Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezekután megcsináltatnátok a...

Ezekután megcsináltatnátok a gyerek autóját?

Figyelt kérdés

Másfél éve vettünk a 20éves fiúnknak egy jó állapotú használt autót, amit mára tönkretett.

Egy cseppet sem kímélte, télen mínusz 10fokban hideg motorral padlógázzal indul, olajcserére nem volt pénze, így 10ezer helyett 33ezernél cserélte. Már az első perctől megmondtuk neki, hogy csak az autó ajándék, onnantól neki kell rá költenie ha használni akarja. Mostanra használhatatlan, 550ezerbe kerülne a motorcsere és persze nincs rá pénze.


Dolgozik, tudna félre tenni mert velünk él és nem kérünk tőle pénzt semmire, azt vesz magának amit csak akar.


16 kilométerre van a munkahelye, autó nincs, busz nem jár arra, így most bringával ingázik. A feleségem megsajnálta és arra akar rávenni,hogy most utóljara csináltassuk meg az autóját.


Én nem értek egyet vele, szerintem ez egy jó lecke, hogy megtanulja értékelni amilye van és beosztani a pénzét. 22évesen már eleget tettünk érte és ideje elengedni a kezét.



2022. máj. 13. 17:55
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
98%
Én pedagógiai okokból nem csináltatnám meg. Munkába járásra meg spóroljon össze magának egy robogóra valót. Lehetősége van rá mert veletek él és nem kell beszállnia a rezsibe.
2022. máj. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
98%

Jó lesz neki a bringa :)

Ha pedig nem, majd tesz érte.

2022. máj. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 L.. István ***** válasza:
83%
Pont azt akartam írni, vegyen egy robogót, itt a nyár. Esetleg azt vegyétek meg neki, az árát viszont szigorúan bevasalni!
2022. máj. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim válasza:
34%
Tippelhetek, hogy BMW-t vettetek neki? :D
2022. máj. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 veterán vas ***** válasza:
93%

Ha elment másfél év, és a vásárlási áron túl még 550 ezer a várható kiadás, akkor nem voltak túl meggyőző érveid.


Késő bánat eb gondolat......... és különben is, egészséges dolog a bringázás.

2022. máj. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
97%

Nyilván. Aztán másfél év múlva újra, kicsit többért. Aztán vennék neki lakást is, amit lelakhatna, újítanam azt is fel.


Komoly a kerdesed?

2022. máj. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%
Ne fizessétek ki, max egy hét után megint ugyanúgy bánna a kocsival és hamar tönkretenné. Költsétek azt az 550 ezret magatokra, a fiúnak pedig ideje megtanulni, hogy nem lesz örökre a ti kisfiatok, hogy körbe ugráljátok. Ha nem kértek tőle semmi pénzt, akkor neki annyival több pénze van. Kezdjen el félretenni. Vannak olyan perselyek, amiket csak úgy lehet kinyitni ha konzervnyitóval leszeded a tetejüket, rakjon félre pénzt egy olyanba. Így nem lesz az, hogy alkalmanként kiszed belőle valamennyit. Pár hónap vagy egy év alatt csak összeszedi az árát.
2022. máj. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
97%

Nem, én sem várnám el a szüleimtől. Pedig én is ajándékba kaptam az autómat és úgy vigyázok rá mint a szemem fényére. Gondolom nem egy 150K- suzuki swift-je van aminek már tökmindegy. Szóval tanuljon csak meg vigyázni az értékeire és ne flexeljen a barátai előtt, hogy hideg motorral is lepadlozza anyáék majd úgyis megjavítattják.

19/L

2022. máj. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
89%
Igen. Egy lakást is vennék neki ajándékba a Rózsadombon mert ilyen okos gyerek volt.
2022. máj. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem!!!!!
2022. máj. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!