Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van olyan,hogy egy èdesanya...

Van olyan,hogy egy èdesanya fêltêkeny a lànyâra?

Figyelt kérdés
Ő utazik minden nyâron külföldre,de most ki van akadva hogy mennèk nyâron nyaralni vidèkre.Nem êrtem,hogy miêrt kell irigykedni,ha nem otthon ülök a pârommal ,akit persze nem kedvel.Az a baja,hogy nincs kocsija,de az előzővel is baja volt.Az ilyen embernek megfelel egyâltalân valaki?

máj. 12. 10:25
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Az egyikk3l ez a baj a màsikkal az.Miêrt megyünk ,minek megyek,mert ugye pâromaz figyelembe sem veszi,egyedül megyek csalàdi rendezvènyekre is.Mindif fenyegetőzik,hogy nem lesz csalàdom ,mert neki a csalàd az ami valami ,mâs ,hogy sajât csalâdom ne is legyen.
máj. 12. 10:28
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Igen, van ilyen. Mi a kérdés?
máj. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ez volt a kèrdès,illetve,ilyenkor a kapcsolat megszakìtàsa a megoldàs?
máj. 12. 10:35
 4/11 anonim ***** válasza:
23%
Anyád együtt van még apáddal? Lehet irigy, lehet hogy ilyen örök-elégedetlenkedő a természete.
máj. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nincs együtt ,van màs pârja.
máj. 12. 11:03
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
Egyszerűen ne beszelgess vele!
máj. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
21%

Igen, sajnos előfordulhat, hogy egy édesanya féltékeny lesz a lányára, különösen ha úgy érzi, hogy a lánya olyan dolgokban részesül, amiket ő maga nem kapott meg, vagy amiket ő maga nem élt meg. Ez lehet például olyan lehetőségek, mint az utazások, a nyaralások vagy a párkapcsolat.


Az irigység gyakran az önbizalomhiány vagy az elégedetlenség jele lehet. Lehet, hogy az édesanya saját életével vagy körülményeivel elégedetlen, és ezért érzi azt, hogy a lánya boldogsága vagy lehetőségei veszélyeztetik az ő érzéseit.


Fontos megjegyezni, hogy az ilyen helyzetek gyakran bonyolultak és mélyen gyökereznek, és nem mindig könnyű megoldani őket. Azonban az együttérzés, a megértés és a nyitott kommunikáció segíthet abban, hogy az édesanya és a lánya megtalálják a közös nevezőt és kezeljék az ilyen érzéseket.


Az is fontos, hogy mindkét fél elfogadja a másik érzéseit és nézőpontjait, és próbáljon együttműködni a problémák megoldásában. Lehet, hogy egy közvetítő, például egy családterapeuta is segíthet abban, hogy a konfliktusokat konstruktív módon kezeljék és megoldják.

máj. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

Nekem anyukám sajnos korán meghalt viszont apa új felesége borzasztóan féltékeny. Szerintem alapvetően nem maga miatt, hanem a lánya (ha úgy vesszük mostohatesó) miatt.

Éltem együtt velük 9 éven keresztül. De amint elkerültem egyetemre azonnal csökkentettem a kapcsolatot. A minimálisra.

Konkrétan mindennel baja van.

Nekem anyukám után van saját lakásom, jött volna utánam egy évvel az o lánya is és akkor együtt laktunk volna. Viszont az ő lányát nem vették fel az egyetemre abba a városba.

Így neki most 4 lakótárssal kell egy albiban élnie.

A nő kitalálta, hogy adjuk el az én (!!!!) lakásomat és vegyünk abból 2 kicsit. Egyet az ő lányának egyet meg nekem.

Erre én röhögve mondtam, hogy biztos hogy nem és itt vágtam el magam végleg nála:)

máj. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A mostohaanya az màs.
máj. 12. 13:24
 10/11 anonim ***** válasza:
95%

Mostoha anya valóban más tészta, de minden esetre jó rafinált!


8!

Jól csináltad! Büszke vagyok rád!

máj. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!