Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 20 éves főállásban dolgozó...

20 éves főállásban dolgozó lány vagyok. Illene haza adnom?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most jön a bonyolult része:

Főállásban dolgozom, de közben levelezőn végzem az egyetemet.

-A "suli költséget" (benzin, könyvek) én fizetem magamnak.

-Az ételt magamnak csinálom, magamnak veszem.

-Ha valami pluszt szeretnék, akkor magamnak veszem.

-Ha anya nincs itthon, akkor atmegyek a boltba és veszek ennivalót magamra és hugomra is.

-Előfordul, hogy az ebédhez valót is én fizetem.

-Ha hiányzik valami itthon, akkor azt is megveszem (értsd:tusfürdő, tisztító szer, wc papír, tisztálkodási dolgok stb.)

-A hónap nagy részében csak aludni járok haza.

-Ha anya vagy húgom kölcsön kér, adok..és nem egyszer volt elfelejtve, hogy visszaadják


A haza adással kapcsolatban pedig, amikor dolgozni kezdtem, akkor megkérdeztem anyát, hogy mennyit adjak haza. Akkor azt válaszolta, semmit. Aztán egy év munka után tudtam venni egy használt autót, és a fejemhez vágta, hogy nélküle nem vehettem volna meg, mert itthon lakok.

Most akkor mi van?

A fizetésem nagy része eltűnik, pedig hónapok óta nem voltam "pluszt" csak magamra vásárolni.

Gyakorlatilag ott tartok, hogyha még haza is adnék egy fix összeget...olyan lenne fizetésileg, mintha itthon se laknék.

Továbbra sem várják el itthon, hogy beadják a közösbe... A véleményetekre vagyok kíváncsi, ugyanis ha valaki megtudja, hogy nem adok haza, akkor máris a nyakamnak ugrik.



2022. máj. 23. 13:29
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
82%
Nézd, én nem gondolnám, hogy anyukád ezt bántásból mondta, de az viszont tény, ha albérletet, vagy lakáshitelt kellene fizetned, nem telt volna autóra, tehát végső soron amit anyukád mondott, az helytálló. Elég lenne annyit mondani neki, hogy igen, ez így van, köszönöm anyu, hogy ebben is tudtál segíteni, hálás vagyok érte és máris boldog lenne.
2022. máj. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
91%

Beszéljétek meg!

Nyilván te tudod azt is, az otthoniak miylen anyagi viszonyok közt élnek, nélkülöznek-e, stb.

2022. máj. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
76%
10: Én se.:)
2022. máj. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 Nameless Yogi válasza:
88%
Egyet értek az előttem szólókkal, ezt a problémát a kérdezőnek kell a családjával rendezni. Mi nem ismerjük a részleteket ezért ennyi információ alapján nem tudunk helyest választ adni (maximum egy orientativ véleményünk lehet, de semmit több).
2022. máj. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
100%
Első tökéletesen leírta a lényeget.
2022. máj. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem míg tanulsz nem kéne semmit hazaadnod, utána meg amúgy is el kéne költöznöd már és akkor meg főleg nem.
2022. máj. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
82%
Nem, nem kell hazaadnod semmit. A szüleid eddig is megvoltak a te fizud nélkül. A mai fiataloknak egyre nehezebb az élet kezdés, a szülő azzal tudja segíteni ha a gyerek legalább a fizetéséből kitud jönni, esetleg félretud tenni. Nekem minden forinttal elkellett számolnom a szüleimnek. A párom minden pénzét eltehette, max havi 1 bevásárlást intézett.
2022. máj. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
20%

Üdv a felnőttek világában.. Mihez kezdenél ha albit kellene fizetned?

Igen is illene haza adnod, hisz ugyan úgy fogyasztas mindent.

2022. máj. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
83%

Amúgy a pénznek van jelen- és jövőértéke.


Az amit most félre raksz és megfelelően befektetsz a lehető legbiztonságosabban, sokkal többet fog érni, mintha a jövőben kezdenél el félre rakni.

2022. máj. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
14%
Dehogy adok. Hol adnok én haza. Elszórom az egészet hollywood life till i die
2022. máj. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!