Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek normális, hogy a...

Szerintetek normális, hogy a szüleim elkérik a fizetésem 1/3-át, amióta kereső vagyok? Szülők, mennyit kértek el a közösbe a gyerekeitektől? Fiatalok, mennyit fizettek azért, hogy a szüleiteknél laktok?

Figyelt kérdés

34 éves vagyok. Tudom, ciki, hogy a szüleimnél lakom, de volt pár év, amíg külön éltem tőlük. Kb 7 évig, amíg el nem váltunk a párommal.

Viszont 2008 óta dolgozom és szüleim mindig elkérték a fizetésem 1/3-át, ami fedezi a lakhatási költségeimet, és benne foglaltatik a házi koszt fogyasztása is.

Na már most, ez alapból elfogadható lenne, de ezen felűl rendszeresen cseszegetnek, hogy költözzek el itthonról, ha nem tetszik a rendszer.

Csakhogy ezen felűl vannak egyéb költségeim:

-Telefonszámla ( ami amúgy átlagon aluli szerintem)

-Egy kocsi fenntartása

-Plusz gyermekeim is vannak, ami bár külön élek tőlük, de szintén költségbe kerűl

Ezen felűl még dohányzom sajnos és megveszem magamnak a melóba a napi energiaitalomat.

Kell vennem néha ruhákat, cipőt magamnak és van úgy, hogy már a tököm tele van anyám főztjével és ezért veszek magamnak valami kaját, olykor megengedek magamnak egy pizzarendelést( havi 1-szer, talán) és ott vagyok, hogy hónap végére nem marad már semmi pénzem, mint a legtöbb átlag magyarnak.

De ennek ellenére költözzek el albérletbe, ha nem tetszik a rendszer.

Én azt gondoltam, hogy ez teljesen normális és bevett gyakorlat, hogy a szülők így megsarcolják a gyermekeiket, de kollégákkal beszélgetve kiderűlt, hogy ez nem így van. Csak az én szüleim ilyenek?

Nekik gyűlik a pénzük, nekem meg nincs semmim.

Most emelkedett a bérem Januártól kb olyan 20-25 ezerforinttal. Kezdtem örülni, hogy akkor fél év alatt össze tudom ezzel a többlettel spórólni a 2 havi kauciót, amit mifelénk kérnek egy albérletért, erre apám bejelentette, hogy akkor ő ennyivel többet fog kérni tőlem ezentúl. Ha meg nem tetszik, akkor költözzek el. Meg még megszabja nekem, hogy szavazzak a Fideszre, mert jobban élünk, mint 12 éve. Ő jobban él, azt elhiszem, de én nem.

Hozzá teszem: Nem albérletben lakunk, hanem saját házban. Én burkoltam le a fürdőszobát, segítettem a festésben és segítenem kell minden állagmegóvási vagy felujítási műveletben is ezen felűl. Még ha egyke lennék, és Fateromnak nem dupla akkora nyugdíja lenne, mint az én fizum, akkor jogosnak érezném ezt, de nem így van. Az öcsém szintúgy ebben a cipőben jár. Esélye3m az elköltözésre csak párkapcsolatban van, amire nem vágyom már. Meg amúgy is miből vinném el a lányt étterembe?



2022. ápr. 1. 10:07
A kérdező szavazást indított:
Nem, a szüleid kapzsik és pofátlanok veled
Igen, ez teljesen normális
95 szavazat
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
93%

Nem a fizetésed adott hányadát kellene elkérniük, hanem a rád jutó rezsit kellene beadnod a közösbe (+kaja, ha nem te gondoskodsz a kajádról).

Azt nem értem, hogy a fizetésemelést miért jelented be a szüleidnek? Közük nincs hozzá.

2022. ápr. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
80%

Mondjuk kérdéses hogy mennyi a fizetésem egyharmada, 50e, ami nagyon még az etkezesedre sem elég, hagy 200e....

De igazuk van, elhetsz külön is. 34 évesen már illő lenne.

2022. ápr. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
87%
Én elmennék külföldre dolgozni ha ennyire nem köt ide semmi. A szüleiddel is megjavulna a kapcsolatod. Nem normális felnőttként itthon lakni, mert mindig vannak sérelmek. Egyrészt nagyon megértelek, de valahol a szüleidet is. Hiszen ha különélnél még több fizetnivalód lenne. Ez egy olyan helyzet ahol mindenkinek van igaza. Mindenkèpp elkellene menned onnan. Nem megy az együttélés.
2022. ápr. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
82%
Amugymeg leszoksz a cigiről meg az energia italrol és máris marad pénzed.
2022. ápr. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
75%

Mennyi az annyi? Az összegen múlik, hogy lehúznak-e vagy te vagy pofátlan élősködő! 60 alatt nincs albi és 1 főre 35 a rezsi, 50 alatt pedig nem jössz ki egyedül sem a kajával. Adsz be ennyit? Ha nem, akkor szerintem jobban jársz, ha kuss van!

Eleve undorító a cigi meg energiaital napi szinten. Hogy akarsz nőt magadnak, ha igénytelen, megalkuvó vagy magaddal és bűzlesz?? :D :D

2022. ápr. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem teljesen jogos. Az a szomorú, hogy te ezen fel vagy háborodva!
2022. ápr. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
71%
Örülj hogy egyáltalán befogadtak. Ezen rinyálni 34 évesen... Jó hogy nem már életed végéig nem tartanak mint a lovat. Menj munkásszállóra ha nem tetszik.
2022. ápr. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
39%

Vannak melók, amihez szállást is biztosítanak. Én biztos kitalálnék valamit, hogy új életet kezdjek mielőbb nélkül.

Válás után ez egy kényszerhelyzet volt, hogy a szüleidhez költözz vissza, nyilván megalkudtál Te is, ahogy én is anno válás után, két rossz közül még mindig inkább a szüleimmel... :D

Tőlem nem kértek pénzt, viszont anyagilag teljesen függetlenül éltünk, én tartottam el magam és a lányom, annyi, hogy rezsibe nem kértek beleadni, hisz GYES mellett amennyit 6 órában kerestem... Így, hogy nem kértek, kicsi pénzt félre tudtam mindig tenni.

Mikor kapcsolatom lett, egy pár évig együtt éltünk a szüleimnél, akkor már azért a rezsibe is beadtuk az arányosat, de ennél többet sose kértek. Nagy volt a ház, örültek, hogy ott vagyunk, élet volt a házban.

Így amíg náluk voltunk, össze tudtuk spórolni az önerőt egy saját házra, és már külön élünk. :)

Neked is eljön majd a Te időd újra :)

34 évesen még fiatal vagy, akár barátokkal közösen is tudtok lakást kivenni. Nem a fizetésed harmadát kellene elkérniük, hanem a rezsi 3-át ha 3-an éltek. Étkezéshez meg néha bevásárolsz az is elég kellene hogy legyen. Megérthetnék a helyzeted. Idő kell míg lábra állsz újra.

Nekem is azt mondták amúgy, hogy ha nem tetszik, el lehet menni. :D

De nálunk lelki hülyeségek mentek, nem anyagi. Így inkább kibírtam még pár évet ott velük, csak tudjunk félretenni. Ja, és most teljesen harmonikus a szüleimmel a kapcsolat, közel lakunk, gyakran találkozunk, de mégsem idegesítjük egymást egy házban egymást kerülgetve. :D

2022. ápr. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
92%
Öcséddel közösen vegyetek ki egy albérletet. Szívesen.
2022. ápr. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
93%
Mennyit adsz havonta mert nem mindegy hogy 50- 60 ezret vagy 200- at?!!
2022. ápr. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!