Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnék anyámon segíteni?

Hogyan tudnék anyámon segíteni?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden összefoglalni, hogy mi a helyzet.


Kint él Németországban, én itthon, jórészt videochaten tartjuk a kapcsolatot. Kint van neki egy "párja" (török 50 éves csávó), aki egy alkoholista munkanélküli. Gyakorlatilag anyámon élősködik. Anyám az meg ilyen segítő természetű ember (ápoló a szakmája is), ezért hagyja magát kihasználni. Amellett, hogy anyámat vastagon kihasználja, nem hagyja pihenni se, mivel egész nap fetreng így sokszor hajniali 4-5 ig fent van, tiktokot néz meg hangosan tvt, anyám meg nem tud mellette pihenni. Sokszor 2-3-4 órákat alszik csak. Ezek mellett meg még most akar mellékállást keresni, hogy jobban meg tudjanak élni.


Na már most én nagyon sokszor szóvá tettem már neki, hogy ez így nem jó, meg hogy mi a véleményem erről, de semmi. Egyszerűen ő is tudja mi a helyzet, de neki "így jó" meg "ez van". Próbáltam már leszarni az egészet, mert a lelkiismeretem olyan szempontból tiszta, hogy minden tőlem telhetőt megtettem, ha ő nem változtat ezek után az életén akkor az az ő dolga. Csak egyszerűen mégis az anyámról van szó és szétvet ilyenkor az ideg, amikor látom milyen állapotban van sokszor. De a rohadt életbe sem változtat. Már félek, hogy az egészsége megy rá a végén. Mit lehetne tenni, ha egyszerűen semmi sem használ?



2022. máj. 24. 23:20
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

Egy alkoholista muszlim? Hm.

Amúgy semmit. Lemondani arról, hogy van anyád.

2022. máj. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
Felnőtt ember, saját döntésekkel, így sehogy.
2022. máj. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
94%
Ha beszéltél vele erről és ő is tudja, hogy mi a probléma itt, de nem tesz semmit és úgy gondolja, hogy jó így neki, akkor nem nagyon tudsz sem tenni, saját maga kell rájöjjön igazán, hogy mennyire rossz is ez a helyzet. ://
2022. máj. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

A török férfiakban lehet valami nagyon vonzó, de török származásúakban is.

A nővéremet egy hasonló férfi használta ki, aki ugyanúgy naplopó, alkoholista volt, de ezeken kívül szg-es játékfüggő, és drogos volt. Nem tehettem semmit mint öccs, csak bíztam benne, hogy minél előbb otthagyja azt a csávót. Közel 1 év után szakított vele, de még utána is nagyon nehezen tudta lerázni. Gyakran ilyesztgette olyanokkal, hogy halálos beteg, meg hogy öngyilkos lesz.

2022. máj. 25. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező: Anyukád amíg be nem látja hogy változtatni kell a saját érdekében, addig sajnos semmit sem tudsz tenni. :( Tudja mi a probléma, nem elég a kihasználás, pihenni se hagyja a "párja" stb...

Esetleg meg lehet kérdezni, hogy "mit tud tisztelni abban az emberben, akivel most együtt él"...

2022. máj. 25. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Te beszéltél már a pasival? Lehet azt kéne... megkérdezni, milyen a munkahelye, hogy érzi ott magát, ha bevallja hogy nincs, megkérdezni, mikor óhajt keresni.

Anyádnak próbáld megmondani, hogy ez rá fog menni az egészségére, és hogy ha a pasi valóban szeretné, nem pumpolná. Esetleg titokban kutass a pasi után, hátha kiderül róla valami.

2022. máj. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, milyen választ vársz. Anyád megmondta, hogy jó ez neki így.


Ennyi, akkor te nem tudsz változtatni semmin.

2022. máj. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: feltételezem, hogy ott sokkal gyakoribbak az "alkoholisták hozzátartozóit segítő" szervezetek, esetleg javasolhatod neki, hogy keressen fel egyet, de ha nem hajlandó rá, vagy tulajdonképpen "jó ez neki így" akkor nem lehet semmit tenni.
2022. máj. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt ember, ha a szakmáján felül is megmentősdit akar játszani, nem tudsz mit csinálni, bármilyen csúnyán hangzik.
2022. máj. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

megértem a problémádat ,de lehet rajtad kéne segiteni, hogy elfogadd.

A kapcsolat függőségről ,de minden függőségről nem lehet belső motiváció nélkül lejönni. Még nem elég rossz anyádnak, hegymotivált legyen: esetleg még rontani lehet a helyzetén,hogy végre lépjen.

2022. máj. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!