Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mikor jön el egy gyereknek a...

Mikor jön el egy gyereknek a pillanat amikor már nem fog/nem annyira fog neki számítani a szülője véleménye?

Figyelt kérdés

A gyerek alatt nyilván nem 8 éves gyerekre gondolok hanem sokkal idősebbre, pl; mikor jön el az a pillanat amikor mondjuk a szülő tiltja neki hogy cigizzen és őt annyira nem érdekli mert úgysincs már annyira lekorlázva ezért elkezd vagy kipróbálja?



Tudom nem kéne cigizni stb...


Ui,:bocsi a helyesírási hibás miatt



2022. jún. 3. 09:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
40%
Egy agyműködést vizsgáló tanulmány szerint, szinte napra pontosan 12 évesen (lányoknál)
2022. jún. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%
Mindenkinél máskor jön el a pillanat - és nem is biztos, hogy pillanat: lehet, hogy először csak néha szarik a szülők véleményére, aztán egyre gyakrabban, nyilván attól függően is, hogy mi a szülők reakciója.
2022. jún. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
23%
Ha jól van nevelve akkor soha. Ha meg a facebook meg a tiktok neveli akkor kb.5 évesen.
2022. jún. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%

"Ha jól van nevelve akkor soha. Ha meg a facebook meg a tiktok neveli akkor kb.5 évesen."

Jó, oké, egyetértek, de azért ha jól van nevelve, akkor is eljön az a pont az életében, amikor már felülbírálja azt, amit a szülő mond, ha nem ért egyet vele - de valóban: ha jól van nevelve, akkor soha se lesz az, hogy egyszerűen nem is érdeklik a szülő szempontjai, meg sem hallgatja, át sem gondolja, amit mond neki.

2022. jún. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Metionin ***** válasza:
83%
Fizikailag, tehát láthatóan nekem 16 évesen jött el, mert onnantól volt saját pénzem (ösztöndíj) és költözhettem koliba, ahol lett saját személyes terem. Otthon ezek nem voltak meg, hiába realizáltam már jóval hamarabb, olyan 10 éves korom körül, hogy a szüleim véleményével sokszor nem értek egyet, nem volt választásom, azt kellett csinálni amit ők akartak és úgy kellett kinézni, oda lehetett menni stb. amit ők megengedtek/elvártak, akkor is ha totál hülyeség volt. Az indok mindig az amíg az én pénzemen élsz / én házamban laksz volt, szóval amint ezek a tények nem álltak fenn, megtehettem hogy ignorálom a hülyeségeiket, főleg hogy a nagy részük sima tekintélyfitogtatás volt. Nem ilyen cigire meg hasonlókra kell gondolni, hanem egyszerű dolgokra pl. engedély nélkül levágattam a hajam, vettem magamnak farmert, jártam sportolni stb. amik sok családban normális dolgok csak nekem nem lehetett, "mert csak".
2022. jún. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%
olyan 12-13 evet mondanek az en esetemben (no vagyok). a szuleim velemenye mindg is szamitott nekem (meg mindig szamit), de kb ekkortajt kezdtem a szuleim kerese, akarata ellen menni
2022. jún. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem 15-16 év körül.
2022. jún. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%

31 éves nő vagyok, de a mai napig számít a szüleim véleménye, még ha nem is mondom ezt ki, vagy látszólag nem ez alapján döntök. Olyan 11-12 évesen kezdődött el nálam az a lázadás, hogy már csak azért sem azt csináltam, amit kértek, cigiztem, rossz társaságba jártam, de rugalmasak voltak, szerettek ennek ellenére is, így 15-16 évesen már le voltam nyugodva, tudtam mit szeretnék az életemtől, hálás vagyok nekik amiért türelmesek voltak és nem próbáltak betörni.

Valójában ha rossz véleménnyel vannak bármiről az életemben, az a mai napig megérint, még ha nem is mutatom ezt ki feléjük. A tesóm 8 évvel idősebb nálam, és ugyanígy, bele van betegedve, amikor vélt vagy valós sérelme az, hogy a szüleink valamit nem helyeselnek, amit csinál.

2022. jún. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
14 körül
2022. jún. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Van, akinek sosem számít, van akinek mindig fog.
2022. jún. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!