Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám élvezi, ha rosszul...

Anyám élvezi, ha rosszul érzem magam a bőrömnen?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy az, hogy le akarok-e fogyni, és hogyan csinaljam, az nem képezi a kérdés tárgyát, ha valaki ezzel kapcsolatban ír az teljesen irreleváns, mert anyám viselkedése a kérdés.


Igazából sosem voltam vékony, sőt... Emiatt rendszeresen cseszegetve voltam általánosban. Ekkoriban anyám nem csesztetett miatta. Amikor gimis lettem normális emberek vettek már körül, szóval megszűnt a külsőm miatti bszogatás, nyilván sokkal jobban kezdtem érezni magam. Azóta viszont anyám szólogat be, akár heti többször, néha naponta. Ha ujjatlan felsőt veszek fel, akkor arra, hogy vastag a karom, ha bármilyen szoknyát, akkor arra, hogy vagy kövérít, vagy jobban látszik benne, hogy kövér vagyok, azzal jön, hogy ilyen alakkal ne hordjak normális rövidnadrágot, csak olyat, ami nagyon max térdig ér, ha kicsit passzosabb felsőt hordok azért is beszól, hogy na ezt is kihíztam, haspólónál szintén ez van, ha meg olyan nadrágot veszek fel, ami nem passzos, hanem lenge, akár kétszer beleférek, akkor beszólogat, hogy kövérebbnek látszok, mint amúgy, meg ne tűrjem be a pólót, mert sokkal rosszabb. A múlt nyáron, amikor sok év után elmentem strandra, ráadásul vele, ráadásul (egyébként magasderekú) bikiniben, akkor az volt a reakciója, hogy nem nézek ki annyira szrul, mint amennyire gondolta, hogy szrul fogok kinézni. Hát kösz. Ráadásul, ha mondjuk nyári meló után, hazaérek a délutáni műszakból, és leülök este hétkor vacsrorazni, mert az ebédem az délelőtt tizenegykor volt, és nyilván éhes vagyok, akkor ő fogja magát és leül velem szembe csak azért, hogy okoskodhasson, hogy este hat után nem egészséges enni, meg így is mennyire dagadt vagyok. Megbeszélni nem lehet vele, hiába mondom, hogy zavar, meg nem kértem tanácsokat, vagy legalább, ha mondja, akkor ne így, mert akkor elkezd hisztizni, hogy de ő csak jót akar.


És azért gondolom azt, hogy azt akarja látni, hogy szarul érzem magam a bőrömben, mert csak azóta mondogatja, amióta feltűnt neki, hogy az iskolába nem bántanak ezért. Konkrétan soha nem támogatott abba, hogy fogyjak, ha alsóba vay felsőben járni akartam táncra a többiekkel, akkor nem engedte, mondván, hogy nem nekem való kövéren, kicsúfolnának miatta, és tuti, hogy nem csak ürügy volt arra, hogy anyagilag nem fér bele, mert tök ingyenes iskolai szakkör volt, csak az aláírása kellett volna, ugyanez anno bármelyik iskolai sportfoglalkozáss vagy valahányszor elmegyek futni/kutyát sétáltatni beszólogat, hogy hülyének fognak nézni, mert hogy néz az ki, ha valaki kövéren ezt csinálja.


És amúgy ő is nagyjából ugyan akkora, mint én, csak arra legyint, hogy ő már nem fiatal. Ennyi erővel, amikor a combomra tesz megjegyzéseket, akkor visszavághatnék, hogy de nekem kevésbé dagadt a hasam, meg nem lapos a sggem, vagy akár arra is beszólhatnék, hogy csak kertészkedés után mos kezet, vagy arra, hogy többnyire csak akkor zuhanyzik, amikor heti egyszer hajatmos, de nyilván nem teszem ezt, mert nem gondolom, hogy normális lenne sértegetni bárkit is, pláne családtagokat...



2022. máj. 6. 10:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
91%
Kezdj el gyűjteni 18 éves korodra a költözésre, nézd meg mindennap az ingatlan.com albérletkínálatát, készülj lelkileg az elhagyására. Neki ne mondd, mert keresztbe tenne abban is. Anyád sajnos gonosz, ezen nincs mit szépíteni.
2022. máj. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 NTBS ***** válasza:
89%
Ha megteheted költözz el otthonról.
2022. máj. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlo volt az anyam(sot), es sajnos a mai napig rossz az enkepem es a legtobbszor kovernek latom es erzem magam. Nekem evek ota nincs etvagyam, sot szinte keptelen vagyok buntudat nelkul enni,(teljesen elkurtak az etkezesem ..) rengeteget dietazok es sportolok, de nincs ertelme. Sokszor lefogytam mar es hiztam is, de a szuleimnek semmi nem volt eleg, nekik mindig kover voltam. Evekbe telt, mire rajottem, hogy annyira kover sosem voltam, mint amilyennek beallitottak.

Nekem gyerekkoromban direkt nagyobb meretu ruhakat vett anyam.. Mikor magamnak vehettem, akkor evekig hallgattam, hogy minek hordasz 2 merettel kisebb ruhat. Mindegy.

Kerlek ne kovesd el te is az en hibam. Allj ki magadert es kozold, hogy jol erzed magad! (ha ugy gondolod szeretnel leadni par kilot, akkor az a te dontesed es biztosan megcsinalod, de kulso hatas miatt nem szabad) Hagyd anyad irigykedni. Lefogadom, hogy irigy a ruhaidra, mert o nem hordhatott divatos ruhakat, sot biztos a mai napig sem hord.

2022. máj. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

6os ez szornyu :( az allando ruhara, sminkre, hajra tett borzaszto megjegyzes nalunk is megvolt.. nem szeretik latni a mergezo szulok, ha a gyerekuk jol erzi magat, es meg bele is rugnak, ha latjak, hogy nincs jol...


Kivanom mindenkinek, hogy engedje el a rossz szavakat a szuleiktol es legyen boldog

2022. máj. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
100%

Ahogy előttem is írták, költözz el minél előbb!

Nagyon rosszindulatú, mérgező embernek tűnik az anyukád, ne haragudj.

Az ő fejében aki nem 50 kg, azzal simán lehet így beszélni? Ráadásul a lányával? Nagyon nem oké.

Próbáld meg ezeket a mondatait nem lereagálni és valaki mással beszélni róla ha akarsz.

Élvezi a figyelmet, így talán majd abbahagyja.

2022. máj. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Sztem ez nem természetes dolog attolfüggetlenül hogy ő nem érzi jol magát a bőrében sztem megdicsèrhetne ,vagy lehet vmi mentális betegsége van és igy èli ki magát .
2022. szept. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha elkezdi megint a szokásos lehúzást, hogy dagi vagy, mondd neki, hogy anya, ebben rád ütöttem. Hátha észreveszi magát, ha eleg intelligens.
2022. szept. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak legyél mindig kiöltözve.
2022. szept. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!