Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti ki fogtok költözni külföldr...

Ti ki fogtok költözni külföldre? Vagy aki kiköltözött?

Figyelt kérdés

Elsősorban a fiatalabbakra gondolok.


Aki már kiköltözött:

Ismerősök segítettek? Vagy egyedül csináltad?

Mindig is ezt akartad vagy hirtelen döntés volt?

Nehéz volt megszokni az új környezetet?

Szeretsz ott lenni?

Fogsz visszajönni majd Magyarországra?


Talán ha kort és országot írnátok azt megköszönöm.


És bármilyen sztorit írhattok, ráérek olvasgatni. :)


2019. júl. 28. 00:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

"Ismerősök segítettek? Vagy egyedül csináltad?"

Ismerős ajánlott munkát, szállással.


"Mindig is ezt akartad vagy hirtelen döntés volt?"

Egész hirtelen döntés volt, két év munkanélküliség után kb. 2 percet gondolkodtam rajta.


"Nehéz volt megszokni az új környezetet?"

Nem.


"Szeretsz ott lenni?"

Igen.


"Fogsz visszajönni majd Magyarországra?"

Talán nyugdíj után, ha megérem.


"Talán ha kort és országot írnátok azt megköszönöm."

37/Németország

2019. júl. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Én az itthoni szar helyzet miatt döntöttem úgy hogy határozatlan időre kimegyek szerencsét próbálok.2012-ben 33 évesen mentem Angliába,vidékre,0 angol tudással.Senki nem segített,felkaptam a bőröndöt és elindultam,hirtelen döntés volt,az itthoni munkahelyemről ledzámoltam 2 hét múlva már kint voltam.A környezetet hamar megszoktam,az időjárást pedig imádtam,nyáron nem úgy mint itthon a meleg elviselhető,télen pedig nincs hideg.Nem mondanám hogy szerettem ott lenni de azt sem hogy nem,semleges volt a környezet számomra ugyanúgy mint itthon.Már tavaly hazaköltöztem,mondjuk úgy elértem a célom az anyagiakat tekintve.Csak röviden..kiérkeztem után mivel szinte semmit nem beszéltem angolul egy raktárban dolgoztam minimálbérért,másfél évig voltam ott,erős társalgási szinten beszéltem az angolt már ekkor,elkezdtem munkát keresni,szerkezetlakatos a szakmám emellett volt 2 élő minősítésem 2 hegesztési eljárásból,egy helyi vállalthoz fel is vettek,több mint 2x annyi órabérrel kezdtem mint előtt a raktárban volt..így elkezdődött az amiért mentem a valódi pénzkeresés mert előtte a raktári fizetésből ott is csak vegetálni lehetett..Mivel értem is a szakmát,és be is dolgoztam magam az új helyen az utolsó 3 évben a hegesztők csoportvezetője voltam,ami még jobban megdobta a fizut,néha szégyelltem magam mikor megérkezett az utalás,olyan jó pénzt kaptam...6 év alatt összegyűjtöttem annyi pénzt hogy vettem itthon egy szép házat,motort,kocsit és tavaly november óta pihenek itthon,idén nem is tervezek dolgozni,majd csak jövő év elején.Az egészben annyit sajnálok hogy nem mentem ki 20-22 évesen,robotoltam itthon hogy legyen valamim,de nagyon lassan haladtam előre,ezért döntöttem úgy hogy szerencsét próbálok,és hála istennek sikerült.Ennyit akartam,egy szép házat,egy cbr1000rr-t és egy type r gt-t..ezek megvannak,mostmár csendesen élem itthon az életem.
2019. júl. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!