Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmondjam legalább az anyámnak...

Elmondjam legalább az anyámnak a titkomat? Vagy a kiborulás garantált egy ilyen helyzettel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Másodéves egyetemista vagyok, a családom átlagos. Mikor felvettek ide, tudtam, hogy sok támogatásra tőlük nem számíthatok és nem azért, mert ne szeretnének/akarnának támogatni, hanem mert nagyon nincs miből. De dolgoztam 16 éves korom óta, szóval úgy voltam vele, hogy majd vállalok diákmunkát az egyetem mellett, sokan csinálják. Viszont hiába volt néha két munkám is, pénzem alig. Mellé a sulira sem tudtam annyi időt és energiát szánni, amennyi jó lett volna… Úsztam a tanulással, 0-24 fáradt voltam, semmire nem volt időm és mellé még pénzem se nagyon. Azt éreztem, hogy ezek lennének a legszebb, leginkább gondtalanabb éveim, mégis csak erre a robotolásra fogok emlékezni majd belőlük.

Nyáron, a vizsgáim után éltem egy barátnőm ajánlatával, hogy bemutatna valakinek… Azóta tart a dolog.

Igen, fizet nekem azért, mert vele vagyok, értsétek ezt minden értelemben. De egyenesbe is jött az életem, nem kell izgulnom az anyagiak miatt, nem 2-3 lakótárssal élek együtt és jut időm mindenfélére. Legyen az az egyetem, nyelvtanulás, sport, hobbi, bármi. Csinálhatom azt, amihez kedvem van, mert időm is és pénzem is van rá. Mindig szerettem volna utazni, világot látni, most sorban pipálhatom ki a bakancslistás helyeimet, élményeimet. De sokszor van, hogy szeretnék beszélni erről valakinek/valakivel. Vagy csak úgy megosztani a gondolataimat, aktuális problémákat.

A szüleim semmit nem tudnak erről, nem is gondoltam, hogy ez eddig fog tartani (még mindig tart)… Anyukámmal beszélünk minden nap, reggel-este és néha annyira szeretnék vele őszinte lenni, de nem tudom, hogyan fogadná.


Kényes, nehéz téma ez.

Tudom, hogy sokan élnek így, főleg korombeli lányok. Nem büszkeségből írom ki a kérdést, vagy hogy bárkit is megsértsek, provokáljak. Tanács kellene, mert erről senkinek sem beszéltem még.



2022. máj. 10. 15:13
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/170 anonim ***** válasza:
92%
Ha bárkinek elmondod, ki fog szivárogni, és a lakóhelyeden tudod, minek fognak hívni. Anyukád ugyanúgy vágyik majd rá, hogy megoszthassa valakivel, titoktartásra esketve elmondja a legjobb barátnőjének, akkor már mintha bemondták volna a rádióban. és akkor ha hazamész, vihognak majd a boltban a hátad mögött, az utcán meg ujjal mutogatnak rád, és az életben le nem mosod magadról, h k... lettél. Apád ugyanúgy kikotyogja majd.
2022. máj. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/170 anonim ***** válasza:
94%
Ezt egy normális értékrendű szülő nem tudná megemészteni. Inkább hagyd.
2022. máj. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/170 anonim ***** válasza:
95%

Mire mennél vele, hogy elmondanád? Gondold át. Lehet, hogy jó érzés kiadni a titkaidat, de kíváncsi vagy-e anyukád véleményére? Ha azt mondja, hogy "kislányom, ne csináld ezt", akkor szó nélkül felhagysz ezzel az életmóddal? Ha nem, akkor csak feleslegesen mondasz el valamit nek olyat, ami biztos, hogy rosszul fogja érinteni, és kezdeni sem tud vele bármit.

Viszont az, hogy ennyire kikívánkozik belőled ez, nekem azt jelzi, hogy valamivel mégiscsak elégedetlen vagy ennek kapcsán, hogy el akarod kvázi panaszolni anyukádnak.

Jobban szembe kéne nézned a miértekkel.

Ha te úgy gondolod, hogy neked ebben a "kapcsolatban" több a haszon, mint a veszteség, és egyelőre nem akarsz rajta változtatni, akkor ne bántsd feleslegesen anyádat ezzel.

2022. máj. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/170 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem ne mond el.

Őszintén még így ismeretlenül is rossz volt olvasni. Kár szépíteni a dolgokat. Valakivel anyagi szolgáltatásokért cserébe dugsz. Gondolom sejted, hogy ez a minek a szótári definíciója.

Én eskü nem értem az ilyen embereket. Az ilyen is rosszul áll anyagilag, jó lenne valami könnyű pénz kereset. Lett is volna egy szimpi, szexi nőci akivel bele is mehettem volna ilyenbe. De szerintem én többet érek.

Ha vissza tekintek a múltamra nem akarok ilyen foltokat.

Azt szeretném, hogy a majdani gyerekem előtt ne legyen semmi olyan, ami miatt szégyenkezni keljen. Ott van pl Sáfrány Emese is. Bárkinek meg van említve nem a légtornász karrier ugrik be. A gyerekek meg érzékenyebbek is. Most mikor ebbe a mai világban, minden ott van a neten, talán nem fogják szegény gyerekét is piszkálni azzal, hogy nézd az anyucid milyen ügyesen bánik a szájával...

Na mindegy. Tényleg sajnálom, hogy itt tart a világ, hogy ennyi erkölcs sincs már senkiben.

Mint mondtam ismeretlenül is rossz az ilyet hallani. Akkor mit gondolna édesanyád, aki tudomása szerint, nem egy ilyen lányt nevelt....

2022. máj. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/170 anonim ***** válasza:
96%
Ne mondd el, a kiborulás az nagyon nagy lesz és az hiányzik, hogy esetleg évtizedekig felemlegessék, elmondják a "család barátainak" elszörnyedéssel, akik szintén mondogatnák stb?
2022. máj. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/170 anonim ***** válasza:
86%

Hát pontosan ez az a titok, aminek a terhét neked kell viselned. És nem csak most, hanem egész életedben. Mert ez nem fog eltűnni. Olyan, mint a szerettünk halála. Olykor lecsendesül, de életünk végéig kísért.

Amikor az önbecsülésünk tapossuk sárba, akkor annak komoly ára van.

2022. máj. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/170 anonim ***** válasza:
75%

Magyarán tudod mi vagy.

Anyukád elszomorodna hogy nem ennek nevelt ,miért nem vetted fel diákhitelt ha annyira kellet pénz.

Miért nem utasítodtad el a pasit meg barátnődet is .

2022. máj. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/170 anonim ***** válasza:
94%

Ezt nem fogod tudni megbeszélni édesanyáddal, kétségbe lesz esve, esetleg sírva megosztja másokkal is (nem feltétlenül rosszindulatból), akik majd aktívan emlékeztetnek rá bármikor.

Az "elmondtam és megkönnyebbültem" nem lesz arányban azzal, ami azután fog következni.

Egyébként az illető férfi tudja (gondolom) hogy ideiglenesen vagy vele, anyagi támogatás fejében...

2022. máj. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/170 anonim ***** válasza:
84%
Te most komolyan elő akarod adni otthon hogy prosti vagy?
2022. máj. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/170 anonim ***** válasza:
92%
Ne mondd el. Minek. Ő nem tud a pénzzel segíteni, emiatt teszed ezt, mintha az ő hibája lenne. Soha, senkinek ne mondd el.
2022. máj. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!