Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Legyenek otthon egy 16 éves...

Legyenek otthon egy 16 éves lánynak kötelességei? Vagy csak a tanulás a kötelessége tanév alatt, a szünidö alatt pedig csak szórakozásnak, időtöltésnek a saját maga által választott formája?

Figyelt kérdés

2016. júl. 8. 18:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
69%
Engem 12 éves koromtól kezdve kezdtek ránevelni arra, hogy tudjam vezetni a háztartást. Attól, hogy iskolába jártam, du tanultam, utána ugyanúgy el kellett tudnom készíteni a vacsit. 6-an vagyunk testvérek 3fiu 3 lány, ennyi emberre egy édesanyának munka mellett nehéz mindent elkészíteni, mosni főzni takarítani. De mind a 6an tudunk egy háztartást vezetni. Én is iskolába járok, az mellett vezetek egy háztartást, már nem otthon élek. Én támogatom azt, hogy 16 évesen segítsen otthon, esetleg vállaljon diákmunkát, hogy megtanulja milyen, ha saját kis pénzéből kell gazdálkodnia, jobban is értékelje.
2016. júl. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
84%

16 évesen már ez lenne a minimum

én már több éve mosogatok, fürdőt takarítok, porszívózom, port törlök minden hétvégén

akár suli van, akár szünet


16/L

2016. júl. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
76%
Persze hogy legyenek. Nem vele kell megcsináltatni az egész ház rendbetételét, de az elvárható hogy a saját szobáját ő tartsa rendben, és a közös helyiségek rendbetételéből is vállaljon részt. Valamint én örülnék ha szeretne megtanulni főzni.
2016. júl. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
82%
Legyenek. De nem hiszem , hogy egyik napról a másikra menni fog :-( Ez egy folyamat, jobb kis korban elkezdeni.
2016. júl. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
70%
A tinik nem a tanulással töltik a délutánjaikat, inkább fészeznek vagy valami. A neten lógás helyett csinálhatnának valami hasznosat is, szóval ja, kéne házimunkát végeznie.
2016. júl. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
39%

Ha most nem csinálsz semmit, aztán kikerülsz a háztól, mi lesz veled/veletek?

Akor szaladsz majd anyucihoz, vagy magyaráztatod el telefonon, hogyan kell rántottát sütni?

Amit a kismajom idejében nem tanul meg, azt már később nagyon nehéz behozni. Ezt csimpiék is tudják.

.

Ha nem segítesz otthon a háztartásban, nem érdemled meg az ingyen kaját/szállást/mosást/főzést/takarítást.

Nyáron pedig milyen anyagi forrásból nem csinálsz semmit?

2016. júl. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
75%
szerintem egy 16 eves lanynak ( fiunak is !!) azert mar magatol is illik erezni, hogy nem hal bele ha elmosogat / ki vagy be pakol a mosogatogepbol, ha rendben tartja a sajat szobajat, ha nehanap osszesopor vagy felporszivozik. senki nem varja, hogy 5 fogasos vacsorakat fozzon rendszeresen, vagy ablakot mosson egyedul az egesz hazban , de az alap dolgokat igenis tudja megcsinalni. a szunido csak az iskolara vonatkozik, a haztartas nem all meg julius- szeptember kozott. szulokent nem kell mindent rasozni, de gyerekkent meg illik tudni, hogy neki is resze van a rendszer mukodeseben.
2016. júl. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
16%

ez az iskolás tanulás dolog teljesen elavult

Csak arra jó, hogy ingyen tanulhasson tovább, de semmi gyakorlati haszna nincs.

Mióta interneten minden fenn van az egyetem is fölösleges, de legalább nem drogozik ...

2016. júl. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
35%

A tanulás nem kötelessége, hanem a saját érdeke, önmagának szerez vele előnyt, senki másnak.

Kötelessége otthon van: kivenni a részét a közös teendőkből (nem csak 16 évesen, már sokkal korábban), tanév közben is. Nyáron, ha nem megy el diákmunkázni, nyugodtan vállalhat belőle többet is a szokottnál.

2016. júl. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
77%

Legyen. Valahogy meg kell tanulnia. Meg jobban is tudja értékelni, hogy mit tesznek otthon érte meg, pl. tiszta lakás, ruha, étel, ha ő is megtesz időnként valamit.

Nekem már egész kicsi korom óta voltak feladataim. Először olyan egyszerű dolgok, mint megöntözni a virágokat. Később kitakarítani a saját szobámat. Nyilván az egész lakást nem velem takaríttatták, de néha megleptem anyukámat azzal, hogy megcsináltam helyette, mire hazaért.

2016. júl. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!