Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehet hogy tévesen emlékszek...

Lehet hogy tévesen emlékszek erre az emlékre? Anyám nyakon vágott óvodában

Figyelt kérdés

Van egy rossz emlékem arról hogy a szüleim (pontosabban anyám) nyakon vágtak amikor firkáltam a falra. Sokáig meg voltam győződve hogy teljesen tisztán emlékszek rá, de többször is felhoztam az emléket nekik és olyan részleteket tudtam meg amire nem emlékeztem. Amikor először felhoztam az emléket anyám azt mondta hogy biztos azért kaptam a pofont mert fenyegettem őket (Valami olyasmit mondtam hogy “tönkreteszem a házatokat”), nem a rajzolásért. Egy évvel később amikor ezt megint felhoztam, kiderült hogy én óvodában rajzoltam a falra és nem általánosban és a szüleim azt mondták hogy nem emlékeznek hogy nyakon vágtak volna, max. kinevettek.

Igazából eléggé rossz volt régen anyámmal a kapcsolatom, de mára már javult, szóval ha tényleg megpofozott és ezt ő tagadja akkor nem hiszem hogy azért tenné mert hazudna hanem azért mert nem emlékszik rá. Viszont nem is ez a lényeg hanem az hogy mostanság nagyon ideges vagyok emiatt, mert nem tudom mit higgyek. Egyrészről nagyon valóságosnak tűnt az emlék (abban biztos vagyok h firkáltam a falra) és eléggé ellentmondásosak voltak a szüleim magyarázata, másrészt viszont már két “valós” emlékemről kiderült hogy csak egy álom volt, és nagyon sok emlékről kiderült hogy rosszul emlékszek rájuk. Arról nem is beszélve hogy (eddig életemben anyám összesen 7-8x vágott tarkón) a pofonok nagy részét felsőben kaptam.

Szóval mindenesetre az a kérdésem lényege, hogy lehetséges hogy egy nagyon rossz emlék hamis, vagy legalábbis nem teljesen igaz lenne?



2022. ápr. 2. 15:31
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy nem mindig tudatosan teszik. Én anyám sem mindig tudatosan, de tagad. Ha őt valaki megbántja, élethosszig emlegetni, teljesen mindegy, hányszor kértél bocsánatot, de ha ő bánt, azt letudja max. egy legyintéssel, hogy sz.rd le.
2022. ápr. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
77%

Nekem is van ilyen emlékem: ültünk az asztalnál, nyafogtam valami miatt és apám pofon vágott, aztán sírtam…

Sokáig megmaradt ez bennem, felnőttként felhoztam, majd mondták ilyen sose történt! (Idős tesó, anya apa is ezt mondta)

Apám sosem ütött :)

Valószínűleg csak álmodtam

2022. ápr. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 NTBS ***** válasza:
90%
Igen, elképzelhető, hogy rosszul emlékszel.
2022. ápr. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
74%

"mostanság nagyon ideges vagyok emiatt"

A jó ég áldjon meg! Hát nem mindegy, hogy 7-szer, vagy 8-szor vágott tarkón? Teljesen megérteném, ha arról lenne szó, hogy megütött valaha, vagy nem. De az elmondásod szerint nem egyedi esetről van szó, akkor meg annyira mindegy! Ő emlékszik valahogy, te is, ez nem egyezik, az is benne van, hogy mindketten rosszul emlékeztek. A múlt, lépj tovább!

Tisztára olyan érzésem van, hogy ha nincs gond, akkor majd megoldod, hogy legyen.

2022. ápr. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
99%
Nyugi,engem a nagyszuleim hazudtoltak meg es eleg gaz volt,mert anyukamat hoztak kellemetlen helyzetbe..
2022. ápr. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:
#25 mit csináltak?
2022. ápr. 25. 06:59
 27/32 anonim ***** válasza:
100%
Azt probaltak beadni hogy engem anyam bantott es en ezt elmondtam,pedig en sose mondtam nelik se ilyet.
2022. ápr. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jól emlékszel rá. Neked traumatikus élmény, valószínüleg ezért emlékszel rá még mindig, anyádnak meg csak egy szimpla nap volt, és ő meg ezért nem emlékszik rá.
2022. máj. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%
Posztraumás streszt okoztak ezzel. Pszichológussal konzultálj. Súlyos karokat okozhattak
2022. aug. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%
Alice Miller: A tehetséges gyermek drámája című könyvet mindenképp olvasd el!
2022. aug. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!