Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám élvezi, ha rosszul...

Anyám élvezi, ha rosszul érzem magam a bőrömnen?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy az, hogy le akarok-e fogyni, és hogyan csinaljam, az nem képezi a kérdés tárgyát, ha valaki ezzel kapcsolatban ír az teljesen irreleváns, mert anyám viselkedése a kérdés.


Igazából sosem voltam vékony, sőt... Emiatt rendszeresen cseszegetve voltam általánosban. Ekkoriban anyám nem csesztetett miatta. Amikor gimis lettem normális emberek vettek már körül, szóval megszűnt a külsőm miatti bszogatás, nyilván sokkal jobban kezdtem érezni magam. Azóta viszont anyám szólogat be, akár heti többször, néha naponta. Ha ujjatlan felsőt veszek fel, akkor arra, hogy vastag a karom, ha bármilyen szoknyát, akkor arra, hogy vagy kövérít, vagy jobban látszik benne, hogy kövér vagyok, azzal jön, hogy ilyen alakkal ne hordjak normális rövidnadrágot, csak olyat, ami nagyon max térdig ér, ha kicsit passzosabb felsőt hordok azért is beszól, hogy na ezt is kihíztam, haspólónál szintén ez van, ha meg olyan nadrágot veszek fel, ami nem passzos, hanem lenge, akár kétszer beleférek, akkor beszólogat, hogy kövérebbnek látszok, mint amúgy, meg ne tűrjem be a pólót, mert sokkal rosszabb. A múlt nyáron, amikor sok év után elmentem strandra, ráadásul vele, ráadásul (egyébként magasderekú) bikiniben, akkor az volt a reakciója, hogy nem nézek ki annyira szrul, mint amennyire gondolta, hogy szrul fogok kinézni. Hát kösz. Ráadásul, ha mondjuk nyári meló után, hazaérek a délutáni műszakból, és leülök este hétkor vacsrorazni, mert az ebédem az délelőtt tizenegykor volt, és nyilván éhes vagyok, akkor ő fogja magát és leül velem szembe csak azért, hogy okoskodhasson, hogy este hat után nem egészséges enni, meg így is mennyire dagadt vagyok. Megbeszélni nem lehet vele, hiába mondom, hogy zavar, meg nem kértem tanácsokat, vagy legalább, ha mondja, akkor ne így, mert akkor elkezd hisztizni, hogy de ő csak jót akar.


És azért gondolom azt, hogy azt akarja látni, hogy szarul érzem magam a bőrömben, mert csak azóta mondogatja, amióta feltűnt neki, hogy az iskolába nem bántanak ezért. Konkrétan soha nem támogatott abba, hogy fogyjak, ha alsóba vay felsőben járni akartam táncra a többiekkel, akkor nem engedte, mondván, hogy nem nekem való kövéren, kicsúfolnának miatta, és tuti, hogy nem csak ürügy volt arra, hogy anyagilag nem fér bele, mert tök ingyenes iskolai szakkör volt, csak az aláírása kellett volna, ugyanez anno bármelyik iskolai sportfoglalkozáss vagy valahányszor elmegyek futni/kutyát sétáltatni beszólogat, hogy hülyének fognak nézni, mert hogy néz az ki, ha valaki kövéren ezt csinálja.


És amúgy ő is nagyjából ugyan akkora, mint én, csak arra legyint, hogy ő már nem fiatal. Ennyi erővel, amikor a combomra tesz megjegyzéseket, akkor visszavághatnék, hogy de nekem kevésbé dagadt a hasam, meg nem lapos a sggem, vagy akár arra is beszólhatnék, hogy csak kertészkedés után mos kezet, vagy arra, hogy többnyire csak akkor zuhanyzik, amikor heti egyszer hajatmos, de nyilván nem teszem ezt, mert nem gondolom, hogy normális lenne sértegetni bárkit is, pláne családtagokat...



2022. máj. 6. 10:18
A kérdező szavazást indított:
Igen, örül, ha nem érzed jól magad
Jót is akar, de azért örül is, ha nem érzed jól magad
Csak jót akar
Egyéb (fejtsd ki kommentben)
31 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%

Valószínű hogy szarul érzi magát a bőrében és ezért téged is leakar húzni, pláne hogy tudja hogy fogyni akarsz, nehogy véletlen csinosabb legyél. Az enyém nem szólogat be, csak látom ahogy rám néz hogy mennyire utálja ha pl. rajtam jobban áll egy ruha mint rajta. Mert ő koplal, én meg alapból vékony vagyok.


Kezdj el fogyózni vagy folytasd, a saját önképét vetíti ki rád, neked ezzel nem kell foglalkoznod.

2022. máj. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
23%

Jaj, mekkora kamu!

viszont fejlődsz, mert most csak az utolsó mondatoddal buktattad le magad.


"többnyire csak akkor zuhanyzik, amikor heti egyszer hajatmos, de nyilván nem teszem ezt, mert nem gondolom, hogy normális lenne sértegetni bárkit is, pláne családtagokat..."


Ja, de persze téged sértegethet, az normális, és te természetesen birkatürelemmel el is viseled.

Ja, hihető.


Hihetőség: 10/2

Sztoriérték: 10/3

Provokáció-faktor: 10/2

Eredetiség: 10/3

Kidolgozottság, részletek: 10/8

2022. máj. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
#2 Lévén, hogy ovis koromtól egészen gimi elejéig megkaptam több irányból a cseszegetést, nem lenne csoda, ha csendben elviselném. Alapvetően vannak csendesebb emberek, meg olyanok, akik vissza tudják fogni az indulataikat ahelyett, hogy a másikra zúdítanák személyeskedő, külsőségekre irányuló sértegetés formájában. Meg amúgy nem írtam, hogy nem védem meg magam, csak ahelyett, hogy hozza hasonlóan viselkednék, vagy megpróbálom megbeszélni, vagy közlöm vele, hogy nem érdekel, amit mond, vagy arra célozgatok, hogy normális szülő nem így viselkedik. Utóbbi két reakcióm hangereje és a megfogalmazásának stílusa meg annak függvényében változó, hogy hogyan kezdi el az ilyen jellegű mondandóját.
2022. máj. 6. 10:55
 4/18 A kérdező kommentje:
#4 Nem ez volt a kérdés. Plusz ez nem hinném, hogy megoldaná a problémát, ha tényleg az van a háttérben, hogy érezzem rosszul magam. Bármi másra lehet hasonló megjegyzéseket tenni.
2022. máj. 6. 11:02
 5/18 anonim ***** válasza:
85%
Ha az ő világában egy lány/nő külseje elsősorban arra "való", hogy a párkeresést lehetővé tegye, az megmagyarázná, hogy miért gimnazista korodban kezdődött a cseszegetés (és azt is, hogy neki miért nem "kell" odafigyelni a súlyára). Elég primitív hozzáállás, de nem példa nélküli, és számomra reálisabbnak tűnik, mint hogy kifejezetten azt akarná, érezd rosszul magad.
2022. máj. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
96%

Az én anyám is ilyen volt... Mondjuk én soha egy rossz szót nemtudnék mondani rá mert nagyon szeretem.

Évekig kritizált hogy pattanásos az arcom és sovány voltam, ez pszihésen hatott rám és sokszor kaja után az első volt hogy rohantam hányni. Így aztán nem is tudtam felszedni kilokat. Az arcomat erőszakkal nyomkodta akkor is ha nem akartam ha kellett lefogott, aztmondta olyan csúnya vagyok hogy letagadja mindenkinek hogy a gyereke vagyok. Ez általánosba volt, amikortól középbe kerültem akkor kezdtem el kilókat felszedni, a hányás egy fél évig még tartott de utána már az is elmúlt, ezzel együtt volt az hogy anyám dicsért, hogy híztam egy kicsit, meg látta rajtam hogy kicsit kivirultam. De ő is sajnos olyan mint a te anyukád. Akkor töri le a szárnyad amikor legmagasabban repülsz. Kezdődött újra az egész hogy csúnya vagyok, sovány egy idő után azt kaptam meg hogy dagadt vagyok és hájas, sőt mindig mindent megakadalyozott ami nekem jó lenne, nem hordhattam olyan ruhákat amit akartam, ki akart nem egyszer rakni otthonról talán mert nem tetszett neki az én személyiségfejlődésem se a kinézetem, mellette azt láttam hogy a tesoimat dicséri meg szereti-


Megoldás:

Szard le és hordj azt ami neked tetszik! Én is ezt teszem

Ugyanúgy beszólt érte eleinte de majd megszokja.


-Van hogy mai napig tesz megjegyzést. Nálunk minden családi parti ami eléggé sűrűn van egyébként, azzal kezdődik, hogy engem sértegetnek hogy milyen a sminkem, milyen a hajam és milyen ruha van rajtam. De tudom hogy lesz még másképp. Bízz a jövőben! Minden ember folyamatosan fejlődik és hidd el hogy mindig lehetsz jobb a jelenlegi önmagadnál!

2022. máj. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
80%
Tipikus szülő... a jövőt többre tartják, mint a gyerek jelenlegi érzéseit.
2022. máj. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
96%
Lelki kontroll alatt akár tartani, azért csinálja, persze nem tudatosan. Irányítani akar. Kiskoromban még még tehette, hogy azt a ruhát adta rád, amit ő akart, akkor engedett el valahová, ha jónak látta, stb. Most ezekkel a beszólásokkal akar korlátozni, letörni az önbizalmad, hogy ne nyiss mások, kortársak felé. Tudatosítsd benne, hogyha így folytatja, akkor miután elköltöztél, rá sem fogod nyitni az ajtót.
2022. máj. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
32%
Vegyél fel szoknyát.
2022. máj. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
29%
Gondolom akkor nekünk is szidnunk kéne?
2022. máj. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!