Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi számít fizikai bántalmazásn...

Mi számít fizikai bántalmazásnak egy szülő részéről?

Figyelt kérdés

Egy pofon még nem az? Elfenekelés? Mennyire kell “erőteljesnek” lennie? Vagy az pl. annak számít -e, ha annyira meglökik a gyereket, hogy az elessen? Szóval, mi az ami “belefér a nevelésbe”, ha egyáltalán van ilyen? Van -e olyan, hogy “megérdemelte a gyerek”?

Tegyük fel, hogy csak gyengébb pofonokat és nyakleveseket kap, de ettől mégis félelemben él a gyerek, tartózkodik a szüleitől, összerándul egy közeledő kézre. Ilyenkor bántalmazott gyerekekről beszélhetünk?



2022. jún. 1. 00:10
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
Egyik a hivatalos a másik a gyakorlat, a hivatalosba semmi sem fér bele.
2022. jún. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%

"Bántalmazásnak azt nevezzük, amikor valaki:

Visszatérően és rendszeresen ugyanazokat a bántásokat követi el egy rábízott gyerek ellen.

A gyerek bántását jogosultságérzéssel vagy a gyerek “rosszaságával” magyarázza, ezért a bántalmazást nem bocsánatkérés és a jövőbeli szülői viselkedés megváltozása követi, hanem további hasonló szülői túlkapások.

A gyerek kimutathatóan lelkileg és gyakran testileg is sérül.,,


Én ezt találtam a témával kapcsolatban. Szerintem a hangsúly a testi és lelki sérülésen van egy esetleges bírósági ügynél.

Mmint hülyeséget követsz el, kapsz egy nyaklevest, ami fizikailag nem hagy maradandó sérülést az valszeg nem fog bántalmazásnak minősülni.

Ha viszont valamilyen formában ez gyakorivá válik és sérül ettől mentálisan a gyermek akkor már az. Fizikailag meg ha olyan sérülést okoz valami aminek a gyógyulási ideje napok szintjén van az már megint csak bántalmazás.


Hozzá tenném hogy a legutolsó dolognak kéne lennie a fizikai bántásnak, a nevelés nem ebből áll.

2022. jún. 1. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt olyan, hogy a most 2 éves lányom kezére vagy lábára rácsaptam, amikor engem ütött, rúgott vagy olyat csinált, amit nem szabad és többszöri előzetes szóbeli felszólítás ellenére sem hagyta abba.


Pofont nem adtam neki, ez nem fér bele szerintem, az sem, hogy úgy meglököm, hogy elessen.


Ha egy felé nyúló kéztől fél a gyerek, ott nagyon komoly probléma van, ezt soha nem tapasztaltam a saját gyerekemen.

2022. jún. 1. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én értékrendemben nem számít bántalmazásnak az, ha mondjuk a kisgyerek üt-rúg, a szülők meg ezért lefogják. Velem már történt olyan, hogy a két éves rokon gyerek belémharapott, erre reflexből ráütöttem a kezére (ugye engem ha bántanak, akkor azt visszaadom), nem vagyok büszke rá, de szerintem ez sem bántalmazás.

Ha a szülő egyszer (vagy nagyon ritkán) idegből ad egy pofont vagy kisebbnek ráüt a fenekére, az sem helyes szerintem, de azt sem nevezem bántalmazásnak.

Viszont ha rendszeres, bármennyire is enyhe az ütés, lökés, és a gyerek számít rá, ha valami rosszat tesz, akkor az lesz a reakció, az szerintem már bőven bántalmazás.

2022. jún. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
31%
Egy szülőnek ( a saját gyermekkoromat figyelembevéve) még nevelőcélzattal sem szabadna kezet emelni a gyerekre, mert olyan mély lelki sebeket okoz, amik örökre megmaradnak. Ráadásul ez csak erőfitogtatásra jó, arra, hogy a gyermek "megtanulja", hogy ő egy gyenge senki. Viszont a lefogás, az szerintem sem bántalmazás.
2022. jún. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!