Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim reakciója normálisna...

A szüleim reakciója normálisnak mondható?

Figyelt kérdés

Bár a szüleim szerint én ezt csak kitalálom, de sosem volt velük jó, és szoros a kapcsolatom, mindig a nagyszüleim foglalkoztak velem, a szüleim a mai napig csak egymásnak élnek.

Kicsit olyan mintha én csak valami társadalmi elvárás miatt születtem volna.

Ha nincs is igazam, akkor is ezt érzem, és ez semmiképp sem egészséges.

Ettől függetlenül szeretem őket mert a szüleim, de alapvetően megvagyok nélkülük is.

A nagyszüleim már nem élnek, öregek voltak, természetes úton haltak meg, én a 20-as éveim elején járok.

Mindketten hiányzonak, de főleg mamámra lenne szükségem nagyon sokszor.

De elfogadtam, hogy ez az élet rendje, mást nem tehetek.


Néhány hónapja autóbaleset ért, ez a klasszikus "diszkóbaleset", buliból hazafelé, enyhén ittas sofőrrel.

5-en ültünk a kocsiba, ez egy fiatal, középkategóriás, nagy autó volt, teljesen totálkárosra tört, megcsavarodott, minden légzsák kinyílt benne, oszloppal, fával ütköztünk és végül felborult.

Ezt azért írom le, mert egy régebbi autóval esélyünk sem lett volna, valószínűleg a modern kor technológiája is nagyban hozzásegített minket a túléléshez.

Hárman kirepültek az autóból, egy ember beszorult, én voltam a legszerencsésebb, ahhoz képest alig sérültem meg.

18 és 23 év közöttiek voltunk mind a baleset idején.


Nagyon szoros a baráti kapcsolatunk így ötünknek, 5-15 éve ismerjük egymást, ismerjük egymás szüleit, ők is minket.

A baleset hajnalban történt, én ekkor felhívtam a szüleimet, anyukám fel se vette, apukám kinyomott mindkétszer.

Mondjuk aztán reggel írt messengeren, hogy mit akartam?

Megírtam, hogy mi történt, és hogy csak ennyit, de jól vagyok.

A barátaim szülei már kora reggel bent voltak a kórházban, az én szüleim úgy délutánra odakeveredtek, pedig egyikük sem dolgozott aznap.

Fél órát voltak bent, megkérdezték hogy mit hozzanak be, mondtam hogy jó lenne ha a látogatási idő végéig itt lenne velem valaki, beszélgethetnénk.

Közölték, hogy holnap dolgoznak, de majd munka után benéznek, és este telefonon beszélünk.

Az egyik legjobb barátom anyukája jött oda később, ő tette fel azokat a kérdéseket, hogy "ennek mi értelme volt, miért ültünk be, miért nem kötöttük be magunkat, miért és miért"

Nincs válasz ezekre a kérdésekre, csupán elgondolkozik az ember.


Annak ellenére, hogy papíron mind felnőttkorúak vagyunk az egyik lányt azóta nem engedik el sehová sem a szülei, a többiek is mesélték, hogy a mai napig felróják nekik a szüleik, hogy milyen szép teljesítmény volt ez tőlünk.

Pedig emlékszem, hogy régen az egyik barátom anyukája mindig azt mondta, hogy örül, hogy ilyen barátai vannak a fiának, mert mi vigyázunk egymásra, és jó barátok vagyunk.

Hát igen, vigyáztunk egymásra....öt 15 éves szintjén lévő retardált.


A szüleimen az aggodalom legkisebb jelét sem véltem felfedezni a baleset kapcsán, bennem kizárólag a barátaim szülei keltettek bűntudatot, és vezettek rá arra, hogy elkéne gondolkozni.


Teszem hozzá, az öv hiánya legalább 2 ember életét megmentette, ugyanis az egyik oszlop amivel ütköztünk a hátsó üléssor közepéig jött be, csak addigra az ott ülők szerencsére a betört üvegtetőn át kirepültek az autóból.


Örülök, hogy nagymamám ezt nem élte meg, ő óriásit csalódott volna bennem.

Viszont ha belegondolok abba, hogyha most élne, akkor nekem a olyan bűntudatom lenne, akkora fájdalmat okoztam volna neki önmagában ezzel, hogy részese voltam ennek a balesetnek...nehéz belegondolni is.

Alapjáraton ez az érzés egyáltalán nincs meg.

Most teljesen azt érzem, hogyha esetleg meghaltam volna akkor "ez van". Eleve nehezen tudtam volna elképzelni, hogy a szüleimet ez tartósan megviselné, de látva a reakciójukat már biztos vagyok benne.

Nem egy önsajnáló kérdésnek szánom, de részben mégis mert nagyon rosszul esik, olyan érzés van bennem, hogyha véget érne a földi létem az olyan "mindegy".

Vagy inkább az fáj, hogy a szüleimet nem érdekli az egész, és erről most bizonyosodtam meg.


Eddigi életem során sosem kerültem ilyen közel a halálhoz, de egy kicsit többet vártam volna tőlük.


(azóta sem beszéltünk erről, egy kérdést sem tettek fel, de még csak azt sem hogy jól vagyok e)



2022. ápr. 8. 21:22
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, és sajnálom aki hasonló dolgokat élt át a szüleivel kapcsolatban.

Elvileg terveztek gyereket, most, hogy ez mennyire igaz, nem fogom megtudni.

Csak azért 20-on éve az életük része vagyok, úgy ahogy néha azért eszükbe jutok.

Az emberek nagy többségének ha van egy tengerimalaca csak 1-2 éve, és a kisállat majdnem a halálát leli az ember megijed, és örül ha nem hal meg a házi kedvenc mert szereti.

Ehhez képest én egy évtizedek óta velük élő ember vagyok, akinek a "majdnem halála" abszolút nem hatja meg őket, nem vált ki belőlük érzelmi reakciót.

Ez a része az amit nagyon nehéz megértenem, és elfogadnom.



A baleset linkje mit segít megválaszolni?

A kérdés a szüleimről szól, az csupán mellékes, hogy minek kapcsán mutatták ki ezt az énjüket, muszáj volt írnom róla, hogy legyen értelme a kérdésnek.

Így muszáj volt azt is leírnom, hogy nem egy koccanás volt, amit túlreagálok.

Szándékosan nem határoztam meg a dátumot, nem is lesz link, és abszolút nem érdekel, hogy ki hiszi el meg ki nem.

Utána meg majd linkelem a közösségi oldalaimat is, és privátban küldöm a sérülésekről a fotókat, aztán nyugodtan fogok aludni, hogy a huszadik névtelen válaszoló is, talán elhiszi, hogy nem kamu kérdést írtam ki :)

2022. ápr. 9. 10:28
 22/31 anonim ***** válasza:
33%

Most jön anyák napja, ne egy csokor virágot vegyél, csak egy szálat, és totál közönyösen, minden mosoly nélkül mondd, hogy boldog anyák napját.

Ha kérdezi, mi van, rosszkedved van, stb., mondd, hogy nincs, csak átragadt rád a közöny, amit ők tanúsítottak feléd.

2022. ápr. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
65%

Teszem hozzá, az öv hiánya legalább 2 ember életét megmentette, ugyanis az egyik oszlop amivel ütköztünk a hátsó üléssor közepéig jött be, csak addigra az ott ülők szerencsére a betört üvegtetőn át kirepültek az autóból.


- szép kis estimese. :D Kár, hogy felfelé senki nem repül, főleg kikerülve az oszlopot.

2022. ápr. 10. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonymousreview60 ***** válasza:
50%
#23: Igen, mert ha az oszlop az ütközéstől került be, akkor ők nem szerezhettek hamarabb lendületet a kirepüléshez. Ha meg az autó előbb a valaminek ütközött, aminek hatására kirepültek, és az oszlop ezután nyomult be, akkor az olyan erővel és sebességgel történt, hogy akik kirepült, az meghalt.
2022. ápr. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
64%

Kérdező, miért mit kellett volna reagálniuk a felelőtlen, ostoba gyerekük tettére? És ha megöltök egy ártatlant? Ha ti meghaltok ki nem tojja le, megérdemlitek, de ártatlanok életével ne szórakozzatok.


Én egy ilyen idióta keményhere miatt vesztettem egy közeli családtagomat aki még csak gyerek volt...

2022. ápr. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

24-es


Ezt a hülyeséget, már ne is haragudj.

Egy élesen vett kanyarba is úgy átrepülsz a másik ülésre mint a huzat, és akkor nem egy sodródó, árkon-bokron át, ezzel-azzal ütköző, boruló kocsiról beszélünk.

A közút nemrégiben tett közzé egy videót amiben az aszfaltra repülnek ki egy autó utasai, mégis van aki rögtön felugrik, és a szalagkorlát mögé fut.

Autópályán történt, szóval az az autó sem 50-el ment.

Akkor hogy is van ez?

Szívesen megkeresem, de akár veheted a fáradságot, és találhatsz akár több magyar videót is amiben meglepő mód túlélik a kirepülést.

Persze egyszerűbb a Shrelockot játszani, és megragadni a történet "mellékszálát" hogy jól megmond, hogy ez kamu ahogy van.

Csak akkor nem értem erre miért van időd ilyenekkel foglalkozni, miközben nem tájékozódsz.


25-ös


Köszönöm a kedves szavaid, mint említettem utas voltam egy autóban, egy ember hibázott abban az értelemben, hogy balesetet okozott, ez pedig a sofőr volt.

Ha a mi halálunk megérdemelt lett volna emiatt, akkor lehet a sors is így volt a te hozzátartozóddal.

Mindenesetre én sajnálom őt, és biztos vagyok benne, hogy nem érdemelte meg, de talán ez a te büntetésed volt a kedves gondolataid kapcsán, hisz nyilván ez a merő rosszindulat régóta benned lakozik.

2022. ápr. 11. 18:03
 27/31 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező, azért te is hibáztál, meg az összes utas, mert beültetek egy részeg sofőrhöz. Én sem vagyok szent, én egyszer egy drogos valaki mellé (egy barátnőm haverja) ültem be a kocsiba. Én magam sosem próbáltam ki semmilyen drogot. De ekkor még fiatal voltam úgy, mint te. Én nem ítéllek el emiatt, de nem igaz, hogy nem voltál hibás.
2022. ápr. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

Nyilván hibás voltam, egy szóval sem mondtam, hogy nem.

De ezért megérdemelnénk a halált, relatíve 4 "ártatlan" ember akik bíztak a sofőrben?

Hibás, hülye, vagy ahogy fogalmaztam "retardált 15 éves", minden jelző elfogadható, de az erős hogy megérdemeltük volna azt is, hogy meghaljunk.

2022. ápr. 11. 18:21
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

25ös, ti is olyan hibásak voltatok. Tudtátok hogy ivott mégis döntöttetek, beültetek mellé, nem kényszerített senki sem. Nem vagytok egy fokkal se jobbak mint a sofőrt. Én nagyon csalódnék a gyerekemben ha ilyet tenne, és őszintén, nem tudnám sajnálni meg pátyolgatni.


Csak hogy megnyugodj, ti annyira voltatok ártatlanok mint a sofőr.

2022. ápr. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
91%

Mindenesetre én sajnálom őt, és biztos vagyok benne, hogy nem érdemelte meg, de talán ez a te büntetésed volt a kedves gondolataid kapcsán, hisz nyilván ez a merő rosszindulat régóta benned lakozik.


Oké, akkor a szüleid közönye meg a te büntetésed a felelőtlenséged miatt.

2022. ápr. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!