Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen értetlenek az...

Miért ilyen értetlenek az emberek?

Figyelt kérdés

Nem értem, hogy mi értelme volt bezárni az egyetemeket, iskolákat, ha tömegek vonulnak le a Balatonhoz, mert azt hiszik, hogy most vakáció van. Így nem fertőződnek az emberek? Hány fertőzött lesz 2 hét múlva? Miért nem tudnak az emberek otthon ülni vagy max. oda elmenni, ahová nagyon muszáj?

Aki betartja ezeket, azok szívnak a hülyék miatt, mert mi mihamarabb véget akarunk vetni ennek, de az idióta értetlen emberek miatt hónapokig lesz ez a helyzet és most már esély sincs arra, hogy ne a nyár közepén kelljen majd bemenni vizsgáznunk egyetemre.



2020. márc. 20. 19:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Mit vársz?

Szerinted Olaszország miért van ekkora sz@rban? Pont azért, mert az emberek nem vették komolyan az intézkedéseket, és utaztak össze-vissza. Most, hogy egész Olaszország karanténban van, már ugyan javult a helyzet, de még mindig rengeteg az olyan, aki ezt sem veszi komolyan, aztán a haveri körrel kiülnek a parkba. Csak úgy viszonyításképp: Olaszországban hetente kb 50.000 feljelentés történik a rendőrség által, mert ennyien nem tartják be a szabályokat. Így nem kell csodálkozni, hogy ez a szituáció baromira elhúzódik.


Nagyon sok az olyan proli, aki meg van róla győződve, hogy "én aztán úgysem kapom el meg nem vagyok öreg", aztán mégis elkapja, majd fuldokolva visít, hogy miért nincs elég lélegeztetőgép.

Hollandiában egy politikus ki is jelentette, hogy szerinte mindenkinek el kéne kapnia, hogy immunitás fejlődjön ki, ami merő hülyeség persze. Szóval nem csak Magyarországon vannak hülye emberek.

2020. márc. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%

Javult a helyzet?

627halott 1nap alatt,ez javulás?

Itt is sokan meg fognak halni,mert itt is mászkálnak az öregek a diakok,szinte csak azok vannak otthon akik dolgoznak vagy dolgoznának

2020. márc. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk sokkal tanultabb "emberek" dolgoztatják mégis az alkalmazottakat a mai napig, a szülők dolgoznak, én szintén, és azaz érdekes hogy a dolgozót nem hogy védenék az okos cégvezetők, hogy ha lecseng a dolog problémamentesen visszarázódjon a munkahely a szokásos tempójába, hogyne jelenleg is dolgozunk, pedig tudják ők is hogy lakat kéne az egész cégre egy ideig. Olyan idióták diplomás létükre, hogy közleményben kijelentik hogy az alkalmazottak közül megfertőződöttek száma: 0, nincs készlethiány, így dolgozzál.... Ebben az időszakban is a pénzt nézik, és még véletlenül sem a megelőzést, hogy ne kockáztassanak.
2020. márc. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
65%
A "javult a helyzet" alatt azt értem, hogy most azért már a többség betartja szigorúan a szabályokat.
2020. márc. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Azzal kiegészíteném az előzőt, hogy a jelen a 2 héttel ezelőtti állapotot mutatja, ezért rosszabbodott a helyzet Olaszországban a szigorítás ellenére, mert 2 hete még nem volt.

Teljesen egyetértek azzal, amit írtatok. Épp ezért, Olaszország példájából kéne tanulni. De senki nem tanul, s ez nem csak Magyarországra vonatkozik, hanem egész Európára. Mi annyival előrébb vagyunk, hogy hamarabb bevezették azokat az intézkedéseket, amiket más országokban jóval több betegnél tettek meg, de ennek ellenére valahogy mégis értelmét vesztik az intézkedések, ha az emberek nem mutatnak hajlandóságot az együttműködésre.

Szerbiában 100 körül vannak a betegek és ott kijárási tilalom van, ami szerintem helyes és ide is el kellene, máskülönben nem hogy 2 hét múlva javulás nem lesz, de nagyon fog romlani a helyzet. Az jó, hogy most nem emelkedik olyan sokkal a betegek száma, de lesz valamikor egy nagy megugrás de az nem mindegy, hogy az meddig fog tartani. Sok ország csak a hirtelen esetszám növekedés után szigorított, vagy még akkor sem. Én is olvastam erről az immunitás elméletről, Nagy-Britannia és Svédország felől. Előbbi már rájött, hogy ez még sem megoldás, de jó későn. Én mondom, ott lesz a következő Olaszország, a miniszterelnökük előre kijelentette, hogy tízezrek fognak meghalni, mégsem csinált semmit.


Itthon nem lenne ilyen súlyos a helyzet, ha most megálljt parancsolnának az emberek, de nagyon nem úgy néznek ki a dolgok.

2020. márc. 20. 20:58
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
A fogyatékos hányadot csak téríti észhez, amikor közvetlenül válik érintettjévé egy krízishelyzetnek. Addig meg fejszével ütheted, leszarja, mert keretén! Annyiból kár, hogy nem lehet nyomon követni a következetesen kreténeket, mert sokat segíthetne az ilyen tény ismerete az orvosnak, aki eldönti, hogy kinek jut lélegeztetőgép...
2020. márc. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
52%
Én ezen ország társadalmát nem tudom megérteni, hogy hogyan is gondolkodik(?).
2020. márc. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
55%
Sajnos itt sem veszik komolyan az emberek a korona vírust. Főleg az idősek. Mert össze vissza mászkálnak ha kell ha nem. A gyerekek miattuk vannak a 4 fal közé be zárva,nem mehetnek suliba, egyetemre, bulizni. A szülőknek ők miattunk nincs munka helyük hogy az időseket védjük. De ezt nem értik meg. Ne csodálkozzanak ha meghalnak. Erre ennyit tudok mondani. Meg a pestiek is miért nem tudnak otthon maradni, szerintem nem most kéne lejönni a Balatonhoz strandolni. Az emberek nem veszik komolyan a dolgot így egy hamar nem fog a vírus elmúlni.
2020. márc. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
85%
Nem csoda az Olaszoknál a helyzet.Nem az a rendezett ,szabálykövető nép.Tipikus déli ,mediterrán.Mussolini sem tudott belőlük katona népet faragni.HA MEG AKAROD ELŐZNI MARADJ OTTHON!
2020. márc. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Meg akarják próbálni kiélvezni, hogy nincs munka meg suli meg ilyenek; kicsit felengedni, hogy 'nincs kötöttség', élni a mának. De egyébként nem tudom, talán eddig annyira be voltak korlátozva, hogy ezt most meg merték engedni maguknak, meg jó az a balatoni környezet, pihentető; nyugtató. Meg amúgy lehet, hogy nem gondolták, hogy mások is lemennek annyian talán. De lehet amúgy sokan nem étterembe járnak, hanem főznek magukra.
2020. márc. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!