Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akinek csak anyukája van és...

Akinek csak anyukája van és kiköltözött külföldre az a 60+-os anyukáját hogy segíti?

Figyelt kérdés
Több ezer km-ről nem tudom hogyan fogok róla gondoskodni ha baja lesz. Viszont nekem is gondolnom kell a jövőmre, itt nem maradok.

2022. ápr. 10. 15:08
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
68%

Nem ugyanolyan egészségügyi állapotban vannak az emberek. Vannak nagyon lerobbant 60asok. Érthető hogy a kérdező gondol a jövőre és az aggódása is érthető. Ha kimegy külföldre, az anyja öregszik időközben, előbb-utóbb 70+ lesz és segítségre lesz szüksége.

Nem tudnak már úgy takarítani mert ízületesek vagy gerincproblemájuk van, kezeletlen betegség vagy bármi lehet.

Addig ahogy előttem írta valaki fizethetsz neki segítséget ha kint már jól keresel ha neki nem telik extrákra. Nem nagy összegére gondolok csak pl egy takaritóra aki havonta kipucolja a lakást. Az idősek már nem igazán szeretnék hajolgatni meg emelni, baleset is lehet belőle. Családi házban fűnyirás, metszés.. Erre rokon ha van az is jó, de akkor a szivességet viszonozni kell általában amit nem biztos hogy tudnék szóvak ha lenne rá pénzem inkább fizetnék pár ezret egy helyinek vagy egy diáknak akinek jól jön a zsebpénz.


Én is jó ötletnek tartom az otthon ötletét de nyilván nem most mert még ahoz fiatal. Később majd ezen is el kell gondolkozni. Az államiba el kell érni egy bizonyos korhatárt és 24 órás felügyeletére kell hogy szoruljon az ember. Szóval az nem úgy megy higy akkor megy az ember amikor akar. Magánba viszont nem ilyen szigorúak a feltételek, és oda hamarabb lehet menni. Külön apartmant érdemes, a sajátot beszamitják, ha majd eljön az idő és aktuális lesz nézzetek utána. Én azt javaslom hogy ha nemis ma de majd ha leeomlik az egeszsege akkor hozd ezt szóba. Ez lehet 10 vagy 20 év is. A legfontosabb hogy ezt neki is akarnia kell, nem lehet ráerőltetni senkire.

2022. ápr. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
79%
Nyilván nem agyhalott szülőről van szó - na EZ rettenetesen bunkó megszólalás volt!
2022. ápr. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
78%

"Magánba viszont nem ilyen szigorúak a feltételek, és oda hamarabb lehet menni. Külön apartmant érdemes, a sajátot beszamitják, ha majd eljön az idő és aktuális lesz nézzetek utána. Én azt javaslom hogy ha nemis ma de majd ha leeomlik az egeszsege akkor hozd ezt szóba. Ez lehet 10 vagy 20 év is. A legfontosabb hogy ezt neki is akarnia kell, nem lehet ráerőltetni senkire."


Ugyanezt írtam, szépen le is lett pontozva. Pedig abszolut normális dolog. Van egy ismerős házaspár, már várták, hogy a néni is végre betöltse a hetvenet, (ennyi volt a korhatár), és már be is cserélték a házukat egy magán idősotthoni apartmanra. Van egy apartmanjuk (egy elég nagy szoba, egy fürdő, és egy kisebb konyha, erkény is). Havi 100 ezret kell még fizetni fejenként, ezt a nyugdíjukból vonják, ebben benne van a rezsi, kaja (de ha akarják, főzhetnek a saját konyhájukban is, ha erre van igényük, akkor a nyersanyagot veszik meg nekik. Ha meg már belefáradtak, akkor lemennek az ebédlőbe kajálni). Szabadon jönnek-mennek, kötelező jelleggel nem kell senkivel együtt lenniük. Simán kimennek színházba, fodrászhoz, családhoz, akár ott is aludhatnak rokonnál valahol, csak azt be kell jelenteni, hogy ne keressék őket. Életük végéig orvosi és nővéri ellátás, ha esetleg leesnek a lábukról. Ha szakorvosi vizsgálatra kell menni, autóval viszik-hozzák őket.

Egy másik ismerős néni 70 évesen ment be egy ilyenbe, 96 évesen halt meg, hozzánk gyakran eljött látogatóba, azt mondta, jól érzi magát (neki egyedül volt egy apartmanja). Ő az utolsó pillanatig ellátta magát, és 96 évesen elaludt örökre. Szeretett ott élni, ez valahol XVII. kerületben volt.

Szerintem rengeteget levesz a hozzátartozó válláról, és ez már külföldön bevett szokás. Sajnos a magyar proli gondolkodás szerint idősotthon = szarszagú putri, szóval lenne még hova fejlődni a gondolkodásnak.

2022. ápr. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
100%

33, szerintem fogalmad nincs, mennyi embernek van 100e alatt a nyugdíja.

És ezek az otthonok is kihalásos alapon működnek, szóval ha nincs hely, akkor nincs hely, várni kell.

ÉS nem proli gondolkodás, gyere el Pózvára, nézd meg itt az otthont, aztán beszélgessünk, beadnád-e bármelyik szülődet.

Ma a legtöbb fiatalnak egy esélye van ingatlanhoz jutni, ha nem akar élete végéig eladósodni, ha örököl. Elég kevesen vannak olyan helyzetben, hogy bátran odadobják az ingatlanukat egy ilyen bentlakásért.

És akkor még nem beszéltünk arról, hogy nem minden idős akar változtatni a környezetén, van, akinek konkrétan a halált jelenti, hogy kimozdítják a megszokottból.


Azért, mert ilyenre is van már itthon lehetőség, ne mondjuk, hogy mindenki előtt nyitva áll, mert nem így van.

2022. ápr. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
76%

Én nem a 33-as vagyok, de: Ha kihalásos alapon működik, akkor időben el kell kezdeni intézni, ez ennyi.

Nem mellesleg nekem is van ilyen ismim (Bp. agglomeráció), amikor eldöntötték, már mehettek is (házaspár, 70 felett mindkettő). Itt úgy volt, hogy házukat eladták (40 millió, de ez mindegy is), és 10,5 millió volt az apartman az otthonban. A néninek nincs 100 ezer a nyugdíja, így neki kiegészítik a ház árából, ami a bankban van. (A többi szinte ugyanaz, mint amit az előző írt).

2022. ápr. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
92%

33. vagyok

Arról nem beszélve, hogy van egy barátnőm, 25 évesen férjhez ment Franciaországba, közben eltelt 30 év. Anyukája családi házban lakik egy kisvárosban, és kezdődnek a gondok (80 körül van). Nem beteg, de fát kellene hozatni, de akkor már be is kellene pakolni, segíteni kellene a kertben (lényegében a kertet csinálni). Van még egy gyereke a barátnőmön kívül, aki bár Magyarországon él, de 200 kilométerre, a családjával. Most őket abajgatja vele a néni, de a fia megmondta, hogy egyszerűen nem tud egy hétvégén 400 kilométert leautózni csak ezért. Mondta, hogy a kerttel ne foglalkozzon, ki se menjen. Persze ezzel nyilván nincs megoldva. Most arra próbálják rábeszélni az anyjukat (barátnőm és a bátyja), hogy el kellene adni a házat, ebben segítenek, és venni kellene egy lakást a fiához közelebb. Akkor rá tudnának nézni, és már nincs kert, nincs tüzifa behordás, ilyenek. De ez persze nem jó, egyszer már közel voltak hozzá, de a néni visszalépett az eladástól. Fizetett segítség sem jó neki (ezt a barátnőm fizetné külföldről). De a ház legyen rendben, a kert legyen rendben.

Most komolyan, alsó hangon 4-5 embernek a néni köré kellene szerveznie az életét, csak hogy az ő életében semmi (lakhely, kisváros, családi ház, kert) ne változzon?

2022. ápr. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
81%
Azért az értelmes válaszok szépen le vannak pontozva. Van baj a fejekben:DDD
2022. ápr. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
91%
#36, nálunk ugyanez volt...anyámnak (80) semmi nem felelt meg...neki azt felelt volna csak meg, hogy mondjak fel a munkahelyemen - és ha ő meghal, nekem hogyan tovább vissza a munkaerőpiacra? -, adjam el a saját ingatlanomat, és költözzek mellé. Hát nem.
2022. ápr. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
91%

"Most komolyan, alsó hangon 4-5 embernek a néni köré kellene szerveznie az életét, csak hogy az ő életében semmi (lakhely, kisváros, családi ház, kert) ne változzon?"

Jól megfogalmaztad. El kell fogadni a változást.

Szerintem sok helyen azért se kerül szóba mert a leendő örökösök számítanak a házra. Márpedig ha el lesz adva akkor nincs örökség. Mondjuk a magán bentlakásos apartmant az otthonban is el lehet adni (az államit azt hiszem nem mert annak csak a használati jogát lehet megvenni). És az idősek se tudnak a lehetőségekről sokszor.


33. Nincs mindenkinek 100 felett anyugdíja, tudjuk. De sokan vannak akiknek igen, vagy van saját ingatlanjuk de már sajnos nem tudnak gondoskodni magukról. Az állami van kihalasos alapon, éveket kell várni ezért időben el kell kezdeni a jelentkezést. A magánban nem kell ennyit várni. És akkor jössz mész amikor akarsz. Ha elmész 2 hétre a gyerekekhez vagy valahova akkor azt is megteheted. Ez nem kórház, börtön, hanem otthon.

2022. ápr. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
35%
34-est akartam írni
2022. ápr. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!