Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehet hogy tévesen emlékszek...

Lehet hogy tévesen emlékszek erre az emlékre? Anyám nyakon vágott óvodában

Figyelt kérdés

Van egy rossz emlékem arról hogy a szüleim (pontosabban anyám) nyakon vágtak amikor firkáltam a falra. Sokáig meg voltam győződve hogy teljesen tisztán emlékszek rá, de többször is felhoztam az emléket nekik és olyan részleteket tudtam meg amire nem emlékeztem. Amikor először felhoztam az emléket anyám azt mondta hogy biztos azért kaptam a pofont mert fenyegettem őket (Valami olyasmit mondtam hogy “tönkreteszem a házatokat”), nem a rajzolásért. Egy évvel később amikor ezt megint felhoztam, kiderült hogy én óvodában rajzoltam a falra és nem általánosban és a szüleim azt mondták hogy nem emlékeznek hogy nyakon vágtak volna, max. kinevettek.

Igazából eléggé rossz volt régen anyámmal a kapcsolatom, de mára már javult, szóval ha tényleg megpofozott és ezt ő tagadja akkor nem hiszem hogy azért tenné mert hazudna hanem azért mert nem emlékszik rá. Viszont nem is ez a lényeg hanem az hogy mostanság nagyon ideges vagyok emiatt, mert nem tudom mit higgyek. Egyrészről nagyon valóságosnak tűnt az emlék (abban biztos vagyok h firkáltam a falra) és eléggé ellentmondásosak voltak a szüleim magyarázata, másrészt viszont már két “valós” emlékemről kiderült hogy csak egy álom volt, és nagyon sok emlékről kiderült hogy rosszul emlékszek rájuk. Arról nem is beszélve hogy (eddig életemben anyám összesen 7-8x vágott tarkón) a pofonok nagy részét felsőben kaptam.

Szóval mindenesetre az a kérdésem lényege, hogy lehetséges hogy egy nagyon rossz emlék hamis, vagy legalábbis nem teljesen igaz lenne?



2022. ápr. 2. 15:31
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
100%
Remek gyerekkora volt annak aki a veréseket össze tudja számolni. Én akkor is kaptam fakanállal ha szimpla gyakorlásnál (írás, számolás) nem remekeltem eléggé úgy hogy egyébként jó tanuló voltam. De mikor én tudatom sem volt mert olyan kicsi voltam hogy beszélni sem tudtam járni meg talán úgy ahogy akkor sem kíméltek: etetőszékben ültem szülők ott gagyogtak velem úgy "ugyilibugyili itt a finom friss hami hami..." akkor egy parizerdarabot apám képébe dobtam aki erre elvert. Ezt elmondásból tudom mert ugymond büszkék voltak a "nincs kegyelem felségsértés esetén" elvükre
2022. aug. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
Remélem hogy ott hagytad őket.
2022. aug. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!