Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megkérdeznéd a 15 éves lányoda...

Megkérdeznéd a 15 éves lányodat, hogy inkább az apukájával szeretne-e élni? Vagy kivárnád, hogy magától szóljon?

Figyelt kérdés
Sokszor látom rosszkedvűnek a lányomat, olyan, mintha nem érezné jól magát velünk (van egy tíz éves huga). A legtöbbször a szobájában van, sokat beszél videochaten a barátaival ilyenkor, ritkán jön ki a nappaliba hozzánk. Ma strandon voltunk a testvérével, ő inkább az egyik barátnőjével találkozott. Valahogy jött egy olyan érzésrm, gondolatom, hogy lehet, szeretne az apukájával élni, csak nekem nem mondja (még). Csak egy kósza gondolat volt ez nekem, de nem tudom elengedni ezt.
2022. júl. 1. 20:25
A kérdező szavazást indított:
Rákérdeznék erre, hogy letisztázzam a helyzetet, hogy jogos-e ez az érzésem
Megvárnám amíg ő közölné magától
61 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Tini, ne várd el, hogy állandóan veletek lógjon. Egyébként nyugodtan meg kérdezheted. Sőt, már az elhelyezésnél is lehetett volna, hacsak nem volt annyira kicsi a váláskor.
2022. júl. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%
Biztosan a válás is megviselte, gondolj bele, kifordult magából az addigi világa.
2022. júl. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
1: Tavaly decemberben váltunk el, meg lett kérdezve, mivel alapvetően elég apás volt mindig is, de akkor azt mondta, hogy velünk szeretne mindenképpen maradni.
2022. júl. 1. 20:35
 4/17 anonim ***** válasza:
35%
Mindenképpen kérdezd, de már a váláskor meg kellett volna. Engem sem kérdeztek meg anno a szüleim, igaz, nekem jó is volt úgy, ahogy volt, de azért mégis rosszul esett, hogy még csak meg sem kérdeztek (egyébként 12 éves voltam akkor).
2022. júl. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Savlekotő ***** válasza:
100%
Kamasz ilyenkor nem a családdal vágynak közös programra, de ha folyton rossz kedvű otthon rá kérdeznék mi bántja, lehet vmi szerelmi vagy iskolai ügy vagy egyszerűen csak annyi hogy kamasz. Ez ilyen időszak
2022. júl. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Közben látom, hogy írtál, hogy megkérdezted. 4-es voltam.
2022. júl. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Legyél vele őszinte, ha azt akarod, hogy ő is az legyen veled. Az, hogy a váláskor mondott valamit, még nem jelenti azt, hogy nem is változhat meg menet közben.

De szerintem inkább csak arra kérdezz rá, hogy mitől olyan rosszkedvű. Ha benne is megfogalmazódott már, hogy az apjánál lenne inkább, akkor ki fogja bökni előbb-utóbb (ne egyetlen beszélgetéstől várd a csodát, de vesd fel a témát, és figyeld őt, hogy nem később akar-e majd reagálni), de ne ajtóstul törj rá ezzel a kérdéssel, mert lehet, hogy egész másról van szó, és akkor majd még ezen is agyalhat, hogy vajon miért kérdeztél rá, ennyire meg akarsz-e szabadulni tőle...

2022. júl. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
98%
Az nyilván nem árt, ha megkérdezed, de amiket leírtál átlagos kamasz dolgok. Nagyon ritka, hogy egy ilyen idős gyerek inkább a családjával legyen és ne a barátaival, még akkor is ha csak online tud dumálni velük
2022. júl. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
96%
Amiket leírtál, azokban semmi extra nincs, csak annyi, hogy kamasz. Ilyenkor persze, hogy a barátaira van igénye személyesen és virtuálisan is.
2022. júl. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem normális kamasz viselkedés amit leírtál.
2022. júl. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!