Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim reakciója normálisna...

A szüleim reakciója normálisnak mondható?

Figyelt kérdés

Bár a szüleim szerint én ezt csak kitalálom, de sosem volt velük jó, és szoros a kapcsolatom, mindig a nagyszüleim foglalkoztak velem, a szüleim a mai napig csak egymásnak élnek.

Kicsit olyan mintha én csak valami társadalmi elvárás miatt születtem volna.

Ha nincs is igazam, akkor is ezt érzem, és ez semmiképp sem egészséges.

Ettől függetlenül szeretem őket mert a szüleim, de alapvetően megvagyok nélkülük is.

A nagyszüleim már nem élnek, öregek voltak, természetes úton haltak meg, én a 20-as éveim elején járok.

Mindketten hiányzonak, de főleg mamámra lenne szükségem nagyon sokszor.

De elfogadtam, hogy ez az élet rendje, mást nem tehetek.


Néhány hónapja autóbaleset ért, ez a klasszikus "diszkóbaleset", buliból hazafelé, enyhén ittas sofőrrel.

5-en ültünk a kocsiba, ez egy fiatal, középkategóriás, nagy autó volt, teljesen totálkárosra tört, megcsavarodott, minden légzsák kinyílt benne, oszloppal, fával ütköztünk és végül felborult.

Ezt azért írom le, mert egy régebbi autóval esélyünk sem lett volna, valószínűleg a modern kor technológiája is nagyban hozzásegített minket a túléléshez.

Hárman kirepültek az autóból, egy ember beszorult, én voltam a legszerencsésebb, ahhoz képest alig sérültem meg.

18 és 23 év közöttiek voltunk mind a baleset idején.


Nagyon szoros a baráti kapcsolatunk így ötünknek, 5-15 éve ismerjük egymást, ismerjük egymás szüleit, ők is minket.

A baleset hajnalban történt, én ekkor felhívtam a szüleimet, anyukám fel se vette, apukám kinyomott mindkétszer.

Mondjuk aztán reggel írt messengeren, hogy mit akartam?

Megírtam, hogy mi történt, és hogy csak ennyit, de jól vagyok.

A barátaim szülei már kora reggel bent voltak a kórházban, az én szüleim úgy délutánra odakeveredtek, pedig egyikük sem dolgozott aznap.

Fél órát voltak bent, megkérdezték hogy mit hozzanak be, mondtam hogy jó lenne ha a látogatási idő végéig itt lenne velem valaki, beszélgethetnénk.

Közölték, hogy holnap dolgoznak, de majd munka után benéznek, és este telefonon beszélünk.

Az egyik legjobb barátom anyukája jött oda később, ő tette fel azokat a kérdéseket, hogy "ennek mi értelme volt, miért ültünk be, miért nem kötöttük be magunkat, miért és miért"

Nincs válasz ezekre a kérdésekre, csupán elgondolkozik az ember.


Annak ellenére, hogy papíron mind felnőttkorúak vagyunk az egyik lányt azóta nem engedik el sehová sem a szülei, a többiek is mesélték, hogy a mai napig felróják nekik a szüleik, hogy milyen szép teljesítmény volt ez tőlünk.

Pedig emlékszem, hogy régen az egyik barátom anyukája mindig azt mondta, hogy örül, hogy ilyen barátai vannak a fiának, mert mi vigyázunk egymásra, és jó barátok vagyunk.

Hát igen, vigyáztunk egymásra....öt 15 éves szintjén lévő retardált.


A szüleimen az aggodalom legkisebb jelét sem véltem felfedezni a baleset kapcsán, bennem kizárólag a barátaim szülei keltettek bűntudatot, és vezettek rá arra, hogy elkéne gondolkozni.


Teszem hozzá, az öv hiánya legalább 2 ember életét megmentette, ugyanis az egyik oszlop amivel ütköztünk a hátsó üléssor közepéig jött be, csak addigra az ott ülők szerencsére a betört üvegtetőn át kirepültek az autóból.


Örülök, hogy nagymamám ezt nem élte meg, ő óriásit csalódott volna bennem.

Viszont ha belegondolok abba, hogyha most élne, akkor nekem a olyan bűntudatom lenne, akkora fájdalmat okoztam volna neki önmagában ezzel, hogy részese voltam ennek a balesetnek...nehéz belegondolni is.

Alapjáraton ez az érzés egyáltalán nincs meg.

Most teljesen azt érzem, hogyha esetleg meghaltam volna akkor "ez van". Eleve nehezen tudtam volna elképzelni, hogy a szüleimet ez tartósan megviselné, de látva a reakciójukat már biztos vagyok benne.

Nem egy önsajnáló kérdésnek szánom, de részben mégis mert nagyon rosszul esik, olyan érzés van bennem, hogyha véget érne a földi létem az olyan "mindegy".

Vagy inkább az fáj, hogy a szüleimet nem érdekli az egész, és erről most bizonyosodtam meg.


Eddigi életem során sosem kerültem ilyen közel a halálhoz, de egy kicsit többet vártam volna tőlük.


(azóta sem beszéltünk erről, egy kérdést sem tettek fel, de még csak azt sem hogy jól vagyok e)



2022. ápr. 8. 21:22
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
20%

Azért mindennek van oka hogy a szülők miért ilyenek.


Főleg ezt írtad:

"Örülök, hogy nagymamám ezt nem élte meg, ő óriásit csalódott volna bennem.

Viszont ha belegondolok abba, hogyha most élne, akkor nekem a olyan bűntudatom lenne, akkora fájdalmat okoztam volna neki önmagában ezzel, hogy részese voltam ennek a balesetnek...nehéz belegondolni is."


Miért gondolod azt hogy anyukádék ezt nem ugyanígy élték meg?.. ők is csalódhattak benned.

2022. ápr. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
93%

Egymással is ilyen fagyosan bánnak a szüleid? Mintha semmi érzelmet nem mutatnának.

Én nagyon sajnálom, ez borzasztó érzés lehet, hogy a szüleid ennyire ignorálnak, miközben a jobb példák ott vannak a szemed előtt.

Akármi is történt a múltban, amiről mi itt most nem tudunk, Ti egy család vagytok és Te a gyerekük vagy. Nem értem, hogy viselkedhet így egy szülő.

2022. ápr. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
91%
Hát eléggé úgymond fagyosak érzelmileg.
2022. ápr. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

Nem, ők egymással nagyon jól elvannak, irigylésre méltó a kapcsolatuk ennyi év után is, olyanok mint egy friss szerelmes pár.

Azért is írtam, hogy mintha én csak valami társadalmi nyomás hatására születtem volna meg, hogy na azért legyen egy gyerek, de aztán "ja ez rossz ötlet volt, szerencsére itt vannak a nagyszülők majd ők foglalkoznak vele"


Ha pedig a szüleim csalódtak bennem azt kimutathatnák, de ugyan úgy megy tovább minden a részükről, mintha ez az egész megsem történt volna.

2022. ápr. 8. 22:25
 5/31 anonim ***** válasza:
86%
Teljesen értem amit mondasz és bortasztóan sajnálom! Nemrég engem a pszichologushoz való járás döbbentem rá hogy mennyit jelentek anyukámnak. Szintén nagyszülőknél éltem a gyermekkorom, mai napig a mamának hívom előbb ha van vmi és vele beszélem meg a dolgokat. Csak azután gondolok anyára. Nagyot csalódtam benne habár heti kapcsolatban vagyunk. Egy pozitiv dolgot viszont tudok mondani mert én már 32 éves vagyok, házas. Nemsokára érkezik a 3. Babánk. Szóval ha megtalalod majd a párod és gyerekeitek lesznek. Ők lesznek a mindened. A társad lesz igazán fontos vele majd mindent megoszthatsz! Most nehéz de majd jó lesz hidd el csak jó társat válassz aki hasonlóan gondolkodik mint te
2022. ápr. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
89%

2. vagyok

Hát a közömbösség rosszabb, mintha haragudnának szerintem.

Kicsit átérzem. Anyám ilyen a 2.ferjevel,tinikent ebben nőttem fel.

Mikor elvitt a mentő éjszaka, mert befulladtam, azt mondta a telefonban h nagyon faradt most ő alszik, majd reggel kenyelmesen megjelent mikozben mar reg ct-re vartam.

En sokat gondolkoztam ezen. Egy az hogy becsusztam, de a masik h alapbol lehet h csak babázni akarnak, de a gyerek az nem 5-10 évre szól, hanem egy eletre, es ha a gyereked mar 40 eves vagy tobb, az akkor is a gyereked. Mondom ezt ugy, hogy en nem vagyok anya. De persze nekik ez mar kenyelmetlen, mert mar felnottel es most hagy oket vegre elni. Nalunk szerintem legalabbis kb ez van.

2022. ápr. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
22%

Fura...

De már felnőtt vagy és nem kell, hogy bármilyen szempontból is a szüleidtől függj, hogy ők mit gondolnak rólad.

Ettől még persze fura.

Azóta már kiengedtek a kórházból? Senkinek nem lett komolyabb, maradandó baja?

2022. ápr. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
87%
Amugy ferjem szülei is hasonlóak, 2 gyereket felemelték most hamarosan 5 unokajuk lesz de ők el vannak ketten mint a befőtt. Csak magukkal foglalkoznak. De olyannyira akik szűk világunkban élnek h pl mondtam h ne vegyenek kinder csokival mert szalmonella lehet. Erre anyósom azt írta h jó most már ne beszéljünk erről most már csak előre nézzünk...mondom te uristen már hogy ne beszéljünk amikor ki a franc akarja h hanyassal kórházba kerüljön a gyereke. Tehát ők homokba dugják a fejüket minden "problema" kapcsán és csak magukkal vannak el. Ferjemtől soha nem kérdezték meg h mi a helyzet a munkahelyen a 13 év alatt
2022. ápr. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
53%

Egy ismerősünk fia pontosan így halt meg 22 évesen!

Jöttek haza buliból, fának ütköztek. A srác nem volt bekötve, kirepült az autóból. Ő halt meg egyedül a többiek túlélték maradandó sérülés nélkül.

Nagymamám volt a temetésén, én akkor még gyerek voltam, 12 éves. Azt mondta, iszonyat sokan voltak a srác temetésén!

Egy darabig itt laktak az utcában. Sokat jártam át hozzájuk, mert a kisfiú a pajtásom volt.

8 éves voltam, mikor elköltöztek egy másik utcába.

A srác jóképű, nagydumás, menő srác volt! Mindig volt barátnője! Mindegyik szép lány volt!

A sors fintora, hogy a másik kisoccse akkor még baba volt. Tavaly viszont a véletlen folytán összefutottam vele.

Éppen jöttem volna be a kapun, mikor megállt egy kocsi és kiszállt a srác. Mellette volt a barátnője is a kocsiban, de ő nem szállt ki.

Kérdezte, nem e láttam egy kistestű fekete kutyát, mert elszökött tőlük és hátha errefelé jött.

Mondom neki, nem láttam, Patrik!😅

Szegény meglepődött, hogy honnan tudom a nevét.

Elmondtam neki, hogy itt laktak régen.

Nem bontakozott ki közöttünk beszélgetés. Mondtam neki, majd figyelem a kutyát és írok neki Facebookon, ha megvan. Majd megköszönte és elment.

Tisztára úgy néz ki, mint az elhunyt bátyja nézett ki!

Olykor, ha megyek a temetőbe, megnézem a 2004 - ben elhunyt bátyja sírját. Még mindig gondozzák a szülei, szép sír - ha lehet ilyet mondani egy sírra.

Két öccse van és egy két évvel idősebb, örökbe fogadott bátyja.

2022. ápr. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Ráadásul én a közelebbi ismerőseimmel megosztottam ezt, munkatársaknak is meséltem (jó volt róla beszélni, senkivel nem tudtam a barátaimon kívül ezt megbeszélni, de mivel ők érintettek voltak, máshogy látták mint egy kívülálló)

Több munkatársamat is látszólag sokkoltam a képekkel, ahogy kinézett az autó.

Ehhez képest is a szüleim...talán annyit mondtak, hogy "szerencséd volt" vagy valami hasonlót.

Arra a kérdésre válaszolva, hogy a többiekkel mi lett: mindenki hazakerült, és maradó sérülések nélkül felépült.

Bár ezt sokan nem fogják megérteni, de a sofőr mellett mindannyian kiállunk, és továbbra is a barátunk, senki sem haragszik rá, és hatalmas árat fizet ezért a balesetért, nem csak anyagi értelemben.

Ebben pedig az a pozitívum, hogy mindezek ellenére is elmondhatom hogy ez az 5-ös barátság annyira stabil, hogyha egy ilyen után kiállunk valaki mellett akkor biztos vagyok benne, hogy én is bármikor számíthatok majd rájuk.

Szóval rájöttem, hogy a szüleimet mennyire nem érdeklem, de a barátaimra mennyire számíthatok a jövőre nézve is.

2022. ápr. 8. 22:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!