Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lehet az oka annak, ha egy...

Mi lehet az oka annak, ha egy apa azt akarja, hogy a gyereke mindenképp nála lakjon, mindegy hogy ne tanuljon, ne dolgozzon csak ott éljen vele?

Figyelt kérdés

(egy előző kérdésről jutott eszembe hogy végre feltegyem a kérdést)


Anyánál a gyerek tanult, sportolt, korának megfelelően fejlődött.


Amióta az apjánál van megállt minden.


Nem tanul, nem dolgozik, nem sportol, nem fejlődik.


Aranykalitka?


Inkább az érdekelne hányan találkoztak ilyen esettel?


Unokatesómról van szó, már huszonéves.

Az apja nem törődik vele, az volt a lényeg hogy vele lakjon.



#szülői abuzus, gyerek, jövő
2022. jún. 2. 21:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Több motiváció is lehet.

- Ő is ragaszkodik a gyerekhez, elvégre az övé is.

- Ha nincs követelmény, ahogy az anyánál, akkor a gyerek a könnyebb utat választva lehet, hogy őt jobban fogja kedvelni.

- kontrollmánia

- a gyerek eszköz, hogy betegyen az anyának, mert az exét gyűlöli, és így áll bosszút.

2022. jún. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
44%
Szóval a huszonéves kicsike megállt a fejlődésben, amióta a mamahotelből átköltözött a papahotelbe. Kemény az élet, na.
2022. jún. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ehez az allapothoz valamilyen szinten a “gyerek” is szukseges. Normalis embernek hamar feltunik az, hogy ez nem normalis allapot. A baj a serult emberekkel van, akik sokszor huszon-harminc evesen is gyereknek erzik magukat (onhibajukon kivul), hiszen gyerekkent bannak veluk.

Nehez a kitores, de nem lehetetlen.

2022. jún. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Erre a pontos vlaszt csak ö maga tudhatja.
2022. jún. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Valaki ismer hasonló helyzetet? Mi lett a vége, mi volt a kiváltó ok?
2022. jún. 2. 22:58
 6/6 anonim válasza:
100%

Miért akarja az apa mindenáron, hogy vele maradjon a gyerek?


Pár ok:


1. Nem bízik az anya nevelésében.


2. Dac az anyával szemben. ,,Majd én megmutatom, hogy jobb szülő vagyok!” VAGY/ ÉS ,,Nagyobb a hatalmam, mint neked. Látod, még a gyerek is nálam van apa létemre.”


3. Fél az elmúlástól. Hogy egyre kevesebbet lehet majd a gyermekével. Az idő mindig csak fogy.


4. Nem gondol bele, hogy tönkreteszi a gyerek életét. Saját magának is jó érzést ad, hogy eltarthat valakit, hogy gondoskodik valakiről, aki kényelmesen éldegél semmittevésben.



Saját tapasztalat:


Nem ugyanaz a szituáció, de én olyat ismerek, aki már 26 éves, kicsapták az egyetemről, a gazdag apucija vett neki egy házat, és a fiatal srác ott éldegél a barátnőjével. Az apa meg fizeti a házat, etetést, öltözködést. Luxus éttermekbe járnak, márkás cuccokban, kocsi a segge alá tolva.

Csak abba nem gondol bele, hogy mi lesz a fiacskájával, ha ne adj isten vele történik valami. Nagyon nehéz lesz neki szerény körülmények között élni és feszített tempóban dolgozni járni egy kötött munkahelyre. Ezzel az IQ-val és egy érettségivel elég csekély esélyt látok arra, hogy élvezhető munkahelyet fog találni, már ha talál egyáltalán.. Még az elején sportolgatott, de már azt sem.


Ebben a szituációban én úgy gondolom, hogy az apa már elengedte a dolgot, és csak sodródik az árral. Amíg lesz pénze, energiája tejelni, addig kihúzzák, aztán majd gondolkoznak megoldáson, ha szükség lesz rá.

2022. jún. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!