Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehet hogy tévesen emlékszek...

Lehet hogy tévesen emlékszek erre az emlékre? Anyám nyakon vágott óvodában

Figyelt kérdés

Van egy rossz emlékem arról hogy a szüleim (pontosabban anyám) nyakon vágtak amikor firkáltam a falra. Sokáig meg voltam győződve hogy teljesen tisztán emlékszek rá, de többször is felhoztam az emléket nekik és olyan részleteket tudtam meg amire nem emlékeztem. Amikor először felhoztam az emléket anyám azt mondta hogy biztos azért kaptam a pofont mert fenyegettem őket (Valami olyasmit mondtam hogy “tönkreteszem a házatokat”), nem a rajzolásért. Egy évvel később amikor ezt megint felhoztam, kiderült hogy én óvodában rajzoltam a falra és nem általánosban és a szüleim azt mondták hogy nem emlékeznek hogy nyakon vágtak volna, max. kinevettek.

Igazából eléggé rossz volt régen anyámmal a kapcsolatom, de mára már javult, szóval ha tényleg megpofozott és ezt ő tagadja akkor nem hiszem hogy azért tenné mert hazudna hanem azért mert nem emlékszik rá. Viszont nem is ez a lényeg hanem az hogy mostanság nagyon ideges vagyok emiatt, mert nem tudom mit higgyek. Egyrészről nagyon valóságosnak tűnt az emlék (abban biztos vagyok h firkáltam a falra) és eléggé ellentmondásosak voltak a szüleim magyarázata, másrészt viszont már két “valós” emlékemről kiderült hogy csak egy álom volt, és nagyon sok emlékről kiderült hogy rosszul emlékszek rájuk. Arról nem is beszélve hogy (eddig életemben anyám összesen 7-8x vágott tarkón) a pofonok nagy részét felsőben kaptam.

Szóval mindenesetre az a kérdésem lényege, hogy lehetséges hogy egy nagyon rossz emlék hamis, vagy legalábbis nem teljesen igaz lenne?



2022. ápr. 2. 15:31
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
60%
Remélem titeket a mai napig vernek ha valamiben hibaztok.
2022. ápr. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
16%
Most mit kell egy iylen régi dolgon úgymond megválaszolni? Megtörtént elvileg, de változtatni nem fog tudni rajt senki.
2022. ápr. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
30%

Megérdemelted.

Én is kaptam pont ugyanezért, mert nagyon nem poén utána egy teljes falfelületet lefesteni, mert a gyerek idióta volt, és 15x kérés ellenére is összebxta.

2022. ápr. 3. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
28%
11-es, senki nem beszélt verésről ;)
2022. ápr. 3. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
81%

Abszolút nem vagyok veréspárti, DE itt egy tarkón csapásról van szó rongálásért egy idegen helyen annyira régen, hogy te sem vagy biztos benne megtörtént e.

Ne haragudj, de miért vagy ettől ideges, stb?

Én kaptam kb 3-4x az egész gyerekkorom alatt, de utólag azt mondom, megérdemeltem, csoda hogy nem kaptam nagyobbat, nagy ügy.

Három gyerekem van, soha nem ütöttem meg egyiket sem, tényleg nem vagyok ennek a híve, de amit te írsz, az messze nem a "vertek gyerekként" kategória. Nem kell túlpörögni.

2022. ápr. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
#15 nappali falára firkáltam, nem idegen helyen.
2022. ápr. 3. 14:38
 17/32 anonim ***** válasza:
98%
Bocsi, úgy értettem, hogy az óvodában firkáltál. Végülis a lényeg, ugyanaz, ne rágd magad ezen.
2022. ápr. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
97%

Több eshetőségre gondolok

1. Tényleg nyakon vágtak és most tagadják

2. Rosszul emlékszel, az idők folyamán valahogy kreáltad ezt a hamis emléket

3. Ovis gyerekeknek a fantáziája még igen színes. Sokszor nem tudják különválasztani a valóságot a fantáziától. Lehet hogy nálad is ez történt és ezt a fantáziával összemosott emléket tároltad.


Még 2 megjegyzés:

- falfirkáért nem verünk gyereket. Nem jó dolog nyilván összefirkált falat kijavítani, de megverni akkor se kell.

- 10+ évvel később már feleslegsen rugózol ezen.

2022. ápr. 4. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%
Simán letagadhatják. Az én anyám is csomó mindent tagad, vagy letudja azzal, hogy akkor azt én megérdemeltem, azért én biztos tettem valamit. Jah, és pofátlanul hazudozik a szemembe, de az unokájáéba is. Peche van, híresen brutálisan jó memóriám van, 3-4 éves koromtól kezdve szinte mindenre emlékszek.
2022. ápr. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

#19 Ismerem őket annyira hogy ne tagadnának le ilyen dolgokat, vagy legalábbis nem tudatosan, mert pl. voltak más pofozós esetek amikre emlékezett az anyám.


Csak azt furcsállom hogy ennél csináltam "durvább" dolgokat is (pl. elméletileg köpködtem őket szintén oviban) de akkor nem kaptam pofont.

2022. ápr. 7. 17:48
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!