Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehet hogy tévesen emlékszek...

Lehet hogy tévesen emlékszek erre az emlékre? Anyám nyakon vágott óvodában

Figyelt kérdés

Van egy rossz emlékem arról hogy a szüleim (pontosabban anyám) nyakon vágtak amikor firkáltam a falra. Sokáig meg voltam győződve hogy teljesen tisztán emlékszek rá, de többször is felhoztam az emléket nekik és olyan részleteket tudtam meg amire nem emlékeztem. Amikor először felhoztam az emléket anyám azt mondta hogy biztos azért kaptam a pofont mert fenyegettem őket (Valami olyasmit mondtam hogy “tönkreteszem a házatokat”), nem a rajzolásért. Egy évvel később amikor ezt megint felhoztam, kiderült hogy én óvodában rajzoltam a falra és nem általánosban és a szüleim azt mondták hogy nem emlékeznek hogy nyakon vágtak volna, max. kinevettek.

Igazából eléggé rossz volt régen anyámmal a kapcsolatom, de mára már javult, szóval ha tényleg megpofozott és ezt ő tagadja akkor nem hiszem hogy azért tenné mert hazudna hanem azért mert nem emlékszik rá. Viszont nem is ez a lényeg hanem az hogy mostanság nagyon ideges vagyok emiatt, mert nem tudom mit higgyek. Egyrészről nagyon valóságosnak tűnt az emlék (abban biztos vagyok h firkáltam a falra) és eléggé ellentmondásosak voltak a szüleim magyarázata, másrészt viszont már két “valós” emlékemről kiderült hogy csak egy álom volt, és nagyon sok emlékről kiderült hogy rosszul emlékszek rájuk. Arról nem is beszélve hogy (eddig életemben anyám összesen 7-8x vágott tarkón) a pofonok nagy részét felsőben kaptam.

Szóval mindenesetre az a kérdésem lényege, hogy lehetséges hogy egy nagyon rossz emlék hamis, vagy legalábbis nem teljesen igaz lenne?



2022. ápr. 2. 15:31
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
92%

Ha nálatok többszörösen előfordult a pofozkodás, tarkón vágás, akkor nyilván a falfirkáért is kaptál. A szüleidnél simán előfordulhat, hogy nem is emlékeznek rá.


Ami ettől fontosabb, az az, hogy

"... már két “valós” emlékemről kiderült hogy csak egy álom volt, és nagyon sok emlékről kiderült hogy rosszul emlékszek rájuk."


Ha ezek nagyon pici korban fordultak elő, akkor nem kell jelentőséget tulajdonítani neki, mert a kicsik világában gyakran keveredik az álom, a mese, a valósággal.

Ha viszont ez veled felnőttként, vagy a felnőttkor küszöbén történnek, akkor esetleg neurológussal kellene beszélned, majd az tudja a további teendőket.

2022. ápr. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
77%

OK, abban biztos vagy, hogy firkáltál a falra.


Egyetértünk abban, hogy a rongálás rossz cselekedet? Akkor ez pipa.


Egyetértünk abban, hogy a rongálást nem lehet szó nélkül hagyni, ha ez a gyerek részéről tudatos cselekedet? Akkor ez is pipa.


Az, hogy anyukád nem a legjobb módszert választotta arra, hogy első indulatában nyakon vágott ez miatt, erről lehetne beszélgetni, csak szerintem teljesen felesleges, mert ez nem vezet előre.


Rakd helyre inkább magadban azt, hogy anyukád talán nem jó módszert választott a megfegyelmezésedre, de ettől még nem bűnöző, nem vétett ellened akkorát, hogy ezen ennyit rágódj.


Sokan pl. rácsapnak a gyerek kezére, mielőtt az megégetné magát a vasalóval, vagy belenyúlna egy fémtárggyal a konnektorba, de ez azért van, hogy megjegyezze, azt semmilyen körülmények között nem szabad!!!! Kb veled is ez történt, bár itt nem Te voltál életveszélyben, Te "csak" szándékosan rongáltál.


Foglalkozz inkább a jelennel, a jövővel, mert ez a múlt béli esemény olyan szintű semmiség, hogy teljesen felesleges erre időt pazarolni.

2022. ápr. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
72%

Nyugi nevelőapam szerint soha nem volt agresszív. Még mi jó család voltunk. Aha..

Kicsit szelektív a memóriája mert a rendőrség még a gyamugy mást írt.

2022. ápr. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
#1 most 16 vagyok és a “kamu” emlékeim 0-11 éves koromban voltak
2022. ápr. 2. 16:00
 5/32 anonim ***** válasza:
19%

Nem értem, minek kell ezzel foglalkozni. #2-es megírta a lényeget.

N

2022. ápr. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim válasza:
87%

Engem sokszor megvertek gyerekkoromban. Tisztán emlékszem sok esetben még a hangsúlyra is, ahogy mondta a szavakat a faterom. Anyám így utólag mindent tagad. Ez egy tipikus reakció, szóval ne magadban kezdj el kételkedni.


Azok pedig, akik szerint ez semmiség és nem kell vele foglalkozni, rettentő primitívek. Aha, semmiség. Én egy talpraesett, kirobbanó önbizalommal rendelkező gyerekből lettem egy elnyomott, szociális fóbiás felnőtt, csupáncsak az életem ment tönkre. Semmiség...

2022. ápr. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
55%
Tehát rongáltál, és nyakon vágtak érte. És te egy évtizeddel később még ezen vagy kiakadva?
2022. ápr. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
Minden lehetséges, időnként a különböző emlékképek, foszlányok képesek egymáshoz tapadni és önálló egészként idéződnek fel. Akárcsak az álomban. Mindemellett tényszerű alapja mindig van az egésznek, jelen esetben nyilvánvaló, hogy anyád testileg megfenyített, ami benned (érthetően) negatív érzelmi emlékként rögzült. Meg kellene viszont szabadulnod ettől a negatív érzéstől, mert a dolognak már nincs jelentősége.
2022. ápr. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
42%
Amúgy hatos: de semmiség hogy a szándékos, tudatos rombolásért nyakonverték. Megérdemelte.
2022. ápr. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
74%
Jézusom, egy ovis gyerekről beszélünk. Nevelni kell persze, hogy ne firkáljon a falra, de nem veréssel.
2022. ápr. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!