Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ciki ha 21 éves...

Szerintetek ciki ha 21 éves lányként még a szüleimmel élek?

Figyelt kérdés
Februárban töltöttem a 21-et. És sajnos csak idén fogok érettségizni, mert csúsztam. Fizetésem, munkán van, de nem elég egy saját albi fenntartására. Ergo fogalmam sincs, hogy mikor tudok elköltözni itthonról, főleg az anyagiak miatt. Normális ha ez bánt? (Amúgy jól megvagyok a szüleimmel)
2022. márc. 30. 22:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
20%
Nincs ebben semmi, de amúgy majd egy fiúval ketten kell otthont teremteni és szülői segítséggel. Te egy lány vagy, nem neked kell mindent megteremtened.
2022. márc. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
78%
Miért hiszi az első, hogy ha valaki nő, az csak élősködő lehet?
2022. márc. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
69%

#2:

Mert egy hímsoviniszta barom. AZt hiszi, neki több fizetés jár, csak mert férfi.

2022. márc. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 kockagolyo válasza:
37%
Miért hiszi a második, hogy ha valaki felerezsiben él mással, az élősködés?
2022. márc. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
73%

Jajj már! Miért lenne ciki...? Azért, mert a média ezt súlykolja beléd, hogy 18 évesen már el kell költözni otthonról, mert "ciki" a szülőkkel élni, nem kell mindent elhinni...

Anyám meg apám annak idején 4 évig anyám anyjával - vagyis a nagymamámmal éltek - míg kész lett a házuk!

Tehát, anyám addigra 22 volt, apám meg 30(igen, anyám nem volt 17 volt, mikor összejöttek)! Na, és...?

Annak nem látom értelmét, amikor egy fiatal nagy mellénnyel elköltözik otthonról már 18 évesen karrier - és komolyabb pénz nélkül, hó végére meg egy tábla Milka csokira nem marad pénze, hónapról hónapra él, de legalább ő már "önálló", meg "felnőtt", mert nem a szüleivel él...

Nem ettől leszel valaki, hogy egyedül csövezel egy albérletben!

Akkor leszel igazán érett, felnőtt, ha van biztos szakmád, állásod és megvan hozzá az anyagi háttered ahhoz, hogy külön költözz!

De, a legegyszerűbb, ha a leendő pároddal fogsz majd elköltözni! Ketten azért könnyebb megélni, jövőt építeni!

2022. márc. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
85%
*anyám nem volt 17
2022. márc. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
75%
"Miért hiszi a második, hogy ha valaki felerezsiben él mással, az élősködés" Mert szerinted az első erről beszélt, mert ugye a nőnek nem kell megteremteni semmit....
2022. márc. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem egyedül az a ciki, ha valaki úgy él a szüleivel, hogy nem is dolgozik, nem is tanul, nem csinál semmit sem, csak egész nap fekszik stb. Az az élősködés szerintem, amikor elvárja valaki, hogy mindent alárakjanak, miközben ő semmit sem tesz. Viszont ha az ember tanul, dolgozik, meg kiveszi a részét a háztartásban, akkor szerintem ezzel nincs probléma.
2022. márc. 31. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
83%
Nem ciki.
2022. márc. 31. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
59%
Dehogy ciki. Van még időd bőven.
2022. márc. 31. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!