Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha vannak gyerekeitek, akkor...

Ha vannak gyerekeitek, akkor laknátok inkább lakásban és lenne több lakásotok, mint egy házatok, hogy a gyerekeiteknek is lehessen aztán lakása?

Figyelt kérdés

Az én szüleim pl. egy 3 szobás lakásban laknak, mert úgy döntöttek az extra pénzeket nem abba fektetik hosszú távon, hogy lakásból házba költözzünk, hanem hogy több lakást vegyenek. Így van ezen felül még egy 1,5 szobás lakásuk és egy garzonlakásuk is. Gyerekkorunkban ki voltak adva mindig, én most beköltöztem az egyikbe így fiatal felnőttként. A másik lakás még ki van adva és a tesómra vár, vagy majd lehet eladják a szüleim a két kis lakást és elfelezik a pénzt köztünk, ha elég idősek lesz tesóm és ő is költözne (hogy ne az legyen az egyik egyszobást, a másik másfélszobást kapott). A lakások mostani értéke kb. 25, 18 és 14 millió ft.


Ezzel szemben vannak a legjobb barátomék, ők is lakásban laktak régen, de aztán házba költöztek és az ő szüleik erre költötték a pénzt, hogy házban lakhassanak, 5 szobás, 120 nm, gyönyörű szép az egész kívül-belül, ők rakták össze 10+ év alatt. A házuk érhet vagy 50-60 milliót, vagyis durván annyit, mint az én szüleim három lakása. Tényleg gyönyörű a házuk, viszont a gyerekeknek ott nincs hová költözni, nyilván sok év összegyűjteni fiatalon egy lakásra valót és ha rendesen spórolni akar otthon fog lakni vagy 30 éves koráig. Gyerekként jó volt a nagy ház, de felnőttként inkább külön lakna már a szüleitől huszonnéhány évesen. Csak eszembe jut, hogy vajon a szülők gondolnak-e általában ilyen dolgokra a későbbiekben? Nem szidni akarom aki nem vesz lakást a gyerekének, azt se aki vesz, csak ezek a dolgok mostanában merültek fel és elgondolkodtattak. Mivel a szüleim nekem adtak lakást, én is inkább lakásban laknék és vennék a plusz pénzemből újabb lakásokat a gyerekeimnek, minthogy házba költözzek. (Persze ha lenne pénz mindenre az lenne a legjobb, de tegyük fel nincs.)


2022. máj. 7. 21:49
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
46%
Ha a szüleid a gyerekkorotkban, vagyis fiatalon tudtak venni 3 lakást, akkor te miért nem tudsz 1-et? :D
2022. máj. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
77%

Már iskolások a gyerekeink, de 1 saját ingatlan is álom még mindig, nemhogy több...

Ha lenne is pénzünk 1 házat vennénk, lakást nekik semmiképpen, majd ők eldöntik amikor oda jutnak hogy hol milyet szeretnének, kiadással meg nem szórakoznék

2022. máj. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 A kérdező kommentje:

1. A szüleim nem fiatalon vettek lakást. Én akkor születtem, amikor a szüleim 33-35 évesek voltak, tesóm pedig amikor 37-39. Most 60 körüliek. Az első lakásukat amikor én születtem akkoriban vették (apának volt már korábbról egy garzonja, azt még beleforgatták). Aztán ahogy idősebbek lettek nyilván egyre többet kerestek, a második lakást 45 éves koruk körül vették, a harmadikat pedig részben hitelre (amit már visszafizettek) 50 éves koruk körül.


2. Nyilván akinek egy saját ingatlan is álom, azt nem érinti a kérdés. Mint ahogy azt se, aki azt is megengedheti magának, hogy házban lakjon és mellé még vegyen a gyerekeinek lakást.

A lakásokat azért vették még gyerekkorunkban, mert úgy gondolták oda jobb tenni a pénzt, mint bankszámlán gyűjtögetni, mintha most adnának oda X összegyűjtött pénzt.

2022. máj. 7. 22:08
 4/60 anonim ***** válasza:
86%
A szülők is csak emberek, és meglehet, hogy nem akarnak egész életükben nyomorogni azért, hogy a gyerek popója alá tegyék a lakást. Nincs azzal semmi baj, ha a saját igényeiket nézik (plusz a gyereknek is jobb kertesben felnőni, ha már itt tartunk).
2022. máj. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
74%

1-es, hol élsz, dobozban?

Feltűnt esetleg, hogy az utóbbi évek ingatlanárai hányszorosa mondjuk a 10-15 évvel ezelőttieknek?

2022. máj. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
14%
Az én szüleimnek 5 ingatlana van, ebből egy csak jutott nekünk is, abban lakunk.D (bár ez csak lakás, a házakat nem kaptuk meg :D).
2022. máj. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
86%

#6

A válaszod köszönőviszonyban sem állt a kérdés témájával, mindezt csak azért írtad ide, hogy flexelhess szüleid (szóval nem a saját) anyagi helyzetével.

2022. máj. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
89%

7

És még gáz is amit leírt...

2022. máj. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
71%
Nem is értem, sokan miért "várják el", hogy megkapják a szüleik ingatlanjait?
2022. máj. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
79%

Gyereket nevelni nagyon sokféle módon és helyen lehet. A lakhelyet a szülő választja meg a jelen szükségletei szerint. Akinek megfelel egy lakásban élni, gyűjtögetni (vagy épp felélni) a fizetését, az azt választja. Aki családi házban szeret lakni, az házat fog venni és abba öli a pénzét.

A szülőnek nem feladata sanyargatni magát azért, hogy vegyen egy lyukat valahol, ami majd talán 15-20 év múlva jó lehet a gyereknek. Közbejöhet költözés, munkahely váltás, külföldi karrier vagy egy baleset, ami amiatt nem tud ki vagy bejutni a lakásából. Én a családomtól kisebb támogatást kaptam mindig, amikor segítségre szorultam, de messze nem egy lakás árát és nem is sajnálom. A férjemmel választottunk egy távoli várost, együtt hoztuk össze a házunkat, mi itt akarunk élni. A két gyerek még pici, de ezer felé fújhatja őket a szél, mire hasznát vehetnék egy lakásnak, amit ennek a háznak az árán vehettünk volna pár éve. Most olyan életet biztosítunk nekik, ami szerintünk boldog és megfelelő. Ha eljön az ideje, ezt a házat hagyjuk nekik örökségül és azt kezdenek vele, amit szeretnének. Nekünk is egy életünk van, megvalósítjuk az álmainkat és megtanítjuk nekik, hogyan érjék el ugyanezt, mikor felnőnek. Ezt a tudást bárhol használni tudják majd, nem lesznek helyhez kötve egy garzon miatt.

Ismerek olyat, aki lakásban él és eszében sincs venni egyet a gyerekének is, mert ő sem kapott. Hadd dolgozzon meg érte a lánya is, úgy becsüli meg. Ez is egy nézőpont, nem ítélem el, ahogy ő sem minket, akik az ő szemszögéből csak molyolunk a házon és elvonultabban élünk vidéken.

2022. máj. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!