Mihez kezdjek apámmal?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok (fiú). Nagyon sokszor agresszívan viselkedik velem az apám. Beszólogat, sérteget, stb. Például: nem láttam valamit (amit csak ő látott, mert egy fejjel magasabb nálam), ezért megkérdeztem milyen kiszerelésben van az adott árú, de szerencsétlenségemre csak egyfajta volt. Erre elkezdett mindenki előtt papolni, hogy milyen hülye vagyok, előbb gondolkozzak, aztán szólaljak meg, stb. Haragszom magamra, mert a sarkamra kellene állnom, de egyszerűen nem tudok, túl gyenge vagyok... Ezek mellet még a mai napig kísért az, hogy részegen anyámnak mondja, hogy költözzön el, meg hogy egy nagyon fontos családi esemény helyett elment titokban egy másik országba üdülni... Valamint még az is, hogy 4 évesen szidott engem, amiért el kezdtem sírni, mert nem akartam focizni.

Bármit csinálok, sosem tudok a kedvére tenni, mindig talál valami mást, ami miatt ki tud osztani engem.


2022. jún. 28. 03:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A férjem haverjának van ilyen apja. Teljesen megnyomorította szerencsetlent, viszont 42 éves koráig velük elt. Most 46 evesen még mindig nincs parkapcsolata, pedig szeretne családot, de annyira idegbeteg, hogy menekülnek előle a nők. A megoldás az lett volna, ha amint lehet elköltözik másik településre és minimalizálja vagy megszünteti a kapcsolatot. Neked is ezt javaslom.
2022. jún. 28. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
17 éves, biztos még tanul, hova menjen?
2022. jún. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Érettségiig valahogy bírd ki, tudom nem könnyű (az én esetemben kicsit más volt a probléma), aztán húzz el vidéki egyetemre, ha meg nem akarsz továbbtanulni, keress egy munkát, és fél év alatt összegyűjtesz annyit, hogy közösbe kivegyél egy lakást vkivel.


Tinédzserként nehéz az ilyesmit helyre tenni az embernek magában; próbáld meg nem magadra venni és vedd úgy, hogy valószínűleg inkább saját magával van baja, mint veled. Általában ez bújik meg a háttérben. Úgyis fordulni fog a kocka: egyszer majd egy szerencsétlen vén fsz lesz, te meg csak gyúrj arra, hogy egy magabiztos és boldog ember legyél. Akkor könnyebb is lesz megbocsátani neki.

2022. jún. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
98%
Vársz egy évet, aztán alapozol egy önálló életre.
2022. jún. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is állj a sarkadra, nézz diákmunkát vagy ha betöltöd a 18at rendes munkát

1-2 havi fizuból már el lehet költözni egy kisebb albérletbe vagy csak kiveszel egy szobát pl

2022. jún. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!