Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy ezért haragszan...

Normális, hogy ezért haragszanak a szüleim?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy az én politikai meggyőződésem meglehetősen eltér attól, amit a családom többi tagja képvisel. Emiatt volt is már veszekedés, nem egy, és én úgy vagyok vele, hogy inkább rájuk hagyom a dolgokat, ha nem lehet békésen vitázni.


Most viszont, hogy közeledik a választás, mindenképpen meg akarnak győzni, hogy április 3-án az általuk preferált pártra húzzam be az x-et.

Tudom, hogy a szavazófülkében egyedül vagyok, de akkor sem akarok hazudni nekik. De így meg megy az állandó szurkálódás-érzelmi zsarolás.


Nagyon bánt, hogy a politikai állásfoglalás (ideiglenesen) ennyire fölülírja a családi szeretetet.


Van valaki hasonló helyzetben? Hogy kezelitek?

Inkább hazudtok vagy vállaljátok a konforntációt?


Ja igen, még annyit, hogy 18 éves vagyok, és még a szüleimmel élek.


(Direkt nem írom le, hogy ki melyik pártot támogatja, mert szerintem ez teljesen irreleváns kellene legyen a családon belül.)



2022. márc. 30. 14:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális, és nem kell hazudni sem, elég, ha nem beszélsz róla.
2022. márc. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
A szomorú az, hogy a politika barátságokat tud tönkretenni és családokat szétszakítani. Senki ne hagyja magát manipulálni!
2022. márc. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
17%

"szerintem ez teljesen irreleváns kellene legyen a családon belü"

Nem teljesen.

Nem jelenlegi pártokra értem ezt, de lehet egy olyan eset, amikor az adott kormány direkt keresztbe tesz a szüleidnek, te viszont rájuk akarsz szavazni, a szüleidnek nyilván ez rossz, mivel azt is jelenti, hogy te figyelmen kívül hagyod őket.

Persz fordítva is igaz lehet, hogy neked rossz miattuk.


Normális tanácshoz érdemes konkrétizálni, hogy kikről van szó, mert két eltérő irányról van szó.

Ha lefelé akarsz menni egy folyón, akkor még evezned sem kell, de ha folyás iránnyal szembe mész, akkor nem árt gyorsan evezni.


Függ, hogy kikről beszélsz.

2022. márc. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 kovpet ***** válasza:
90%

3: "amikor az adott kormány direkt keresztbe tesz a szüleidnek"


Akkor a szülei majd nem szavaznak rájuk. Attól még a kérdezőnek lehet saját véleménye és ezt illene tiszteletben tartani. Sajnos a mai magyar helyzetben szándékosan húztak falat a két oldal közé, pedig igazából nem is két oldal van.

2022. márc. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
94%
Ezért nem kell ekverni a politikát és a magánéletet.
2022. márc. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
15%

#4

"a kérdezőnek lehet saját véleménye"

Na, itt kezdődnek a gondok.Vannak objektíven rossz kormányok, pártok, ahol nem vélemény kérdése, hogy jó-e, hanem tény kérdése.

A tények tagadása pedig elmebetegség.

2022. márc. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
88%
Haragudjanak. Kell tudni konfrontálódni is, majd megbékélnek, vagy nem hozzák fel többet a témát.
2022. márc. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

6

"A tények tagadása pedig elmebetegség."

Te honnan ismered a tényeket?

2022. márc. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
32%

És mi van, ha nem engedi, hogy bemenjek a szavazófülkébe? Vagy leellenőrzi, hogy melyik helyre ikszeltem, vagy bemegy utánam a fülkébe.

Képes lenne összverni engem a szavazóbizottság előtt, csak mert nem úgy szavazok, ahogy neki tetszik.

2022. márc. 31. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Jópár válasz töröltetve lett :)
2022. márc. 31. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!