Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akinek korán meghalt az...

Akinek korán meghalt az anyja, mondjuk 5-6 éves korában, abból milyen ember lesz felnőttkorára? Olyanok válaszára vagyok kiváncsi akik ezt tényleg átélték, vannak esetleg elmaradásaik az életben, vagy teljesen normális az életük?

Figyelt kérdés
Egy felnövő fiúra ez hogy hat ki, főleg erre vagyok elsősorban kiváncsi.

2022. márc. 21. 16:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Pont olyan lehet, vagy jobb, vagy rosszabb, mint akié nem halt meg. Az unokaöcséim 2 és 4 évesek voltak, mikor meghalt az anyukájuk. Pont olyanok, mint bárki más.
2022. márc. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%
Nekem több ilyen ismerősöm is van sajnos, egyiküknek sincs defektje. Nyilván xar nekik, főleg ünnepekkor, de megtanultak a hiánnyal együttélni. Viszont ettől függetlenül mind sikeres emberek az életben, mindnek van családja is. Semmi különlegeset, rosszat nem tudok róluk mondani.
2022. márc. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
77%

Rokonságomban van ilyen, 6 éves volt a srác, amikor meghalt az anyukája. Apja egyedül nevelte fel utána, nem volt mostohaanya. A srácnak azért van elakadása. Mondjuk tanult, munkájában sikeres, ez rendben van. Viszont 38 éves koráig nem volt nő az életében. Utána lett egy, pár hónapig tartott, azóta is egyedül van. Amúgy egyedül él, lakást vett (örökségből), gondoskodik magáról, főz, takarít, ezzel nincs gond, a munkahelye is jó, értékelik őt.

De a párkapcsolatosdi nem megy.

2022. márc. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ normális -e az apa. Mert nem anya, vagy nem apa kel egy gyereknek, hanem normális SZÜLŐ aki figyel rá meg neveli. Ha nem figyel rá, akkor cseszheti a gyerek a két élő szülőjét is.
2022. márc. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%
3, és mennyi ilyen pasi van, akit két szülő nevelt, vagy akit csak anya...
2022. márc. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
79%

Mondjuk hogy 38 évesen látott először nőt közelről, szerintem nem annyira sok. Mindezt úgy, hogy jóképű is, jómódú is, sportos is, tanult is, házias is, munkájában sikeres is.

Egyértelműen "csak" a párkapcsolattal van baja, valószínűleg a biztonságos kötődés hiánya lehet a ludas.

2022. márc. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
94%
10 éves voltam mikor meghalt anyám, igaz lány vagyok, így bocsi ha nem releváns a véleményem. Apám nem törődött velem érzelmileg, rettegtem tőle. Bipoláris zavarom van, mindennapos gondolatom az öngyilkosság gondolata. Sok futó kapcsolatom volt férfiakkal, de a hideg ráz a családosditól, és a gyerekektől. Nem is szülök soha és férjhez se akarok menni. Jobb egyedül. 34 vagyok.
2022. márc. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem meg két élő szülőm van, akik mellett úgy megundorodtam a férfiaktól, meg a családosditól, hogy még most sem kérek belőle... üdv: 40 éves nő.
2022. márc. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nő vagyok én is, a negyvenes éveimben. 2 éves voltam, mikor anyám meghalt. Apám nagyon fiatal volt, alig harminc, szerzett is mostohát, olyan igazit, aki lelkileg, meg fizikailag is bántott. Apám meg nem törődött ezzel. A mostoha a meghalt anyámat is szidta előttem, egészen kicsi korom óta, de nagyon durván.

Anyám hiányzott egész életemben, még a harmincas éveimben is, arról meg ne is beszéljünk, gyerekkoromban mennyire. Most már valamelyest csillapodott a hiány, vagy csak szőnyeg alá sepertem a problémát, nem tudom.

Alacsony önértékelésű, túlérzékeny; szeretetet, törődést, közeledést sehogy, vagy nagyon nehezen elviselő ember lettem. Függőségem is van, túlevő vagyok, nagyon jelentős túlsúllyal. Párkapcsolatom soha nem volt. (Szép, fiatal és karcsú koromban sem.) Egyébként segítő szakmában dolgozom, magamat eltartom. Lehet, hogy kívülről nem is látszik, mekkora terhet cipelek.

Viszont meggyőződésem, hogy ez a defekt nem anyám halálának "köszönhető", hanem nevelőanyám éveken át tartó kicsinálásának (mármint, hogy engem kicsinált), meg apám nemtörődömségének.

Azt hiszem, ha egy kisgyerek megélheti a gyászát (nekem ez sem volt szabad, anyámról beszélni tabu volt az új asszony előtt), és szeretettel veszik körül, valamint van legalább egy biztos személy az életében, akkor nem fog olyan módon sérülni, hogy az nem normális magatartásformákat eredményezzen.

2022. márc. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
85%
9-es, emlékeid vannak egyébként Anyukádról? Vagy 2 éves korból még nincs?
2022. márc. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!