Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmondjam legalább az anyámnak...

Elmondjam legalább az anyámnak a titkomat? Vagy a kiborulás garantált egy ilyen helyzettel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Másodéves egyetemista vagyok, a családom átlagos. Mikor felvettek ide, tudtam, hogy sok támogatásra tőlük nem számíthatok és nem azért, mert ne szeretnének/akarnának támogatni, hanem mert nagyon nincs miből. De dolgoztam 16 éves korom óta, szóval úgy voltam vele, hogy majd vállalok diákmunkát az egyetem mellett, sokan csinálják. Viszont hiába volt néha két munkám is, pénzem alig. Mellé a sulira sem tudtam annyi időt és energiát szánni, amennyi jó lett volna… Úsztam a tanulással, 0-24 fáradt voltam, semmire nem volt időm és mellé még pénzem se nagyon. Azt éreztem, hogy ezek lennének a legszebb, leginkább gondtalanabb éveim, mégis csak erre a robotolásra fogok emlékezni majd belőlük.

Nyáron, a vizsgáim után éltem egy barátnőm ajánlatával, hogy bemutatna valakinek… Azóta tart a dolog.

Igen, fizet nekem azért, mert vele vagyok, értsétek ezt minden értelemben. De egyenesbe is jött az életem, nem kell izgulnom az anyagiak miatt, nem 2-3 lakótárssal élek együtt és jut időm mindenfélére. Legyen az az egyetem, nyelvtanulás, sport, hobbi, bármi. Csinálhatom azt, amihez kedvem van, mert időm is és pénzem is van rá. Mindig szerettem volna utazni, világot látni, most sorban pipálhatom ki a bakancslistás helyeimet, élményeimet. De sokszor van, hogy szeretnék beszélni erről valakinek/valakivel. Vagy csak úgy megosztani a gondolataimat, aktuális problémákat.

A szüleim semmit nem tudnak erről, nem is gondoltam, hogy ez eddig fog tartani (még mindig tart)… Anyukámmal beszélünk minden nap, reggel-este és néha annyira szeretnék vele őszinte lenni, de nem tudom, hogyan fogadná.


Kényes, nehéz téma ez.

Tudom, hogy sokan élnek így, főleg korombeli lányok. Nem büszkeségből írom ki a kérdést, vagy hogy bárkit is megsértsek, provokáljak. Tanács kellene, mert erről senkinek sem beszéltem még.



2022. máj. 10. 15:13
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/170 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem ez jobb megoldás, mint naponta 5 kuncsaftot fogadni. Ráadasul az egyetemet se kell félbehagynod. Ha ez egy kellemes kapcsolat, amiben jól érzed magad, te dolgod. Kérdés diploma után mennyire lesz kedved a saját karrier építésére. Kezdő diplomások nem uszkálnak a pénzben általában.

Könnyű innen félrecsúszni, de te döntesz a saját sorsodról. Csak okosan! És nem a könnyű út mindig a legjobb út, ezt tarsd észben.

2022. máj. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/170 anonim ***** válasza:
42%

Annyira vicces amikor a 20 éves lányok a 40 éves pasikban találják meg a nagy őt :DDDDDD

fordítva is igaz, hogy feleség meg család helyett a lúzer inkább ilyen kis csitrikre áldozza az idejét.

2022. máj. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/170 A kérdező kommentje:

Leírtam, hogy nem a nagy szerelmek kerestem benne. Tudom azt is, hogy nem ő lesz a férjem, ahogy gyerekünk sem lesz soha.

És szeretnél te annyira lúzer lenni, mint ő. :)

2022. máj. 10. 17:41
 44/170 anonim ***** válasza:
95%

Ha így vagytok boldogok, akkor oké.

De ne miért mondanád el ezt otthon, ha nem is volt soha jó kapcsolatotok?

2022. máj. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/170 anonim ***** válasza:
92%
Aki csak pénzért kap nőt, az bizony lúzer.
2022. máj. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/170 anonim ***** válasza:
82%

36 "A "valamennyivel idősebb és a tenyerén hordoz" mondatból jó esélye van, hogy megsejtenék a tulajdonképpeni kapcsolat lényegét..."


Lehet, hogy sejtenék, de mégis van egy lehelletnyi különbség aközött, hogy bemutattak valakinek, aki pénzért keres nőt, vagy hogy van egy férfi az életemben, aki elhalmoz ajándékokkal. A pénzt, vagy hogy mit fizet abból, ne említsük.

Nyilván így is esélyesen aggódni fog, hány ilyen kérdést láttunk itt is, hogy anyuka görcsöl azon, hogy a lánya túl anyagias vagy hogy nem lát jövőt az idősebb pasiban. De mégis van egy finom, ám de jelentős különbség a két sztori között.


A kérdező pedig, ahogy írja, a pénz mellett megkapja azt, amit bármilyen - nem tartósnak tervezett - kapcsolatból kapna. Idő, törődés. Kölcsönös megegyezés van köztük, a pasi tudja, mit vett, nincs benne átvágás. Gond majd maximum akkor lesz, ha a kérdező elkezd érezni valamit esetleg (a rossz családi háttér miatt megeshet), vagy ha nincs terve egyetem utánra, mikor majd lecseréli a pasas. De ha jól csinálja, akkor jól jöhet ki ebből.


Nem mondom, hogy nem aggályos erkölcsileg a sztori, nyilván nem véletlen nem mondja el otthon. Nem követendő példa (nekem sose lett volna ilyenhez gyomrom, meg mondjuk 18 évesen még naiv lánykaként vártam az igazit :D), de ha mindkét félnek megfelel a dolog anyagilag és érzelmileg is, akkor miért ne?

2022. máj. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/170 anonim ***** válasza:
90%

45.

Na igen. Lehet haza, hátha ivy egyszerűbb neki, kisebb az esély a lebukásra.


Kérdésre: ne mondd el. Nem is értem, hogy merült fel. Beszélj erről azzal a barátnőddel, aki beszervezett. A későbbi partnereidnek se mondd el, azért ezzel nem szokás büszkélkedni, és kevesen lesznek, akik nem ítélnek el emiatt.

2022. máj. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/170 anonim ***** válasza:
88%
*házas
2022. máj. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/170 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem se mondd el, nem valószínű, hogy megértené. Én nem ítéllek el, sőt! Elég szomorú, hogy egy egyetemi hallgató erre kényszerül, mikor ezek lehetnének a legszebb, gondtalan fiatal évei. De legalább így be tudod majd fejezni az egyetemet, és kezedben a diplomával dönthetsz arról, hogyan tovább. Sok szerencsét az élethez!

N

2022. máj. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/170 anonim ***** válasza:
81%
49, nem kényszerül erre.
2022. máj. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!