Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 16 vagyok. Szüleim nagyon...

16 vagyok. Szüleim nagyon piszkálnak a nyári szünidő alatt, hogy egész nap matekoznom kell. Más is tapasztalt már ilyet?

Figyelt kérdés
(Szó szerinti értelemben értem az egész napot, reggel 8-kor reggelizek utána mivel 9-kor nekiállok a mateknak, és délután fél 7-ig kell matekoznom. 1 órakor van egy fél órám amikor ebédelek, és 7-kor már vacsora, és alvás. Fél nyolckor már legkésőbb ágyban kell lennem.Eljöttünk "pihenni" a Balatonhoz, és ma kell hazamenni, és még nem is mehettem le a strandra. Egész nap, (szó szerint) egész nap matekoznom kell. A táskámba, amit hoztam a nyaralásra szinte csak tanuláshoz szükséges cuccok vannak, például számológép, vonalzó, körző, feladatgyűjtemények. Apa indulás előtt leellenőrizte őket, nehogy véletlenül itthon maradjanak a matekkönyvek. Otthon is csak matek létezik egész nap. Nem értem a problémát, miért kell ennyit matekozni, amikor 4 vagyok matekból. Középiskola után úgyis dolgozni kell szerintem..
2022. jún. 21. 07:52
1 2 3
 1/29 anonim válasza:
93%
Nagyon toxikusak a szüleid, főleg ha nem bírják felfogni, hogy ez neked egyáltalán nem jó. A folyamatos tanulás már rövid távon is több hátránnyal jár mint előnnyel. Meg kell adniuk neked a lehetőséget, hogy pihenhess, mert az agy nem folyamatos munkára lett kitalálva és a nyaralások pont arra lennének jók hogy kikapcsolódj. A 10 óra tanulásból nagyjából 4 órát fog az agyad, szóval felesleges is annyit tanulnod, a vége felé már úgyse ragad meg semmi. Beszélj a szüleiddel, hogy ez neked túl sok és bele fogsz rogyni a sok tanulásba. Egy nap (ha a szüleid nagyon ragaszkodnak hozzá) 5-6 óra is elég nem kell túlzásba vinni (habár ez is elég sok) Ha az érettségi miatt aggódnak ennyire a szüleid, akkor mondd meg nekik, hogy napi 2-3 óra tanulás is jó hozzá, illetve a sulis alapismeretek. Az se nagy gond ha abban az évben kezded el rá a tanulást mikor érettségizel
2022. jún. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim válasza:
100%
Ja és a nyárban az a lényeg, hogy élvezd ki, menj bulizni vagy lógni a barátokkal, én augusztusban szoktam elkezdeni tanulni
2022. jún. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Még ha 2-esre állnál mwg is érteném.

De 4-es eredmény melett nem igazán.


Mutasd meg eztba kérdést a szüleidnek, mert a válaszom most nekik szól.


Szellemileg ennyire leterhelni egy gyereket nagyon káros, és többet árt mint használ. Vegyék figyelembe, hogy a munkában is van szabadság, pihenő. Nincs ember aki minden áldott nap tud egy bizonyos dologra fókuszálni, ha nem kap szabadisőt a pihenésre. Ami szellemileg jobban megterhelő mint fizikailag.

2022. jún. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a szüleidet. Az a matek, amire a legtöbb embernek szüksége van az életben az alapokból áll. Semmi köze a körzőhöz. Kíváncsi lennék, hogy a szüleid hányszor használták a körzőt a suli után valamihez. A problémát ott látom, hogy az emberek 1-100-ig tanulják meg a szorzótáblát, ami szerintem nem elég. Utána jönnek a finomságok. Nem tudnak átváltani miliből decibe, mert nincs enek tisztában a váltószámokkal. Az én matekom is négyes volt a középiskolában mégis mérlegképes könyvelő lettem, ahol szükség van némi matematikai alapra és arra is, hogy ebben kényelmesen és egyszerűen mozogjunk a számok tengerében. Jó, már nem ezzel foglalkozom, de ez nem ide tartozik. Az egyenletek és afüggvények sem jönnek elő a legtöbbünknél soha többet. Legalábbis nálam nem. Én a saját gyermekeimtől már teljesítményt sem várok el, mert a világ nem erre fejlődik. Ott a telefon a kezedben és bármire kapsz választ pillanatok alatt, tehát felesleges felhalmozni azt a rengeteg tudást, amit belénk akarnak sujkolni. Az alapműveltség fontos, de semmi több nem kell. Én akkor tanítanám ezeket, amikor valaki olyan pályára megy, ahol ezekre szükség van, különben sok tantárgynak nincs is értelme.


Nem tudom, hogy a szüleid milyen matek-problémával szembesültek az életük folyamán, de ezt ahogy írtam, nem most kellett volna kezdeni, hanem az alsó tagozatban. Aki ott megtanult mindent, annak nincs baja később, legalábbis én ezt tapasztaltam. Sok szülő csinálja azt, hogy az általa el nem ért dolgokat a gyerekre vetíti ki és azért harcol, hogy azok igenis eljussanak oda, ahová ő nem volt képes. A másik az lehet, hogy ők is értenek valamihez (pl orvos és ügyvéd) és semmi mást nem lehet a gyerekből, csakis ez! Mindkettő figyelmen kívül hagyja azt, hogy a "gyerek" mire vágyik és azt is esetleg, hogy a világ közben fejlődik. Nyugi, ügyvédek/orvosok sem lesznek sokáig, ha a mesterséges intelligencia ilyen gyorsan fejlődik és ez a többi szakmát is utoléri. Szerintem a 4-es matek bőven elég lesz az életedhez. A szüleidnek hagynia kellene, hogy élvezd a gyerekkorodat, nem pedig elkúrni a nyári szünetedet.

2022. jún. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
94%

Ez akkor is abnormális lenne, ha megbuktál volna és pótvizsgára készülnél.

Én elszöknék a strandra, aztán keressenek. Mire estére előkerülnék, lehet, hogy már örülnének, hogy nem a vízbe fulladtam bele. :-) Tkp tökmindegy milyen büntetést szabnának ki érte, ennél rosszabbat amúgy se tudnának tenni, mint amit eddig előírtak.

2022. jún. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
80%

Ne etessétek a trollt. Pár hete is volt már ez a kérdés.

Régen legalább kreatívak voltak a kamugyárosok, manapság már csak ilyen teljesen életszerűtlen hülyeségekre telik és még ezeket is spammelik.

2022. jún. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
98%
6. Múltkor az volt a téma, hogy wellness szállóba ment a szüleivel, de nem hagyhatta el a szobát, mert egész nap tanulnia kellett.
2022. jún. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
98%
elkezdődött a nyári szünet és az unalom :D
2022. jún. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
60%
16 évesen neked kell behúzni a kézi féket. Elszöknék otthonról a francba. Vagy szimplán nem foglalkoznèk a matekkal csak ülnèk felette. Előbb-utóbb úgy is megunnàk a csesztetést.
2022. jún. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
97%
Mult héten történelmet kellett valakinek egész nyáron tanulnia.
2022. jún. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!