Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kb mennyi idő kell amíg az...

Kb mennyi idő kell amíg az anyai szeretet hiánya elmulik?

Figyelt kérdés

2022. máj. 29. 18:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
Legalább egy kis kifejtés nem ártana, hogy myieln helyzet stb, bár akkor is a legjobb válasz max annyi lehet, hogy mindenkinél más és más.
2022. máj. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%

Az sem törvényszerű, hogy ennek hiányoznia kell, nemhogy annak, hogy mikor múlik el.

Menj el pszichológushoz, segít feldolgozni!

2022. máj. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
egy élet.
2022. máj. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Sosem múlik el. Nekem nem volt anyám,viszont volt egy nagymamám,aki felnevelt. De időnként mindig előbukik belőlem az érzés,hogy miért? Már nekem is van gyerekem,így még rosszabb az,hogy én senkinek nem mondhattam,hogy anya. Hozzá lehet szokni,de örök üresség van emiatt bennem.
2022. máj. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy soha nem múlik el.
2022. máj. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
3-4-5 válaszolóknak sajnos teljesen igaza van.
2022. máj. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem elváltak a szüleim mikor 2 éves voltam. Apámmal és az új nőjével maradtam( nővéremmel együtt)aki egy igazi mostoha volt. Anyukám sajnos hol látogatott, hol nem. Amit részben értek is meg nem is így felnőtt fejjel. Soha nem tapasztaltam meg hogy milyen egy szerető anyukával felnőni. Irigykedve láttam másokat, míg engem senki sem dédelgetett és senki sem puszilgatott reggel vagy ápolt mikor beteg voltam... Anyukám pár éve meghalt, úgyhogy már sosem lesz rá esélyem. Viszont úgy gondolom hogy nem tudtam feldolgozni és valószínűleg nem is fogom tudni soha. Maradandó sebeket ejtett bennem, mert valószínűleg emiatt nehezen bíztam/bízok másokban. Úgy gondoltam régen ( néha még most is) hogy én kevésbé vagyok értékes és hogy nem kellettem még a saját anyámnak sem eléggé. Ebből kifolyólag elkezdtem rettegni attól hogy mindenki más is elhagy engem

( párkapcsolati téren főleg). A gyerek vállalással kapcsolatban is elbizonytalanított mert nem volt előttem minta, féltem hogy nem lesz bennem anyai ösztön. Szerencsére azóta férjhez mentem, de a mai napig elég bizalmatlan vagyok sokszor. Nemrég én magam is anyuka lettem, van egy 9 hónapos kislányom akit mindennél jobban szeretek. Így még inkább nem értem az anyámat, mert én nem tudnám otthagyni a gyerekem. Harcolnék érte minden erőmmel. Mindent meg próbálok adni a lányomnak amit én nem kaphattam meg. Szerintem ezt sosem felejtem el. Végig kísér, de talán a javamra válik. Így mindig próbálok jobb lenni.

2022. máj. 30. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó voltam.

Az kimaradt hogy a mostoha anyám bántalmazott rendszeresen kiskoromban. Anyám volt hogy a születés napomat is elfelejtette( egy napon volt pedig mind kettőnknek). Évente párszor jött csak hozzám. Lett még két gyereke rajtunk kívül, akiket rendesen nevelt.

25/N

2022. máj. 30. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
34%
Honnan tudod, hogy elfelejtette a születésnapod?
2022. máj. 30. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy élet, bizony. De terápiával lehet azért segíteni a hiány által okozott károkon.
2022. jún. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!