Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmondjam legalább az anyámnak...

Elmondjam legalább az anyámnak a titkomat? Vagy a kiborulás garantált egy ilyen helyzettel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Másodéves egyetemista vagyok, a családom átlagos. Mikor felvettek ide, tudtam, hogy sok támogatásra tőlük nem számíthatok és nem azért, mert ne szeretnének/akarnának támogatni, hanem mert nagyon nincs miből. De dolgoztam 16 éves korom óta, szóval úgy voltam vele, hogy majd vállalok diákmunkát az egyetem mellett, sokan csinálják. Viszont hiába volt néha két munkám is, pénzem alig. Mellé a sulira sem tudtam annyi időt és energiát szánni, amennyi jó lett volna… Úsztam a tanulással, 0-24 fáradt voltam, semmire nem volt időm és mellé még pénzem se nagyon. Azt éreztem, hogy ezek lennének a legszebb, leginkább gondtalanabb éveim, mégis csak erre a robotolásra fogok emlékezni majd belőlük.

Nyáron, a vizsgáim után éltem egy barátnőm ajánlatával, hogy bemutatna valakinek… Azóta tart a dolog.

Igen, fizet nekem azért, mert vele vagyok, értsétek ezt minden értelemben. De egyenesbe is jött az életem, nem kell izgulnom az anyagiak miatt, nem 2-3 lakótárssal élek együtt és jut időm mindenfélére. Legyen az az egyetem, nyelvtanulás, sport, hobbi, bármi. Csinálhatom azt, amihez kedvem van, mert időm is és pénzem is van rá. Mindig szerettem volna utazni, világot látni, most sorban pipálhatom ki a bakancslistás helyeimet, élményeimet. De sokszor van, hogy szeretnék beszélni erről valakinek/valakivel. Vagy csak úgy megosztani a gondolataimat, aktuális problémákat.

A szüleim semmit nem tudnak erről, nem is gondoltam, hogy ez eddig fog tartani (még mindig tart)… Anyukámmal beszélünk minden nap, reggel-este és néha annyira szeretnék vele őszinte lenni, de nem tudom, hogyan fogadná.


Kényes, nehéz téma ez.

Tudom, hogy sokan élnek így, főleg korombeli lányok. Nem büszkeségből írom ki a kérdést, vagy hogy bárkit is megsértsek, provokáljak. Tanács kellene, mert erről senkinek sem beszéltem még.



2022. máj. 10. 15:13
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/170 anonim ***** válasza:
96%
amit nem tudnak, az nem fáj....
2022. máj. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/170 anonim ***** válasza:
97%
Ne mondd ezt el otthon...
2022. máj. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/170 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem ne mond el.
2022. máj. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/170 anonim ***** válasza:
90%

Mirol szol a kapcsolat, csak a penz miatt vagy vele, vagy azert is mert jo tarsasag? Ha utobbi, akkor mondd el anyukadnak hogy egy ideje megismertel valakit, akivel elvagy, es tamogat anyagilag is, csaknem fog k.vanak tartani emiatt.

Ha csak a penz miatt, es nagy a korkulonbseg is, es soha nem tervezed bemutatni a szuloknek, vagy nem tervezel vele hosszabb tavra, akkor okosabb csendben maradni.

2022. máj. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/170 anonim ***** válasza:
92%
És hogy fogsz tudni leállni ezzel? A jóból nehéz kilépni. A másik pedig, ha anyukáddal ilyen sűrűn beszélsz, hogy-hogy nem sejt semmit? Főleg ha ennyit utazgatsz és költesz.
2022. máj. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/170 A kérdező kommentje:

Nem fogok hazudni, az elején annyi "kikötésem" volt, hogy nézzen ki jól és legyen meg az anyagi biztonságom. De már az első találkozásnál meg volt a kémia közöttünk, mert nagyon értelmes férfi és jó beszélgetőtárs is. Viszont a korkülönbség nagyobb közöttünk, ő 40 körül van.


Addig csinálom, amíg kényelmes és jól érzem ebben magam, nem tesz tönkre lelkileg. De nem tervezem ezt egész életemre, szeretnék majd a szakmámban elhelyezkedni, karriert építeni, családot alapítani.

Anyukámmal a telefonhívások nem ilyen 25-30 perces traccspartik általában, tényleg csak annyi, hogy felkeltem-e már, ők elindultak-e már dolgozni, mizu otthon. Messze élnek Budapesttől, mióta egyetemre járok, kb. 2-szer voltak itt (én szoktam hazajárni). Ha éppen máshol vagyok, akkor is simán mondom, hogy éppen most megyek Pesten X helyre, vagy kezdem a munkát, tanulást, akármit. Hazudok, röviden tömören.

2022. máj. 10. 15:28
 7/170 anonim ***** válasza:
97%
Ne mondd el.
2022. máj. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/170 anonim ***** válasza:
98%
Ne mondd el! Ez az ára annak, hogy jelenleg jól és anyagi biztonságban tudsz élni. Vannak titkok, amik rengeteget ártanak mindenkinek, ha nyilvánosságra kerülnek. Szerintem ez is ilyen.
2022. máj. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/170 anonim válasza:
13%

Ha anyukádban nem bízhatsz akkor senkiben. Ne legyen titkod elötte bármit teszel ő mindig az anyukád marad. Hátha segít neked jobban és tisztabban látni a dolgot mit kívülálló és lehet hogy olyan hansznos tanácsal lát el ami mégjobbá teszi az életed. A pénz jó, de csak a testednek teszel vele örömet a lelkednek nem igazán. Szerintem személyesen négyszemközt őszíntén ülj le a szüleiddel/szülőddel amelyikben jobban látod a megértést ha most nem is de napokon bellül igyis elfogadja és azon lesz hogy neked a legjobb legyen. És szerintem jól fog neki esni ha bizalmasoddá fogadod. Mindenki ezt várná el a bajban a gyerekétől.


L.20.

2022. máj. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/170 anonim ***** válasza:
93%
Inkább ne
2022. máj. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!