Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális ez? Teljesen ellenem...

Normális ez? Teljesen ellenem fordult...

Figyelt kérdés
Most lettem 18 szeptemberben, anyám azóta mondja, hogy majd áprilisban menjek el szavazni. Akkor azt mondtam, majd átgondolom, majd ahogy teltek a hónapok egyre több politikai reklámot, kampányvideót stb nézett, és szilveszter óta minden nap megállított itthon valami hasonló dologgal hogy nézzem meg, hallgassam meg stb. Ő egyébként nagy fanja a Mi hazánknak, és vérig van sértődve, ha valaki bármit be mer szólni a pártra. Lényeg a lényeg, egy idő után már egyre jobban erőltette hogy menjek el szavazni majd, sőt egyenesen azt mondta, hogy el fogok menni és kész, erre én mondtam hogy nem, szerintem semmit nem ér, mert (és most bocsi a fidesz szavazóktól, de be is lett bizonyítva) a 2018-as választáson is csalással tudták csak összehozni a kétharmadot. A választás napján már szinte rángatta a karomat, hogy gyerünk, elmegyek én is vele szavazni és kész, én meg mondtam továbbra is, hogy nem fogok elmenni, végül nem is mentem. Azóta vérig van sértődve, sőt úgy viselkedik velem, mintha én lennék az antikrisztus, mondja hogy csináljak meg valamit, és ha nem ugrok 5 másodpercen belül, akkor le vagyok ordítva, hogy semmit nem csinálok és hogy milyen haszontalan vagyok. Ma suli után felhívott, hogy merre vagyok, én mondtam, hogy bent maradtam kicsit tovább, mire közölte hogy sietnem kellett volna haza, hogy megcsináljak valamit, ami kb 10 perc alatt megvan, de annyira meg van sértődve rám, hogy akkor is felettébb flegmán beszélt, a végén pedig már el se köszönt, csak rámvágta a telefont. Mikor hazaértem, szintén nem köszönt, csak sorolta, hogy miket kell csinálni. Szerintem ez már beteg. Kíváncsi vagyok, hogy szerintetek is ennyire rossz-e, hogy fel mertem lázadni a nyomása ellen. Hiszen a választás, főleg hogy már 18 vagyok, teljesen a magánügyem kéne hogy legyen.

#választás #szülői nyomás
2022. ápr. 4. 16:30
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Előre is köszönöm, ha valaki végigolvassa, és érdemben válaszol is rá! Tudom, elég hosszú lett, de nagyon fel vagyok dúlva emiatt...
2022. ápr. 4. 16:31
 2/16 anonim ***** válasza:
9%
Hajra MH!!!
2022. ápr. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
9%

Szerintem nem vagy még érett a szavazásra...


Gondolom, ezt valami ellenzéki véleménybuborékban osztogatják egymás között a fanok...


" be is lett bizonyítva) a 2018-as választáson is csalással tudták csak összehozni a kétharmadot."



Mert ugye bírósági ítélet erről nincs. De még eljárás se...

2022. ápr. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
82%
Egyáltalán nem normális dolog, amit anyukád csinál. Teljesen a te döntésed, hogy elmész-e szavazni, és ha igen, kire. A Mi Hazánk ráadásul egy szélsőjobboldali párt.. Én azt javaslom, ha nem tartja tiszteletben a döntésedet, és továbbra sem hajlandó változtatni a stílusán, és ha ennyire nem fogad el más véleményeket, akkor én amint lehet, megszakítanám vele a kapcsolatot. Valószínű még középsulis vagy, így mondjuk nehezebb a helyzeted.. Amíg nem alternatíva a máshová költözés, addig sajnos csak az marad, hogy próbáld meg elérni, hogy ne szívasson mindenért, és vezesse le máson a frusztrációját..
2022. ápr. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
91%
Ha valóban így van ahogy leírtad, akkor elég aggasztó, hogy ezt csinálja. Teljesen a magánügyed, hogy mész e szavazni, ahogy az is, hogy kire voksolsz. A választási szabadságodba szól bele. Megmérgezte a politikai fanatizmus.
2022. ápr. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
#3 Ne aggódj, én sem akarok ennek a része lenni még egy jópár éve, de most amúgy sem a politika része miatt kérdeztem
2022. ápr. 4. 16:51
 7/16 anonim ***** válasza:
18%

Nem, a szavazás nem magánügyed, hanem állampolgári kötelességed kellene, hogy legyen.

Amíg ezt nem érted, én nem neveznélek nagykorúnak.

A "csalással tudták összehozni" dolog pedig elég hülyén hangzik egy olyan szájából, aki arra sem veszi a fáradságot, hogy elmenjen voksolni. Nem kell ide csalás, bőven elég, ha a magadfélék otthon maradnak. Mert mit csinálsz te is?! Pampogsz a neten, hogy "csalófityisz", de amikor a tettek mezejére kéne lépni, akkor arra is lusta vagy, hogy egy x-et tegyél egy papírlapra. No ezért bukta be az ellenzék, és ezért nézték be közvéleménykutatók, mert tele vagyunk ilyen nagyszájú fotelharcosokkal...

2022. ápr. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

#4 Lenne lehetőségem elköltözni, csak az önálló kereset hiányzik belőle, mert helyem lenne, de az most mindegy is.

#5 Sajnos én is ezt vettem észre, nagyon rossz hatással van rá ez a dolog, próbáltam már rengetegszer javasolni neki, hogy ne nézzen ilyen dolgokat, vagy legalább ne ennyit, de akkor meg azzal jön, hogy az ilyen hozzáállás miatt nem lesz változás

2022. ápr. 4. 16:54
 9/16 A kérdező kommentje:
#7 Először is, nem a kérdésre válaszoltál, légyszi ne rajtam vezesd le a csalódottságod. Másodszor, én nem is mondom magam érettnek, nem akarok részt venni az egészben, ezt egy szóval sem mondtam. Anno nem egy videót láttam, hogy pár óra alatt véletlen eltűnt néhány ezer szavazat a KSH-ról, persze aztán már a videót sem lehetett megtalálni...
2022. ápr. 4. 16:56
 10/16 anonim ***** válasza:
61%

18 évesen egyszerűen még nem vagy érett fejben a dologra, főleg, ha a család nem politizál aktívan. (Azért mondom így, mert ha valaki ebbe nő bele, nyilván hamarabb alakul ki a véleménye, akár saját kútfőből, akár mert ezt látja természetesnek.)

Nekem is így volt, az idei a negyedik választás, amin részt vehettem, nem sokkal előtte lettem én is 18 anno. Az első kettő nem érdekelt, fanyalogtam, ahogy te, nincs kire, jobboldalra minek, ellenzék meg értelmetlen, és amúgy se tud egyik se kampányolni, csak egymás szidása megy. Tettem rá magasról. (Sőt, 18 évesen még azzal is alig-alig voltam tisztában, hogy melyik oldal mit jelent, mikor egyetemen szociálpolitikát tanultunk, az tette kicsit helyre fejben.)

Az előzőre már elmentem volna, de akkor meg olyan munkaköröm volt, hogy dolgoznom kellett, nem tudtam megoldani.

Szóval most, 30 felett voltam először szavazni. És nem érzem cikinek. Mostanra értem meg annyira fejben, hogy már meg tudom indokolni a döntésemet.

18 évesen szerintem sok esetben még nagyon korai a szavazati jog.


Hogy a kérdésedre is válaszoljak, nem normális anyud reakciója. Én az arcába vágnám simán, hogy miért ha leszavazok a fideszre/baloldalra (attól függ, kit utál jobban :D), annak örült volna? Na ugye, pont ezért nem mentél el.

Egyébként a Mi Hazánknak még van esélye értelmes ellenzékké válnia, ha le tudják vetkőzni a dórikaféle szélsőséges hisztiket. Meglátjuk, mit tudnak kezdeni ezzel a hét hellyel.

2022. ápr. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!