Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért létezik a felnőtt...

Miért létezik a felnőtt gyereket is babusgató, kiszolgáló anya jelensége?

Figyelt kérdés

Kérlek, ne szidni kezdjük a jelenség szereplőit. Érteni szeretném, hogy egy ilyen anya fejében mi zajlik. Hogy gondolja ezt normálisnak, egészségesnek? Miért csinálja? Neki miért jó ez? Mit gondol, a gyerekének miért jó ez?


Arra gondolok, amikor pl. egy már huszonsok/harminc körüli fiatal otthon ragad, mert érzelmileg és praktikusan is rátelepszik az anyja. Mos-hajtogat-főz-pakol nála, ügyeket intéz neki, belefolyik az életébe, semennyire sem tartja be az egészséges határvonalakat.



2022. ápr. 7. 00:40
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
71%
Mert a nőkbe még mindig belenevelik, hogy csak akkor érnek valamit ha csicskát csinálnak magunkból, és kiszolgálják a velük élőket. különben értéktelenek. Na ezt a baromságot kéne kikoptatni a a lányok neveléséből... Még engem is úgy neveltek hogy szolgáljam ki az öcsémet, mert az fiú: és egy fiú nem főz, nem mosogat, nem mos, nem takarít, nem vásárol be, és nem megy a postára csekket fizetni.. Ha vissza mertem kérdezni hogy miért nem? Meg a fiúknak akkor mi a dolga? Akkor meg az volt a válasz hogy kuss a nevem... Azóta sincs családom, mert inkább vagyok egyedül minthogy lenyomjanak, kihasználjanak.
2022. ápr. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
91%
Az én anyòsom is ilyen valòszínü azért mert egyetlen élete értelme a 2 fia. Sosem voltak céljai sosem volt munkahelye csak "a fiúk".
2022. ápr. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
23%
Kerdezo, te sulyos lelki serult lehetsz, ha hajnal 1kor sem tudod kihuzni az orrod mas eletebol.
2022. ápr. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
74%

Ehhez azért kell a gyerek is. Egészséges felnőtt ember, kilép ebből.

Ha otthon marad a gyerek, nem biztos, hogy babusgatja az anyja. Ha kidobná, akkor meg az lenne a baj, hogy lehet egy szülő ilyen szívtelen, felnő a gyerek és kib.ssza a házból.

Ha meg főz valaki, akkor nyilván nem mondja azt, hogy te nem eszel belőle.

2022. ápr. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
17%

Bocsi de a kérdésednek semmi köze a kifejtéshez. Többen azért maradnak otthon mert nem tudnak lakást venni abból amit keresnek. Főiskolás éveimben olvastam egészségügyi dolgozókról egy könyvet, és abban interjuk voltak, és ott olvastam, hogy egy diplomás orvos is otthon lakott,mert kevés volt a fizetése.


Nem csak a mostani korosztály küzd a házvétel nehézségeivel, a szüleik is küzdöttek, aki meg kölcsönt is vett fel az kb. 30 évig fizeti a lakásra a hitelt.


Nem mindenki hitel képes , mert kevés a fizetése? Mégis hova menjenek albérletbe ahol kb. az albérleti pénz közel ugyanannyi mint a fizetése, és épphogy tudna kaját venni, ami az itteni statsiztiákat nézve valakinek 50 ezer havonta, valakinek 30 ezer, kinek hogy, és akkor még ruhát és egyéb dolgokat nem vett.


Nem unjátok még az emberek fikázását?


Minek menjen albérletbe, vagy minek vegyen fel kölcsönt, ha pl. idővel összegyűjti a pénzt. Vagy aki szereti a családját és egyedül van, és minden ok családi téren is, nem telepszenek egymásra, van saját életük, minek legyen külön? Minek fizessen drága albérletet ha gyűjtögetheti így a pénzét?


Attól nem rátelepszik a szülő, hogy valakinek otthon lakik a gyereke.

Van olyan ahol külön bejárat van a lakrészekhez és olyan mint a társasház.


Tényleg nem értem ezeket a kérdéseket, nagyon el vagytok tájolva a mama hotel fogalmáról is. Aki otthon lakik, de segít az nem babusgatva van, mint egy csecsemő.

2022. ápr. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
16%

* statisztikákat nézve


Ja és albérletnél a rezsiről nem is írtam, és van olyan hely ahol közös költség is van, és van hogy az sem kevés. Szóval abból a pénzből max. csak az albérletre lenne neki, a kajára, és a rezsire, és akkor még ruhát nem vett, és arról nem is nagyon álmodozhat hogy kulturális dolgok mint színház, vagy egy Forma1-es jegy, vagy nyaralás és stb.

2022. ápr. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
92%

Nincs gondoskodás alapprogram.


Egyszerűen az ilyen nők anyaként definiálják magukat. Ők azt hiszik, rájuk csak akkor lehet szükség, ha valamilyen szolgáltatást nyújtanak.

2022. ápr. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan anyák akik képtelenek érzelmileg leszakadni a gyerekről miután az felnőtt lesz.


Az enyém, lányként írom, csak azért kapaszkodna annyira belém mert ha én nem leszek (pl.barátom lesz, megházasodok, külön lakás stb.) akkor valószínű hogy az utcára kerül, mert nem tudja és nem is akarja magát eltartani, mert dolgozni nem hajlandó 8 órában.

2022. ápr. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
19%

18-as ez hülyeség. Aki anya az nem úgy gondolkodik magáról, hogy akkor van szükség rájuk, ha szolgáltatást nyújtanak.


Egy igazi anyának mindig a gyereke marad a gyereke bármilyen korú, és nem telepszik rá a gyerekére mikor már felnőtt, ha már alapprogramról írtál. De ha olyan helyzetbe van a gyereke akkor segít neki. Ezek hülye hasonlatok, mikor számítógépes programhoz hasonlítasz egy élő, érző létező személyt, amiket a sztereotípia másként tüntet fel, mint aki valójában.


19-es az más, amit a kérdező írt két külön dolog, a kérdése is és a kifejtése is. Köze nincs egymáshoz. A babusgató kérdés az inkább beteg felnőtt gyerekére értelmezhető, láttam olyat 30-asok voltak az illető gyerekei ágyhoz kötve, és egyedül ápolta őket, de az születési rendelenesség miatt volt. De pl. egy autista vagy fizikális betegségben szenvedő krónikus beteg is más, és stb. Pl. egy nem Aspergeresnek bizonyos helyzetek mikor megijed van, hogy egy babusgató ismerős szó segít, hogy megnyugodjon. Ölelést nem írok mert azt egy autista nehezen viseli, de volt aki írta itt, hogy vannak ilyen autisták is, de az enyhébbik.


A kifejtése meg szimplán a mama hoteles jelenséget példázza.

De annak egyszerű a jelenségnek a magyarázata. A szülő mikor szülte a gyerekét ő maga is éretlen volt még ahhoz, és nem tudta, hogy kell egy független egészséges gyereket nevelni és valószínűleg egyéb problémákkal is küzdött és mivel nem értett a neveléshez, így a gyereke a fejére nőtt.


De amúgy szimplán ha valaki a szüleinél lakik az még nem ezt a jelenséget jelenti minden helyzetben. A gyk-n gyakran törnek pálcát otthon élő felnőttek felett is, közben meg se nem mama hotelesek se nem babusgatják, se nem kiszolgálják otthon, hanem egyenrangú felnőtt emberként tekint rá a szülője, és ugyanúgy megosztják a munkát és pénzben is besegít a gyerek, ha épp van munkája, ha nem mert nehéz helyzetbe került, akkor meg háztartási dolgokkal, kert, és stb.

2022. ápr. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
70%
Kedves 11, igen, szomorú, hogy az anyósom ilyen, hogy nem tud boldog lenni, hogy nem ismerheti meg az unokáit saját maga miatt. És igen, szomorúnak tartom, hogy a gyerekek nem ismerik az egyik nagyit, pedig él, meg lenne együtt idejük. Szerinted ez nem szomorú? Nem tudom leszarni, sajnalom.
2022. ápr. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!