Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám kijelentette, nem...

Édesanyám kijelentette, nem vihetem otthonba majd, jogos?

Figyelt kérdés
Nem volt soha felhőtlen a kapcsolatunk, de rossz se, olyan átlagos semmilyen. Még elég fiatal (51) De már kijelentette, hogy soha ne merjem otthonba rakni. Ha úgy van és bírom én is szusszal, természetesen segíteni fogok neki. De ha már folytonos felügyeletet igényel, jogosan várhatja el, hogy a saját munkám/családom és minden rá menjen? Értem én, hogy régen ő is ezt tette amikor megszült, de nekem eszembe nem jutna ilyen kérni a gyerekemtől hogy 10-20 évet az én ápolásomra áldozzon, mind anyagilag, mind lelkileg. Ha bármikor szülinap/névnap pl. ad valamit, meghív ebédre, de én ki szeretném fizetni, többször is mondta már, hogy hagyjam, majd meghálálom ha öreg lesz és foglalkoznom kell vele. Nem tudom, lehet önző vagyok, de nekem ez olyan fura. Nem arról van szó, ha pl. csak kaját kell csinálni neki, vagy néha elvinni ide-oda. Hanem amikor már szinte folyton mellette kell lenni.

2022. máj. 2. 14:12
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
96%
Ő feladta a családját és a munkáját amikor a nagyszüleid szorultak ápolásra?
2022. máj. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Nagymamám meghalt, Nagypapám még nincs olyan állapotban, de nem tartják a kapcsolatot egyéb okok miatt.
2022. máj. 2. 14:17
 3/33 anonim ***** válasza:
94%
Megkérdezted már tőle, hogy miből fogtok megélni, ha 24 órás felügyeletre szorulna, ami mellett nem dolgozhatsz?
2022. máj. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
95%
Ilyen erővel beteggondozónak is képeztethetetett volna téged, akaratodtól függetlenül. Úgy biztosan el tudnád látni, amikor idős korára mindenben segítségre lesz szüksége. Arra viszont nem ad választ, hogy a házastársad és a gyerekeid hogyan illenek majd a képbe. Még fiatal, erős, ne hagyd rá, amikor arra hivatkozik, hogy majd meghálálod máskor, ha eljön az ideje. Mondd el mindig, hogy ésszerű keretek közt megteszel mindent, de a munkád, lakhatásod, családi életed nem fogod feláldozni.
2022. máj. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
91%
Hát akkor nem megy otthonba, nem kötelező. Otthon is ellehet felügyelet nélkül, míg munkába jársz, majd napközben elesik, és elviszi egy combnyaktöréses fekvéssel járó tüdőgyulladás.
2022. máj. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Úgy lenne vele, hogy ha napközbe munka miatt nem is, de délután, hétvégente menjek és csináljak meg mindent/segítsek amit csak tudok. (Ismerek is a környezetemben ilyet. Megteszi mert az anyukája, de mondja, hogy így nagyon nehéz lett az élete)
2022. máj. 2. 14:25
 7/33 anonim ***** válasza:
94%
#1 irreleváns. Nem lehet senkit kötelezni hogy az idős rokonait gondozza. Erre van az otthon. Ha az anyuka nem akar bevonulni akkor majd fizeti az ápolót a kis nyugdíjából
2022. máj. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező! Egyszerűen ne bocsátkozz vitába anyáddal erről!

Tök fölösleges olyan dolgokon egymás nyakának esni, ami kb. 30 év múlva lesz aktuális.... És addigra ő is 100x megváltoztathatja a véleményét... Mert más korban, más eü. állapotban máshogy fogja látni a saját helyzetét.


Egyik füleden be, másikon ki. És tereld el a témát, ha ő forszírozza.

2022. máj. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
92%
Anyukád szerint ki fogja betölteni a helyed a családodban, ki vacsorázik a gyerekeiddel, ki fog hétvégén kirándulni a családoddal vagy karácsonyfát díszíteni, amíg te takarítasz, pakolsz, kertet rendezel a rászoruló anyukádnál? Esetleg legyen ez kötelező program másoknak is? Van erre szociális gondozó, aki ellátja ezeket a feladatokat, ami pedig túl sok, arról le kell mondani.
2022. máj. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
94%

Ez miért téma köztetek? 51 éves, életerős nő, akár lehet, még szülhetne is, nem az utolsó napjait kellene szervezni!

A viszonyotok eleve nem átlagos, ha benned felmerül, hogy ha odamész ebédelni, vagy ajándékot ad, azt ki kellene fizetni, ezek szerint eleve nem álltok túl közel egymáshoz. Nem kellene ezzel foglalkoznod, ráérsz akkor, amikor ez aktuális 30-40 év múlva, ha így haladtok addigra valószínűleg szóba sem állsz vele 20 éve, úgyhogy nem fog meghatni, hogy mit vár el.

2022. máj. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!