Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért létezik a felnőtt...

Miért létezik a felnőtt gyereket is babusgató, kiszolgáló anya jelensége?

Figyelt kérdés

Kérlek, ne szidni kezdjük a jelenség szereplőit. Érteni szeretném, hogy egy ilyen anya fejében mi zajlik. Hogy gondolja ezt normálisnak, egészségesnek? Miért csinálja? Neki miért jó ez? Mit gondol, a gyerekének miért jó ez?


Arra gondolok, amikor pl. egy már huszonsok/harminc körüli fiatal otthon ragad, mert érzelmileg és praktikusan is rátelepszik az anyja. Mos-hajtogat-főz-pakol nála, ügyeket intéz neki, belefolyik az életébe, semennyire sem tartja be az egészséges határvonalakat.



2022. ápr. 7. 00:40
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
36%
Ez egy olyan dolog ami mindig az adott két szeméylre tartozik, én szeméyl szerint sokkal ekvésbé értem azt, hogy miért foglalkoznak ezzel mások ha egyszer enm ártanak senkinek azok akik így élnek.
2022. ápr. 7. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem akik ilyen anyukák, azok valamit elfednek ezzel. Pl egy szar házasságot. Nálunk a családban van nem egy ilyen, és mindegyiknél van valami gáz a házaséletben. Férjeikkel csak megszokásból vannak együtt, mert ez az elvárt, anyagi biztonság, vagy mert nem találnának már jobbat. Anyósom is ilyen sógornőmmel, aki már 29 éves. Apósom vagy nincs is otthon, vagy ahogy hazaér nyitja fel a piát.
2022. ápr. 7. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
90%

1, Azért ezt nem mondhatod, hogy nem ártanak vele. A gyereküknek igen is ártanak, csak még nem tudják akik ebben vannak, de idővel rájönnek.


Anyós páromra is próbált így rátelepedni, már együtt voltunk akkor, és ugyan nem sikerült neki, de rohadt gáz volt. Pl azt akarta, hogy ne vegyünk még saját házat, lakjunk ott náluk. Közben egyértelműen ők is nyomorogtak ott. 2 háló, nappali és 5 embert akart ott lakatni, akiknek 4 külön szoba kellene, mert ő nem hajlandó apóssal aludni. Ha néha 1 1 éjszakát ottaludtam is minden bajom volt, annyira nyomasztó volt az a környezet.


Másik ismerősnél meg az ment, hogy a srác a király na meg az anyja, minden más férfi szemét (anyuka párjai) meg a nők is szemetek (srác leendő párjai) így most ott ülnek együtt, a srác vágyna kapcsolatra, de már olyan szinten sérült lelkileg, hogy pszichiáterhez járt, meg jelenleg is pszichológushoz.

2022. ápr. 7. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
32%
Nos külső szemlélőnek mégis kinek ártanak? Mert engem pl még semmi hátrány nem érintett abból, hogy X még a szüleivel él, meg hogy Y is hasonlóan tesz. Szóval azt kéne kezeltetni, hogy most akkor mégis mit kell más magánéletében turkálni?
2022. ápr. 7. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
90%
Valamilyen pótcselekvés, az elengedés képességének a hiánya.
2022. ápr. 7. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
91%
Sok dolog állhat a háttérben. pl fél hogy magányos lesz ha elengedi. fél hogy a gyereke egyedül nem állná meg a helyét ezért betegesen úvja minden teendőtől, esetleg fél, hogy ha a gyerek rájön, hogy egyedül is képes mindenre, akkor már senkinek sem lesz rá szüksége (ami nem igaz, de ő még érezheti így persze), másnál egyszerűen csak egy uralkodási vágy és gondolom még csomó más példa is van
2022. ápr. 7. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
90%

Ilyenkor sosem válaszolnak a véranyuk a nyílt kérdésre. Gondolom ilyenkor már nekik is ciki, talán valahol érzik, hogy ez védhetetlen.

Az én anyósom egyrészt szintén társpótléknak használta a fiát, a férje mellett magányos, mert az csak morog rá. (Költözésünk előtt: "Ne hagyj már itt ENGEM. Szomorú leszek. Szeretlek.") Másrészt tényleg még mindig kis szarosnak látja, aki nem tudja megcsinálni mindazt, ami más harmincas felnőtt férfiaknak mindennapos. Hogy hogy képes így tekinteni rá, nem tudom. El akarja kísérgetni helyekre, lebeszélni arról hogy messzire menjen autóval, és persze ha én pár napot távol vagyok, akkor szerinte ez a felnőtt családapa meghal éhen és kifogy a tiszta ruháiból. Úgy vigyáz rá mint egy hatévesre. "Vegyél fel sapkát." Ha komolyan rákérdezne a férjem, hogy most tényleg ennyire bénának és debilnek tartja-e, nem tudom mit mondana.

De ez ugye megint nem elsőkézből kapott információ, csak valami, amit én szűrök le egy érintett anyuka viselkedéséből és mondataiból.

2022. ápr. 7. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
91%
Amit 8 ír, az szinte szó szerint. Az én anyósom mélyen sérült ember, gyerekként bántalmazták a csaladban. Férjét sem ő valasztotta, utálják is egymást. A fiát magának nevelte, ő úgy képzelte, hogy vele fog maradni, amíg meg nem hal, csaladot alapítani meg ilyeneket utana is ráér. Majdnem össze is jött, a férjem 38 volt, mikor mi találkoztunk, és 43, amikor az első gyerekünk született, erre is azt mondta anyósom, hogy de hát még ráérsz, kisfiam. És igen, az is mondta, hogy elhagysz engem, magamra hagysz, nem is szeretsz. Olyan, mint egy szerelmes, nem mint egy anya, úgy is beszél a fiához, és olyanokat is elmond neki pl párkapcsolatáról, ami nem tartozna a gyerekére. Egy lánya is van anyósomnak, de vele normalisabb, őt nem maganak nevelte, nem férfi, vele nincsenek ezek az elvárások. Sajnos anyósom nem is bírja feldolgozni hogy én es a gyerekek létezünk, nem is találkoztunk vele még soha, nem volt hajlandó. Nagyon szomorú ez.
2022. ápr. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
76%

A nőkben, különösen az anyákban ősidők óta fut egy alapprogram, a gondoskodás (manapság ezt sokan elnyomják magukban).


Az anyák gondoskodó hajlama, az aggódás nem múlik el azzal, amikor a gyermekük felnő és vannak páran, akik ha nem is tudatosan, de azért nem tudják, nem akarják elengedni a felnőtt gyerekük kezét, nem hagyják őt önállósodni, mert ezzel megszűnne az a feladat, az az érzés, amiben ők évtizedek óta élnek, kiteljesednek, komfortosan érzik magukat.


A leválási folyamat nem csak a fiataloknak nehéz, a szülők is megszenvedik, még ha ez a világ legtermészetesebb dolga lenne.


A szülőknek a leválási folyamatot tudatosan kell erőltetni még akkor is,ha ez nekik is fájó és ez igen sokszor nagyon nehéz.


Néhány anya ha nem is tudatosan, de nem akarja átérezni a leválással járó fájdalmat, míg mások nem merik elengedni a felnőtt gyerekük kezét, mert nem tartják eléggé alkalmasnak az önállóságra, persze azt sosem ismernék be, hogy pont ezzel teremtik meg azt a helyzetet, ami megnehezíti, meggátolja a leválást. Minél tovább tart ez a huzavona, a fiatal annál nehezebben szakad el.

Sajnos közre játszik manapság az is, hogy egyre nehezebb megteremteni egy pályakezdő fiatalnak a teljes leválást, közösen lakva viszont felnőtté válni sokkal nehezebb.

2022. ápr. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
91%

Egy jó ismerös azért ilyen, mert a 8. terhességéböl született meg a fia, az elözöeket vagy elvetélte, vagy koraszülöttek lettek és pár hetesen meghaltak. A fia is koraszülött volt, de ö életben maradt, csak nagyon sok exta odafigyelést igényelt. Ezért valahogy érthetö, hogy rettentöen féltette a gyereket, ezért egyszerüen nem tudta felfogni, amikor felnött lett, hogy már képes önálló életre testileg is meg lelkileg is.

Nagyon nehezen tudta elfogadni, amikor a fia megnösült és megtanult önállóan boldogulni.

2022. ápr. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!