Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a szüleid nem engedték...

Ha a szüleid nem engedték hogy olyan iskolát, hivatást válassz amit mindig szerettél volna, hogy dolgoztad fel később?

Figyelt kérdés

Amikor már annyi idős vagy hogy már nem lehet olyan pályát választanod.

Kérdezik hogy eddig miért nem kerestem azt a pályát. Mert voltak mindig állásaim ahova azzal az iskolákkal vettek fel amit a szüleim választottak nekem.


2022. ápr. 28. 11:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
88%

Én nem gitározhattam régen, mert drága volt. Megvettem most és gitározok tök egyedül netről. Nem kell bonyolítani!

Nem azt tanultad, akkor tanuld ki most estin, levelezőn! Mindent meg lehet oldani! Ösztöndíjak is vannak!

2022. ápr. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
88%

Én is egy ideig a szüleimet okoltam, aztán rájöttem hogy igazából tudtam volna tenni ellene, csak lehet, hogy egy kicsit (nagyon) kényelmetlenebb lett volna.


(Egyetemi tanulmányaimat támogatták szó nélkül, és kényelmesebb volt ott "lézengeni", mint hogy elmenjek dolgozni vagy mást tanulni, amit kevésbé támogattak volna... pedig jelenleg sokkal több haszna lenne.)


Bár kitartok amellett, hogy sokat ártott a felfogásuk (miszerint nekem egyetem kell, és nem pedig fizikai munka), és ennek a mai napig iszom a levét (mert tényleg nagyon belémverték, és egy baromság), de az, hogy így alakult elsősorban az én hibám.


Barátkozz meg a gondolattal, hogy ez leginkább miattad alakult így. Akár el is költözhettél volna tőlük, elkezdhettél volna dolgozni tanulmányaid mellett, és máris nincs beleszólásuk. Csak hát ugye.

2022. ápr. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Nagyon hamar külön költöztem tőlük. Friss nyugdíjas vagyok. Már nem ülhetek be az iskolapadba.

Nem mondom hogy nem tehettem volna másképp, de elfogadtam hogy az a jó. Nem voltak rossz munkahelyek de az nem én voltam.

Nemrég találkoztam olyanokkal akik azt csinálják amit mindig szerettem volna. És piszok szar érzés.

2022. ápr. 28. 11:41
 4/23 A kérdező kommentje:
Ettől sem fog változni semmi, csak ki kellett írnom magamból. Meg kíváncsi vagyok volt e más is így.
2022. ápr. 28. 11:46
 5/23 anonim ***** válasza:
74%
Nyugdíjasan nem lehet tanulni? Ezt is honnan szeded? Anyum megtanult okostelefont kezelni, szomszédja vezetni, egyik munkatársam apja lenyomott még egy szakot egyetemen.. lusta vagy változtatni, így marad a kesergés!
2022. ápr. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
82%
Ha ez segít, apám közel 60 évesen ment egyetemre és végezte el az építő mérnökit. Lassan 70, de még mindig jár ráépülő képzésekre. Hajrá<3
2022. ápr. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
42%
Ne keseregj, nem a szüleid tehetnek róla, hanem te. A te életed, te nem tettél a dologért. NE panaszkodj, mert ez így csak nyafogás.
2022. ápr. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
82%
Haverom anyukáját csak bicajozni tanítottuk meg 60 felett. Azóta is azzal jár a boltba és boldog lett!
2022. ápr. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Nem mondom hogy én nem tehettem volna meg előbb. Egyrészt neki akartam megfelelni másrészt elfeledkeztem róla.

Igen vannak akik 40 év kihagyás után is tudtak tanulni de én nem tudok.

2022. ápr. 28. 11:56
 10/23 anonim ***** válasza:
94%

Nekem felborult az egész életem, de már nem lehet változtatni. Egyik részről (anyagilag) sokkal jobb irányba fordult, másik részről meg mai napig utálom a munkám.

Mentős szerettem volna lenni, de csak mentőápoló, nem tiszt. Nem engedték, mérnök lettem, az volt erőltetve, mert szerintük "mérnöki diplomával is lehetsz mentős, de mentőápoló végzettséggel csak mentős lehetsz". Elfogadtam az érveket, elmentem egyetemre. Csak aztán mire meglett a diploma, ahogy az lenni szokott, lett kapcsolat, összeköltözés. Kapcsolatnak vége, albérlet maradt, azt egyedül kellett fenntartani. Új kapcsolat, esküvő, gyerek, saját lakás, hitel.

Most már hova váltsak? Nem panaszkodok, nettó 380-400 között kapok egy hónapban, de ebből kell élnünk. Hiába a feleségem fizetése, ha most elmennék mentős sofőrnek (mert egészségügyi végzettség nélkül max az lehetnék), nettó 180-200 körüli fizetés + a túlóra? Szabadidő is kevesebb lenne, a felelősség teljesen más jellegű, a fizetés is fele annyi, nem is tudnánk fenntartani amit elértünk, bedőlne minden amit építettünk.

Anyagilag jó irányba fordultak a dolgok, amiért szüleim rám erőltették az egyetemet. De nem szeretem a szakmám és már késő váltani. Azt gondolom örök seb lesz a szívemben, mert minden alkalommal gyermeki csodálattal nézem a piros (narancssárga) egyenruhát és a kék villogós sárga autót, mai napig magyar és angol videókat nézek róluk és bár nem alakult rosszul az életem, örök tüske marad a "mi lett volna ha...", hisz ez már nem derül ki soha.

2022. ápr. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!