Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A fiam az iskolában a tanárai...

A fiam az iskolában a tanárai szerint egész nap nem szólal meg, csendesen dolgozik. Itthon ellenkezőleg viselkedik , káromkodik, kiabál. Mitől van ez a különleges viselkedés?

Figyelt kérdés
Fogadó órákon a tanárai dicsérik, hogy egész nap csöndben van, rendesen dolgozik, még a tanórák közötti szünetekben is szótlan. Itthon kiabál, az anyukájának is visszaszól, káromkodik, tiszteletlen viselkedést produkál. Mitől van ez a viselkedés?

2022. máj. 7. 08:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
Az iskolában gondolom elnyomják, s otthon próbál valami hatalmat szerezni magának.
2022. máj. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Talán beszélgetni kellene hogy mi van a suliban.
2022. máj. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Mire gondoltál, hogy elnyomják?
2022. máj. 7. 08:45
 4/15 anonim ***** válasza:
99%

Ez nagyon gyakori jelenség. Van benne egy nagy adag feszültség, amit az iskolában nem mer kiadni, ezért az egészet rátok zúdítja otthon, mert ott biztonságban megteheti. Az én kislányom is ilyen, az iskolában tündibündi, itthon katasztrófa. Egyszer meg is kérdeztem tőle, hogy a tanító nénivel is ezt a hangot üti-e meg, mire közölte, hogy "Vele nem merem, mert tőle félek." Kösz.

A fiam meg az ellentéte, itthon kifejezetten aranyos, a suliban meg problémás, már nem egyszer behívattak miatta. Van ilyen. Nem lehet mindenki mindenhol száz százalékosan tökéletes.

2022. máj. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
99%
Ez nem különleges. Ez a normális. Otthon biztonságban érzi magát, ezért ott ki meri adni magából a feszültséget.
2022. máj. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
36%
Valószínűleg ő az osztályban a csicskagyerek, emiatt az ott felgyülemlett feszkót otthon adja ki.
2022. máj. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%
Kezd betagozódni a társadalomba. Az iskolában jól viselkedik, mert ott úgy kell - később ez lesz majd a munkahelyen is. Otthon pedig, ahol ismerős közegben van, kiad magából minden feszkót, azokkal ordítozik, akikkel ezt megteheti.
2022. máj. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%
Valamilyen szinten én is ilyen voltam mindig. Mondjuk én azért nem káromkodtam soha, meg ok nélkül nem is kiabáltam senkivel, de a szüleimnek simán visszaszóltam, meg beleálltam a vitákba otthon, ha valamivel nem értettem egyet, míg az iskolában nem. De igazából ez még most, felnőttként is megvan, mivel a munkahelyen sokkal inkább konfliktuskerülő vagyok, mint a családdal, otthon.
2022. máj. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%
El kellene vinni sportolni, ahol megtanulhatná a benne felgyülemlő feszültséget megfelelő módon lecsatornázni.
2022. máj. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
93%
Én olyan voltam hogy suliban is meg otthon is nagyon csendes voltam. Szerintem az otthoni a valódi énje csak a suliba nem mer kibontakozi, tudja ott nagyobb leszidást kapna érte.
2022. máj. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!