Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ne utazhatnék el a...

Miért ne utazhatnék el a saját pénzemből?

Figyelt kérdés

Hál istennek nem állunk rosszul anyagilag. A szüleim azt mondták, hogy ha nyáron, illetve egyetem mellett dolgozom, egy forintot sem kell hazaadnom, hanem abból fogom fedezni a kiadásaimat. (Szórakozás, ruhák, fodrász etc amiért egyébként nagyon hálás vagyok nekik, mert sokan sajnos ez nem engedhetik meg maguknak)

Soha nem szoktam nagy költekezésekbe bocsátkozni, mivel a szüleim arra tanítottak, hogy a pénzt meg kell becsülni, illetve a spórolás fontos, mert ki tudja mi történik, mikor lesz szükség egy nagyobb összegre.

Elég sok pénzt gyűjtöttem így össze, és elhatároztam, hogy megvalósítom, egy régi nagy álmomat, hogy fogok egy hátizsákot és egyedül elrepülök Kanadába úgy 10-12 napra. (megjegyzem itt is a spórolást szem előtt tartva megpróbálnám couchsurfinggel megoldani a szállást, olcsóbb kajákat enni, etc.)

A szüleimnek viszont, mikor előhozakodtam az ötletemmel szemmel láthatóan nagyon nem tetszett. Egyből jöttek a kérdések, hogy mégis minek mennél te oda, és főleg ENNYI PÉNZÉRT.

Minek tarthatom meg a pénzem, ha nem valósíthatom meg belőle az álmaimat? Tényleg fontosnak tartom a spórolást, de szeretném értelmes dologra elkölteni a pénzem, ergo élvezni. (mellesleg nem nulláznám le ezzel a számlámat, tehát ez sem szempont)


Más is volt már ilyen helyzetben?

Szülők véleményét is nagyon szeretném meghallgatni.


Köszönöm előre is a válaszokat.


2016. dec. 2. 13:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
11%
Ez nem értelmes dolog,ez már tényleg a luxus kategória. Magyarul pénzszórás.
2016. dec. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem féltenek. Lehet, inkább azt szeretnék, ha utazol, akkor se egyedül és lehetőleg közelebbi helyre. Fiú vagy vagy lány? Én még a fiamat is félteném, ha azt se tudnám, hol fog aludni.
2016. dec. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem csak féltenek.
2016. dec. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem is csak féltenek. Örök élmény. Rosszul is elsülhet.
2016. dec. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
72%
Azért én a helyedben elmennék. Hiszen a te pénzed arra költöd amire akarod.
2016. dec. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
78%

Szülő vagyok, de még kisebbek a gyerekeim, kiskamaszok.

Én elengedném, mert saját tapasztalatom, hogy mennyire fontos az ilyen élmények megszerzése, a menet közben fellépő problémák kezelése, stb. Nyilván féltenélek, de erre azt mondom, hogy bárhol, bármikor megtörténhet a baj ahhoz nem kell Kanadába repülni.

Én ha ilyen lesz, biztos elengedem a lányom is fiam is, és megbeszélnénk, hogy minden nap be kell jelentkeznie, hogy megvan, hol alszik és ha bármi van, pénz kell, stb. azonnal szóljon.

2016. dec. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló helyzetben vagyok, mint te, egyetem mellett dolgozom, a szüleimmel élek, hazaadnom nem kell, viszont minden egyéb kiadásomat én állom. Az én nagy álmom egy izlandi út, ami borzasztóan drága, még úgy is, hogy a szállást önkéntes munkával szerzem ingyen. Elég régóta gyűjtögetek rá, a szüleim viszont nagyon támogatóak, és habár anyagilag nem tudnak segíteni, biztatnak és folyton faggatnak, hogy áll a tervezgetés.
2016. dec. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
75%
hány éves vagy
2016. dec. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
100%

Szerintem is csak féltenek és kifogás.


Vagy tényleg annyira földhözragadtak (bocsi), hogy ők pazarlásnak gondolják az utazást. Régen, amikor napi megélhetési gondjaim voltak én hasonlóan gondolkoztam és pazarlásnak éltem meg, hogy valaki képes százezreket költeni egy utazásra. De ma már szerencsére más a helyzet és ha módomban áll, akkor fogom a párom és a bőröndünket és megyünk világot látni. Elképesztően feltölt, ráadásul gyönyörű bolygón élünk, aki teheti és vágyat érez rá, az nézzen meg belőle minél többet. :)

2016. dec. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hány éves vagy. 18 alatt én is azt mondanám, ha gond van ,a szülőt rángatják meg. 18 felett csak aggódnék, a pénz részével, mivel korábban azt mondták, rád hagyják, nem tehetnék semmit, mindenki tegye a megdolgozottal, amit jónak lát, inkább ez mint az alkohol,drog és társai, de tuti féltenélek, attól még áldásom lenne az útra, felnőttel mást nem nagyon tehetnék...
2016. dec. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!