Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan érezted magad fizikaila...

Hogyan érezted magad fizikailag, lelkileg, mikor kirepültek a gyerekek? Van/volt energiád magadra, férjre, programokra, barátokra?

Figyelt kérdés

Azoknak szól a kérdés, akik inkább megkönnyebbültek akkor, mikor kirepültek a gyerekek. Nemcsak arra gondolok, hogy ez az élet rendje, és szeretném, ha a gyermekem önálló lábakon állna. Hanem hogy vágytál arra, hogy újra több időd legyen minden másra - magadra, programokra, hobbikra, férjre, barátokra, stb.


nekem még kicsi a gyermekem, 4 éves, és még mindig azt élem át, hogy "be vagyok zárva" (túlzok kicsit), és hogy nincs időm magamra, és mire odajutok, akkor már nem lesz energiám, egész egyszerűen a koromból fakadóan. 32 évesen vállaltunk gyermeket. Én félek attól, hogy mikor már időm lenne rá, nem lesz erőm, hogy mondjuk utazgassak.

Harmincasként is érzem, hogy nem olyan, mint húszévesen. És egyre több, remélhetőleg csak apró egészségügyi problémám lesz. Vagy idősebben nehezebben viselem, hogy máshol aludjak, lassan előjönnek a rigolyák, stb.

Attól is félek, hogy elveszik a libidóm.


Szóval olyan, mintha nem éltem volna ki magam gyerek előtt, de hát így sem siettem el a gyerekvállalást - szerintem.

Gyerekkel együtt megint más a kikapcsolódás, és jelenleg nem is túl élvezetes, mert problémás kicsit (tornára járunk jelenleg), én magam pedig introvertált vagyok és szeretem a csendet meg a nyugalmat, ami ugye nem valósul meg.

Férjem jó társ, nem ez a gond.


Szóval. Azt szeretném tudni, hogy a gyerekek után is van élet? :D Mindenki maga alakítja az életét, tudom. De kíváncsi lennék rátok, ti hogy éltétek meg.

Köszönöm a válaszokat.



2022. ápr. 23. 09:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy a "gyerek után is van élet".

Egyrészt nem kell megvárni, míg kirepülnek, mert még pár év, és már pl. menni akarnak majd táborba, és amíg ők táboroznak, ti külön nyaralhattok. Ha van nagyszülő, ahova szívesen megy a gyerek 1-1 hétre, akkor lényegében akármikor kiruccanhattok.

De ha azt nézed, 20 év múlva is "csak" 56 leszel, hogyne lenne már erőd utazgatni??? Nagyapám 95 évig élt, nagyanyám 92-ig, és 91 éves korukig mindketten jártak pl. nyaralni. (Ez mondjuk extrém példa, de egy 70-es ember még bőven jó karban lehet, főleg, ha nő.) Persze, olyankor már nem bulizik hajnalig az ember:D, de azért bőven van még alkalom arra, hogy foglalkozz magaddal és a pároddal és élvezd az életet!

2022. ápr. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%
Ezeket gyerekvállalás előtt illene átgondolni. Ja de ha én mint childfree leírom, hogy nem akarom 20 évre elásni magam, mint egy hulla és "nem élni", akkor én vagyok a spermium.
2022. ápr. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

mindig kell magadra szánni időt, másképp egy mogorva, fásult vénember leszel. de ötven után sem kell öregnek érezned magad. tegyél érte, hogy ne legyél az.

tudom, hogy egy kisgyerek mellett nagyon le lehet fáradni. de ez, ha jól csinálod, akkor ahogy nő, egyre könnyebb lesz. viszont legyél önző. legyen felnőtt program. ne csak a gyerek legyen fontos

2022. ápr. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%
Pár év és elvonul a szobájába a telefonjával, látni is alig fogod. Egyébként fizikailag én is kb. ilyenkor voltam a legfáradtabb. Már nem voltam otthon, dolgoztam, minden nap rohanni kellett munka után és még sok a meló a gondozással is. Fizikailag egyre könnyebb lesz, ahogy önállósodik. Nem kell emelgetni, öltöztetni, önt magának innivalót, stb. Szerintem a legjobb életkorban szültél.
2022. ápr. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Meg kell tanulni élvezni azt, ami van. Ha 1 gyereked lesz, őt neked kell szórakoztatni. Ha több van, akkor eljátszanak egymással. Tanuld meg élvezni az életet mellettük, mert igen, jól sejted, 50 felett nem megy minden olyan flottul már. Nekem kis korkülönbséggel született mindhárom,de már a 2. baba után délután az ajtóban vártam a párom, hogy elmehessek a kocsival az autópályán száguldozni egy kicsit. Ugy éreztem már megfulladok estére otthon bezárva. Ez a mindennapi fél óra száguldozás segített túlélni azt a nehezebb időszakot. Belerázódik az ember . A baráti kapcsolatokat ápoljátok, tartsátok meg, mert szükségetek lesz rájuk a lazításhoz. Ha jól szervezed az életedet, akkor mindenre lesz idő és alkalom. Én nagyon spontán voltam a gyerekekig, de utána kénytelen voltam drasztikusan változni, következetes lettem és nagy szervező, mert anélkül belefulladtam volna a teendőkbe.
2022. ápr. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

Nekem 18 a legnagyobb, 13 a középső és 5 a legkisebb.

A tapasztalat az, hogy nem kell magad bezárni. ;) Ez nem a gyereken múlik, ez a te döntésed.

A legnagyobb adhd-s, aspergeres, a legkisebbel tsmt tornázunk mi is, mert idegrendszeri éretlensége van. A 13 éves lány meg "csak" kamasz. Hidd el, hogy tudom, milyen egy problémás gyerek. De ettől még nem kell elásni magad. Állatkert, múzeum, kiállítás, rendezvények, kirándulás, piknik, strand, és a várva várt nyaralások: ez neki is kell, nem csak neked. Nagyon is lehet élni kisgyerek mellett. Pl szuper játékok vannak, amiket ciki lenne gyerek nélkül kipróbálni. 🤷‍♀️

Az egészséged meg őrizni kell.

2022. ápr. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
44%
Hú de jó hogy nem akarok gyereket..... köszi hogy megerősítettél a jó döntésemben kérdező.
2022. ápr. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
92%

Egy haveromnak fél éves a kisfia. A barátnőjével így oldják meg, ha menni akar egyik valahova, hogy addig a másikuk otthon marad a gyerekkel.

Például, a haverom jár heti háromszor konditerembe. A csaj meg olykor eljár "barátnőzni".

Csak megbeszélés, kompromisszum kérdése és mindent meg lehet oldani!

Amúgy meg nem kell 20 évet várnod! Most 4 éves a gyereketek, 10 év és úgysem veletek fog foglalkozni, hanem jön a középsuli, haverok, fiúzás - vagy csajozás(nem tudom, milyen nemű a gyereked)!

Egy kollégám fia idén lesz 12, de már jön at "Apa! Ne csináld már mások előtt, hogy puszit adsz!" korszaka...😅

2022. ápr. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Jó volt olvasni őket. Rendben, akkor maradok a pozitív szemléletnél. :D Köszönöm.
2022. ápr. 23. 13:21
 10/12 anonim ***** válasza:
86%
Nyugi egyre jobb lesz, a kamaszkort kell csak agyverzés nélkül kibírni a visszapofázás miatt. :D
2022. ápr. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!