Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon szigorúak és rendszeret...

Nagyon szigorúak és rendszeretőek a szüleim, elköltöztem már, de hiányzik a szigorúság, szabályok. Különben úgy érzem kezdek "szétesni", mert nincs semmi önuralmam. Mit csináljak, hogyan pótoljam ezt?

Figyelt kérdés
Esetleg ha lesz egy párom aki ugyanilyen rendszerető mint ők, akkor jobb lesz, vagy ő meg úgy lesz vele, hogy neki nem kell egy olyan barátnő, akit folyton utasítgatnia kell?
2021. aug. 27. 16:12
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
93%
Miért magadtól nem tudsz normálisan élni , viselkedni?
2021. aug. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
22%
Nekem férfiként ez nem szempont, én is rendetlen vagyok XD
2021. aug. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
96%
Állítsd fel a magad szabályait. Ha akarod, írd is le őket.
2021. aug. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
88%

"Nekem férfiként ez nem szempont, én is rendetlen vagyok XD"

Egy ideig nem szempont, de ha ugyanolyan rendetlen nővel hoz össze az élet, mint te vagy, akkor akkora lesz a káosz, hogy az még nektek is sok lesz egy idő után. :)

2021. aug. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
24%
Próbáld ki azt, hogy kötelezed magad arra, hogy csakis elegáns ruhákat hordhatsz. Mondjuk blúzt, szoknyát, kosztümöt, egyberuhát. Aztán az elegáns ruhában már figyelni kell olyan dolgokra, amik még több kötelezettséget szülnek. Így újra érezheted ezeket a korlátokat, szabályokat, és még jól is fogsz kinézni. :)
2021. aug. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
2021. aug. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
84%
Tehát nem pakolsz el magad után és zavar a rendetlenség? Ne legyél már életképtelen, ha rend kell, teremtsd meg. Nagyon magukra nevelhettek a szüleid, hogy nélkülük nem boldogulsz.
2021. aug. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem arról van szó hogy életképtelen vagyok. Megtanítottak főzni, és nagyon nagy rendet tartok. De míg másoknak (volt egy szobatársam pl., de nem sokáig bírtam vele) már az is hatalmas erőfeszítés hogy rendet tartson, nekem ez annyira magától értetődő... hogy sokszor már egy kis rendetlenségtől kivagyok. Plusz másoknak sok ideje megy el főzéssel takarítással, én ezekkel hamar végzek, és utána nem tudok magammal mit kezdeni, és itt kezdődik a baj, hogy eljárok mindenfelé, sokat iszom, kezdek szétcsúszni és ez borzasztóan zavar. Másoknak ez a "buli", az egyetemi élet de nekem kín, kényszerből csinálom. Hiányoznak a régi szabályok, hogy ne mehessek el otthonról amíg nem csillog-villog minden, és akkor is legkésőbb 10-re haza kell érnem, és persze szóba se jöhetett hogy alkoholt iszom. Meg hogy ha napi 1 óránál többet netezek, vagy rajta kapnak hogy az asztalnál mobilozok akkor elvegyék tőlem, de ez annyira magától értetődő szabály volt h sose vették el, most viszont hajnalig mobilozok, nem alszom, stb. És a legrosszabb, hogy a sportot is hanyagolom , azelőtt minden nap sportoltam most jó ha 2-szer egy héten, a tanulás még így-úgy megy, de jön az egyetem és már előre félek mi lesz, mert nincs meg az a rendszer mint régen.
2021. aug. 27. 17:34
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Ja, úgy jött le többünknek, hogy a rendrakás a gond.

Ha a többi: az egyetem majd keretet ad, meg tanulnivalót is azokra az órákra, amikor "nem tudsz magaddal mit kezdeni". Ugorj majd bele valami pályázatba is, hogy még több dolgod legyen, iratkozz be akár sportolni, akár más célból valami tanfolyamra, ami fix időben van, az is segít nem szétesni. Ne hagyd, hogy üresjáratok legyenek, mert akkor kezdődik a gond, ha túl sok időd van semmittenni.

2021. aug. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Kicsit olyan vagy, mint a szomszédom macskája. Volt az nyúzva eleget, keményen szerették. Aztán amikor a család elhúzott síelni és öcsém vigyázott a dögre egy vagy két hétig, akkor a macskának szabályosan elvonási tünetei voltak az elmaradt nyüsztetés miatt.

Neked is ez a bajod, plusz önbizalomhiányos vagy. Nem érzed magadat biztonságban, mert nincs aki megmondja, hogy ezt vagy azt tedd, mert akkor ha megtetted, tudtad, hogy rendben vagy, jó vagy, jól csináltad.

Namármost, a felnövés része, hogy ezt neked kell csinálnod. Majdnem mindenkivel megtörténik, hogy elúszik a lakás, meg a lecke. Aztán a nagy része észbe kap, és kialakul az önfegyelem, meg az önbizalom.

2021. aug. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!