Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 20 éves főállásban dolgozó...

20 éves főállásban dolgozó lány vagyok. Illene haza adnom?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most jön a bonyolult része:

Főállásban dolgozom, de közben levelezőn végzem az egyetemet.

-A "suli költséget" (benzin, könyvek) én fizetem magamnak.

-Az ételt magamnak csinálom, magamnak veszem.

-Ha valami pluszt szeretnék, akkor magamnak veszem.

-Ha anya nincs itthon, akkor atmegyek a boltba és veszek ennivalót magamra és hugomra is.

-Előfordul, hogy az ebédhez valót is én fizetem.

-Ha hiányzik valami itthon, akkor azt is megveszem (értsd:tusfürdő, tisztító szer, wc papír, tisztálkodási dolgok stb.)

-A hónap nagy részében csak aludni járok haza.

-Ha anya vagy húgom kölcsön kér, adok..és nem egyszer volt elfelejtve, hogy visszaadják


A haza adással kapcsolatban pedig, amikor dolgozni kezdtem, akkor megkérdeztem anyát, hogy mennyit adjak haza. Akkor azt válaszolta, semmit. Aztán egy év munka után tudtam venni egy használt autót, és a fejemhez vágta, hogy nélküle nem vehettem volna meg, mert itthon lakok.

Most akkor mi van?

A fizetésem nagy része eltűnik, pedig hónapok óta nem voltam "pluszt" csak magamra vásárolni.

Gyakorlatilag ott tartok, hogyha még haza is adnék egy fix összeget...olyan lenne fizetésileg, mintha itthon se laknék.

Továbbra sem várják el itthon, hogy beadják a közösbe... A véleményetekre vagyok kíváncsi, ugyanis ha valaki megtudja, hogy nem adok haza, akkor máris a nyakamnak ugrik.



2022. máj. 23. 13:29
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon egyetértek harmincassal. Húsz évesen még nem ott van az ember, hogy ő segítse ki a szüleit, már az is nagyszerű, hogy el tudod tartani magad, és nem szorulsz a segítségükre annak ellenére, hogy felsőfokú végzettséget szeretnél szerezni.

Még azt hozzátenném, hogy egy szülőnek hatalmas krízis, amikor egy gyereke elköltözik, még akkor is, ha nem annyira szoros vagy meghitt a kapcsolatuk, vagy ha nem repült még ki mindenki a fészekből, mert a személyes hiányon kívül a telő időre, az öregedésre és az azzal járó változásokra emlékeztet. Anyukádnak valószínűleg anyagi érvágás is most, hogy nem adsz már bele indirekten a közösbe a bevásárlásokkal. Próbálj megértő lenni vele, és maradj nyitott a szituáció megbeszélésére, de ne hagyd magad bántani. Bőven elég havonta 1-2-szer meghívni vagy felhívni, ha ennyire lezárnak feléd, ezzel meghagyod nekik a lehetőséget, hogy meggondolják magukat, de nem hagysz túl sok felületet arra, hogy gyötörjenek az elutasításukkal.

2022. okt. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
64%

Nagyon ellenszenves nekem ez az erzelmi manipulació, csenddel büntetés.

Egy percig ne bánkódj anyád és a húgod miatt.

Most te vagy a fekete bárány, mert elköltöztél és oda a pénzcsap.

Elég undorító hozzáállás a dolgokhoz. Teljesen felesleges ilyen jóiindulatú rokonokkal tartani a kapcsolatot.

Sosem lesz jobb. Hidd el!

2022. okt. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
73%

"A rokon, akit felhoztam, az 2x volt a nővérem, akit anya hívott."

Ne nála találkozz vele, hanem ahol te laksz.

2022. okt. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
57%
Ha otthon laksz, a rezsi arányosan rád eső részét kötelező hazaadnod. Plusz hozzájárulni a karbantartásokhoz, szintén arányosan.
2022. okt. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
34%

Persze hogy adnod kellene. Rezsi is létezik ám. Én anno 10 éve mikor még otthon laktam, de már dolgoztam fixen 30 ezret adtam, plusz az internet+kábel tv-t én fizettem. Plusz én vettem a tisztító és mosószereket - mostam a családra, takarításból is kivettem a részem. Élelmiszert is havonta bevásároltam. Az meg evidens hogy ezen felül ami nekem kellett, megvettem.

Tőlem sem várták el, hanem felértem ésszel és soha semmit nem vetettek a szememre a szüleim. Le is sült volna a bőr a képemről.

Ha spórolni akarsz, költözz külön és majd látod mennyid marad.

2022. okt. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 NTBS ***** válasza:
46%
Szerintem te megtetted, amit kell, ha nem keresnek az ő bajuk. Jól tetted, hogy elköltöztél.
2022. okt. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
75%

Emberek! Már elköltözött!

Olvassátok már el mit írt azóta a kérdező, mert hülyeségeket írtok, meg lepontoztok.

2022. okt. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
77%

"kötelező hazaadnod"

Semmit sem kötelező hazaadnia senkinek. Rájuk van bízva, hogy hogyan élik az életüket.

2022. okt. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
52%
albérlet sokkal drágább szerintem, de undorító dolog ilyet hozzád vágni
2022. okt. 24. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 Savlekotő ***** válasza:
78%

hugomnak kulcsot is adtam,hogy tudjanak jönni, ha nem vagyok itthon akkor is.


Nagy hiba volt, zár csere saját tapasztalat,semmi dolguk ott ha nem vagytok otthon.. Kettő ha ennyire nem vagy fontos engedd el.. Nyugi ha pénz kell megfognak találni ez is saját tapasztalat.

2022. okt. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!