Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan zajlik az, ha egy...

Hogyan zajlik az, ha egy örökbefogadott gyerek meg akarja találni az "igazi" szüleit? Hogyan kell elkezdeni?

Figyelt kérdés

Tudom, melyik kórházban születtem, úgyhogy a helyiség megvan, de azon felül, hogy besétálok ott egy kormányablakba, milyen ügyben húzok papírkát? Mit mondok?

Valaki, aki már átesett ezen, le tudná írni, hogy működött? Semmi konkrét infót nem találok a Google-n hogy működik ez Magyarországon, csak ilyen támogatós "meg tudod csinálni" honlapokat, meg ami a második felét írja le, hogy onnantól a szülők/testvérek döntik el, kapcsolatba akarnak-e lépni velem, és erről értesít a kormányablak. Azt sehol nem, az első felének mi a folyamata. :(



2022. máj. 9. 10:41
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
100%
Kiskorú vagy, vagy nagykoru?
2022. máj. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
91%
Anyakönyvi hivatal? Szerintem első körben kérdezd meg őket, már csak azért is, mert ez (legalábbis nálunk) egy iroda, ahol csak te vagy bent, nem pedig egy ablak plexivel elválasztva, ahol a körülötted állók hallják, mit intézel.
2022. máj. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
100%

#1-nél a fontos kérdés!

Csak nagykorúan indíthatod el önállóan a keresést.

2022. máj. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:

#2, köszi, de úgy nézem, ott nem nagyon foglalkoznak ilyesmivel a felsorolt lista alapján. Az anyakönyvi kivonatom megvan, azon már a "második" nevem szerepel, mivel pár naposan fogadtak örökbe.


#1, #3, nagykorú vagyok :)

2022. máj. 9. 10:54
 5/45 anonim ***** válasza:
100%
2022. máj. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
100%
2022. máj. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
100%

+ ez:

[link]

2022. máj. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
100%

+ még ez is:

[link]

2022. máj. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
97%

Készülj azért fel lelkiekben kérdező.

Nekem az exem volt örökbefogadott gyermek (már a kórházban ott hagyta az anyja, szerencsére legalább lemondott róla, így örökbe fogadható lett), húszas évei elején szerette volna ezt végigzongorázni, amit most te, de a szülőanyja nem járult hozzá az adatai megadásához, kapcsolatfelvételhez.

Nagyon megviselte, mi már nem vagyunk együtt, de jóban maradtunk, beszélünk néha, azóta már 35 és épp a minap került szóba, mikor beszéltünk egy keveset és éreztem, hogy még mindig nagyon nagy seb ez neki, nehéz az ilyesmit megemészteni.

Kívánom, Te ne járj így, de ha elindítod az eljárást, próbálj meg lelkiekben erre az eshetőségre is felkészülni, hátha akkor kisebb lesz a csalódás, ha nem egyezne bele a biológiai anyád.

2022. máj. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
87%
Örökbefogadott vagyok, diplomás, már nyugdíjas senkiházi, ahogy te írtad, utolsó.
2022. máj. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!