Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jobb lenne ha inkább megszakít...

Jobb lenne ha inkább megszakítanám a kapcsolatomat anyámmal?

Figyelt kérdés
Megpróbálom rövidre fogni. Kb. 13 éve annak, hogy a szüleim elváltak. A nagyszülők okoskodása miatt megromlott a kapcsolatuk, apa félrelépett egy párszor, anyának is voltak szép húzásai bla bla bla... szokásos hülyeségek. Úgy váltak el apámmal, hogy anyám megismerkedett egy másik férfivel és egy reggel összes szedtük a cuccainkat és átköltöztünk hozzá. Az elején még minden jó volt aztán utána mondta el anya, hogy alkohol problémái vannak a palijának. 7 évig voltak együtt és ez alatt minden évben 4-5-6 hónap azzal ment el, hogy ő berúgott aztán veszekedtek, nem engedte be anya a lakásba, elitta a sok pénzt ezért nélkülöztünk rengeteget bla bla bla. De azért anya még szült neki egy gyereket. 18 éves voltam mikor elköltöztem ottholról 400km-re. Elég ritkán járok haza kb 2-3 havonta hétvégére. 2 éve anya megismerkedett egy férfivel aki tényleg normális, becsületes ember volt. 1 évet bírt ki mellette. Anyáról annyit, hogy jó kapcsolatunk van, ha haza megyek akkor megpróbál mindig a kedvembe járni, napi szinten beszélünk. A minap a google maps küldött egy értesítést, hogy ebben a hónapban milyen sokat utaztam. Furcsa volt, mert nem utaztam többet, mint általába szoktam. Aztán megnéztem az előzményeket és akkor jöttem rá, hogy anya telefonja ugyan azzal a google fiókkal bejelentkezve, mint én. Megkérdeztem egy ismerősömet, hogy kivel utazgat ennyit (1100km volt amit utaztak) és akkor mondták el, hogy az alkoholista palijával (aki már elvileg megjavult) megint összejárkálnak. Megkérdeztem anyát és az volt a válasza, hogy ő csak a húgom miatt tartja vele a kapcsolatot. Na most amikor szétmentek akkor én közöltem vele, hogy ha mégegyszer szóba áll vele, akkor engem soha az életbe ne keressen. Úgy tűnik annyira nem hatotta meg a dolog. Még mielőtt lehurrogjátok a fejem és önző parasztnak vagy bárminek neveznétek azt hozzá tenném, hogy 14 éves korom óta küzdök depresszióval a nagyszerű gyerekkorom miatt amit neki köszönhetek.
2022. máj. 21. 12:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
Te döntsd el. Én szerintem megszakítanám, a saját nyugalmam érdekében. Ha nem érzed anyának, csak lényegében egy "vérszívónak", akit úgy szólítasz meg, hogy anya, nincs miért kapcsolatot tartani.
2022. máj. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mondanám ki, hogy megszakítom, mert az olyan véglegesen hangzik még magam számára is.

Annyit tennék, hogy ellaposítanám a kapcsolatot a minimálisra, 2 havonta egy közömbös, rövid telefon, amiben gyakorlatilag semmi infó rólam, semmi személyes találkozás és ennyi!

2022. máj. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
17%
Ha ennyi a sztori, akkor a véleményem az hogy bla-bla -bla.
2022. máj. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok egy technikai zseni, de hogy lehettek mindketten ugyanarról a fiókról bejelentkezve? Ki használja kiét?

Először is ezt kellene megszüntetni!

2022. máj. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehurrogás, de hagyd anyádat békén. Ha neki így jó, így jó, kész. Neked nem kell találkozni a pasival. A depressziód kezelés alatt áll?
2022. máj. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%
Kerülni egymást amennyire lehet.
2022. máj. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

1-2 Köszönöm a normális válaszokat.

3 Inkább nem idegesítem fel magam azon, hogy hülye vagy.

4 Karácsonykor vettem neki egy telefont és a Google Play-hez kellett, hogy letöltsem neki az appokat. Aztán eszembe se volt, hogy kijelentkezzek. De szerintem ez jobb, hogy most derült ki nem pedig hónapokkal később amikor már összecuccolnak megint. Lehet, hogy annak rosszabb vége lett volna.

2022. máj. 21. 14:06
 8/15 anonim ***** válasza:
73%
Mint írtad, jó a kapcsolatotok,jó anya, az egyetlen hibája, hogy a szíve után megy. Ráadásul az a férfi a húgod édesapja. Biztos sok minden van a sztori mögött, de önmagában amit leírtál, nem ad okot arra, hogy édesanyád dal megszakítsd a kapcsolatot. Lehet hogy "az a remek ember" nem volt annyira csodás, csak anyud nem mond el mindent
2022. máj. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

5 Nem áll kezelés alatt.

8 " önmagában amit leírtál, nem ad okot arra, hogy édesanyád dal megszakítsd a kapcsolatot"

Általános iskolában 4-5-ös tanuló voltam. Aztán jött a depresszió (akkor még azt sem tudtam, hogy mi ez). Féltem bejárni középiskolába. Inkább sétálgattam a városban meg össze-vissza minden felé. Volt veszekedés bőven emiatt. Családi pótlékot is megvonták. 9. osztályban meg is buktam. Aztán az érettségiig is úgy jutottam el, hogy minden év végén éppen átmentem. Persze a lógások nem szűntek meg. Le is tehettem arról, hogy egyetemre megyek majd. 10.osztályos voltam amikor a gyámügy tanácsolta, hogy vigyenek el pszichológushoz. Ő tovább küldött pszichiáterhez és egy elég hosszú folyamat volt amire megállapították, hogy a depresszió tünetei egyértelműen megállapíthatóak nálam. Amíg iskolába jártam és ingyenes volt a pszichológus addig jártam hozzá aztán az is megszűnt(nem volt fizetve a TB-m 1 évig) és azóta se voltam. Tavaly felhoztam ezt a témát és beszéltem anyával erről, de nem igazán tűnt úgy, hogy komolyan veszi az egészet.

2022. máj. 21. 14:42
 10/15 anonim ***** válasza:
92%

Anyád magánéletébe csak akkor szólj bele, ha téged sem zavar, hogy ő meg tiedben fog turkálni.


" De szerintem ez jobb, hogy most derült ki nem pedig...."

Ehhez az ágadta világon semmi, de semmi közöd nincs.

2022. máj. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!