Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kezd szétesni a családom?

Kezd szétesni a családom?

Figyelt kérdés

Heten vagyunk testvérek, abból 5- en lakunk otthon plussz anya.

Anya nem dolgozik már három éve, mióta apa meghalt. Én dolgozom 17l. Viszont olyanokat mond mostanában anya hogy nekünk ő a csicskánk csak és a ... is ki van ha szólunk neki hogy jöjjön értünk valahova mindig ugrannia kell rögtön. Olyanokat is mond hogy megszeretne halni, meg hogy reggel bárcsak ne ébredne már fel

A legnagyobb gond a pénz.



#Család q
2022. máj. 23. 23:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
66%
Sajnálom. Igen, ez szét fog esni. Költözz el, amint tudsz.
2022. máj. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
9%
Édesanyád valószínűleg súlyosan depressziós, és nárcisztikus talán, ezzel az önsajnálattal. Az én anyám is hasonló sajnos. Nem a depresszió része legalábbis, hanem az hogy állandóan lelki terrorban tart és sajnáltatja magát. Ha érdekel ez a típusú ember jobban, vagy jobban meg akarod érteni, akkor a The Sopranos című sorozatból nézd meg azokat a terápiás részeket, ahol Tony és a terapeuta az ő anyjáról beszélnek.
2022. máj. 24. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
11%
Én ebből az egész sorozatból, nagyon sok mindent megértettem például szüleim viselkedéséről is. De úgy általánosan az emberekről. Szóval ajánlom
2022. máj. 24. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%

Gondolom, anyudnak tele van a hócipője azzal, hogy nincs "élete", sok otthon a teendő, nem jár társaságba, nem találkozik másokkal, nem tud kikapcsolódni még néha sem. Belefáradt abba, hogy egyedül van.

Egyszerűen sok neki.

Depressziós lett.


Nem tudom, mennyit segítetek neki otthon a ház körül, mennyire kell fegyelmezéssel bajlódnia, mennyire mutatjátok ki neki, hogy szeretitek, nem kezelitek-e őt "magától értetődőnek", stb.

Lehet, hogy csak több szeretetre, törődésre vágyik. Valószínűleg kellene mellé egy férfi is, aki szereti őt, aki biztonságérzetet ad.


Próbálj meg vele egyszer beszélgetni, kérdezd meg, hogy hogy van, mi a baj, mert látod, hogy ingerült. Kérdezd meg, mit szeretne.. Mondd el neki, hogy szereted, hogy fontos neked. Köszönd meg, hogy törődik veletek (még ha ez a "dolga", akkor is jól esik az embernek hallani, hogy szeretik, megbecsülik) stb.


Persze lehet az is, amit írtak, hogy nárcisztikus, de azért ezt ennyiből nem lehet megállapítani, plusz ha eddig nem ilyen volt, csak mostanában lett ilyen, akkor ezt valami kiváltotta, és most csak egy kis segítségre szorul a túllendüléshez..

2022. máj. 24. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%

5, hát menj a francba.

Nárcisztikus, önsajnálat?

Felnevelt hét gyereket, majdn özvegy lett. A kérdező is max 14 volt az apja halálakor, simán lehet kisebb testvére. És nem, az anya nem kimerült, dehogy. Nárcisztikus.

2022. máj. 24. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem is kimerült, túlfáradt. Segítségre lenne szüksége. Kérdező, a testvéreid mekkorák? Nagyszülő és/vagy rokon nincs, aki tudná édesanyádat tehermentesíteni időnként?
2022. máj. 24. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
14%
Mindenkinek könnyebb lenne, ha koleszba költöznétek.
2022. máj. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
80%
igen, 7, hagyják egyedül a jó eséllyel hulla fáradt anyát, akinek gyászolni sem igazán lehetett lehetősége. A legjobb megoldás. Más okos ötleted is van?
2022. máj. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
89%
Anyukád beteg. Szerintem is depressziós. Segítségre van szüksége. Egy felnőttre, akitől segítséget kérhet. Egy barátnő, egy családtag, aki segít jó szakembert találni.
2022. máj. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
14%

8.-ra, 7. vagyok.


Hagyják biza!


Őszintén! Most mit tudnak neki segíteni? % gyerekre főz, mos, takarít, hozza-viszi őket,...

Nem tud pihenni, nincs lóvéja, új kani meg, aki testileg-lelkileg-anyagilag támogatná, az nem is fog így jönni.

Én Margot Robbie elől is elmenekülnék, ha megtudnám, hogy az 5 gyerekével él.

2022. máj. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!