Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 20 éves főállásban dolgozó...

20 éves főállásban dolgozó lány vagyok. Illene haza adnom?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most jön a bonyolult része:

Főállásban dolgozom, de közben levelezőn végzem az egyetemet.

-A "suli költséget" (benzin, könyvek) én fizetem magamnak.

-Az ételt magamnak csinálom, magamnak veszem.

-Ha valami pluszt szeretnék, akkor magamnak veszem.

-Ha anya nincs itthon, akkor atmegyek a boltba és veszek ennivalót magamra és hugomra is.

-Előfordul, hogy az ebédhez valót is én fizetem.

-Ha hiányzik valami itthon, akkor azt is megveszem (értsd:tusfürdő, tisztító szer, wc papír, tisztálkodási dolgok stb.)

-A hónap nagy részében csak aludni járok haza.

-Ha anya vagy húgom kölcsön kér, adok..és nem egyszer volt elfelejtve, hogy visszaadják


A haza adással kapcsolatban pedig, amikor dolgozni kezdtem, akkor megkérdeztem anyát, hogy mennyit adjak haza. Akkor azt válaszolta, semmit. Aztán egy év munka után tudtam venni egy használt autót, és a fejemhez vágta, hogy nélküle nem vehettem volna meg, mert itthon lakok.

Most akkor mi van?

A fizetésem nagy része eltűnik, pedig hónapok óta nem voltam "pluszt" csak magamra vásárolni.

Gyakorlatilag ott tartok, hogyha még haza is adnék egy fix összeget...olyan lenne fizetésileg, mintha itthon se laknék.

Továbbra sem várják el itthon, hogy beadják a közösbe... A véleményetekre vagyok kíváncsi, ugyanis ha valaki megtudja, hogy nem adok haza, akkor máris a nyakamnak ugrik.



2022. máj. 23. 13:29
1 2 3 4 5
 41/50 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Szerintem korrekt vagy és ha ilyeneket mondd, akkor sorold fel neki, hogy hányszor vásároltál be és ő is evett belőle.
2022. nov. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az olyanok válasza akik azt mondják nem kérnek pénzt a gyereküktől kb a 80%-a hazudik. Eleinte talán mert hogy milyen az már aztán telnek a hónapok évek drágább minden a gyereked tud spórilni minden marahságot megvesz de te azon agyalsz hogy kéne a köv fizuig kihúzni hogy minden belegyen fizetve...stb stb stb erősen kétlem hogy előbb vagy utóbb ne esne sz*rul az hogy a gyereked elveri a pénzt te a szülő meg szűkölködik.

Én is vagy pénzt adok haza vagy vásárolok. A képemről lesülne a bör ha semmit nem csinálnék csak elherdálnám erre arra. Szóval nem kell itt a kamu hogy senki nem fogadja el a gyerekétől a keresetét.

2022. nov. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
100%
“Fejemhez vágta, nélkülem nem vetted volna meg” tudom anya köszönöm lett volna a helyes válasz. Szerintem jól esett volna neki. Valami hiányos ebben. Nagyon fura, hogy nem beszél veled. A hugod sem. Furcsa nagyon. Valamivel megbánthattad nagyon őket és szerintem te nem annak szántad, ezért fogadod a helyzetet értetlenül. Menj haza, üljetek le anyukáddal, meg hugoddal ezt megbeszélni. Minnél hamarabb.
2022. nov. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
100%
Rendeződött a helyzet?
2022. nov. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 A kérdező kommentje:

Nem rendeződött a helyzet anyával.

Hugommal viszont megbeszéltük a dolgokat.

Olyanokat vágott a fejemhez, ami nem az ő sérelmei, hanem, teljesen kifordítva anya sérelmei voltak. Közel 100%-ig biztos voltam benne, hogy ez áll a háttérben. Nem hibáztatom emiatt, akkor sem hibáztattam... megbeszéltük.

Újra elmondtam neki, hogy én rosszat soha nem akartam. Illetve, hogy ide bármikor jöhet és ebbe senki nem gátolhatja meg. Se pasi, se barátnő, se a saját édesanyánk.

Nem jön sokkal gyakrabban, de napi szinten beszélünk. Illetve eltűnt az a bizonyos feszültség köztünk, ami anya és köztem már hónapok óta van.

Lelkileg nagyon nehezen élem meg továbbra is a helyzetet. Történtek azóta is olyan dolgok, amik miatt csak haza mennék és kisírnám magam... De az egyik pont az, hogy nem mehetek haza...

2022. dec. 2. 15:17
 46/50 anonim ***** válasza:
100%
Végül mi baja anyukádnak veled? Miért nem mehetsz haza?
2022. dec. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
100%
Igen. A harmadát rezsire.
2022. dec. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 Savlekotő ***** válasza:
100%
Anyád el akart titeket vaditani egymástól mindig háttérből uszitjak a testvéreket egymás ellen később meg martirkodnak h nem értik miért utálja egymást két testvér és játsszák a hülyét. Ékes bizonyíték h anyád serlmei jönnek ki a hugod szájából mert bele plantalta.. Ne engedd h szetverje a kapsolatotokat mert baja van önmagával
2022. dec. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Nem tudom, hogy érdekel-e még valakit a sztori, de folytatnám.

Éltük az életünket a párommal. Az elején, mikor elköltöztem hónapokig megviselt, ahogy bántak velem. Csak ültem egyhelyben és elsírtam magam..minden áldott nap legalább egyszer. Folyamatosan feszült voltam és azonnal robbantam, ha valami itthon nem úgy volt, ahogy én azt szerettem volna...egyedül éreztem magam állandóan. Éreztem,illetve egy idő után bevallottan, hogy depressziós vagyok...tudtam, hogy segítség kell. Vény nélkül kapható nyugtató gyógyszert kezdtem szedni...nem használt semmit...de az idő legalább eltelt.

Ahogy telt az idő egyre kevésbé bánkódtam anya miatt.

Idő közben húgom se beszélt többet velem, miután egy jó hosszú üzenetet kaptam tőle... Tele volt nem kedves dolgokkal... De a valódi jelentése csak annyi volt, hogy legyen oka mire hivatkozni, hogy mi a baja velem. Igazából erre az üzenetre nem válaszoltam...nem akartam vitát folytatni, úgy, hogy amit ír annak semmi értelme.

Végül már ő se keresett.

Egy hete közös ismerősünknél összefutottunk anyával, aki félre hívott és megkérdezte, hogy mi a bajom. Én meg visszakérdeztem,hogy nekem?! Szó-szót követett... És mint írtam egy jó pár üzenettel ezelőtt itt... Megint az jött ki a végére, hogy én vagyok a hibás, hogy hazudok, és hogy nyilván semmise úgy történt, ahogy én emlékszem...

És hogy mi volt a baja? Igen kiderült.

Az, hogy én haraggal mentem el. Ennél a pontnál, nem bánom annyira, hogy kiírtam ide is, hogy hogy történt az egész, ha valaki veszi a fáradtságot vissza tudja olvasni.


Azóta mi a helyzet? Miután fél év gyötrődés után újra beszélünk, minden úgy megy ahogy normálisan mennie kellett volna. Hív telefonon, ha mondani akar valamit. Haza hív, ha otthon akár látni, ha húgom jön akkor szeretetből küld valami apróságot (mielőtt valaki félre érti nem, nem elváras, soha nem is volt. De mivel ez a helyzet most, ezért ezt is leírom. Illetve az utolsó hajgumit is visszakérte, amikor elköltöztem).

A baj az, hogy akármennyire is ez volt amit már a legelején is szerettem volna... Ott van mögöttem fél év..fél év úgy, hogy nem értettem, hogy miért kell így elkezdenem a saját életem.

2023. márc. 30. 10:49
 50/50 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg, hogy szerencsésen alakultak a dolgok. Valószínűleg nehezen dolgozta fel az elköltözésed. Nem feszegetném a témát, ám megértem milyen lezáratlannak érzed a helyzetet. Velem is csináltak ilyet, csak nálam nem maradt annyiban a dolog, folyamatosan rosszindulattal beszèl velem, amit sajnos nem lát be, hanem engem hibaztat, kitalál dolgokat rólam a mai napig.
2023. ápr. 1. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!