Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi idő után normális,...

Mennyi idő után normális, hogy az ember azt érezze, hogy hiányzik az egyik szülője?

Figyelt kérdés

A szüleim elutaztak külföldre 2 hétre. Ez idő alatt én itthon voltam vigyáztam a házra és az állatokra a testvérem pedig a Balatonnál volt az unokatestvérünkkel és a nagypapánkkal.

A szüleinkkel nem annyira jó a kapcsolatunk de nem is rossz. Vállaltak gyereket csak tudja az ég, hogy minek ha kb életék a kis életüket amíg mi otthon vártuk őket. Amikor elég nagy lettem(ez 12 éves kor) én vigyáztam a testvéremre mindig. Én jártam érte suliba és vittem el a kis elfoglaltságaira illetve tanultam vele mondván, hogy úgyis belefér az időmbe mert úgysem tanulok otthon csak minden mással foglalkozok. Teltek az évek és a testvéremmel elég szoros lett a kapcsolatunk. Én lettem a pótanyja (ahogy sajnos az unokatestvéreimé is) és sokkal több mindent megosztunk egymással a mai napig is mint a szüleikkel. Olyan mintha két világban élnénk (az egyikben mi a másikban a szüleink)ahol ha találkozik a kettő egy idő után veszekedés a vége.

Azért mesélek egy kicsit a múltról hátha így jobban megértitek a kérdésemet. Szóval miután hazaért mindenki a nyaralásából az öcsémmel a szokásos módon üdvözöltük egymást(becenév amit csak mi használunk) majd köszöntem a szüleimnek negyed akkora lelkesedéssel. Aznap este ahogy mindig, elvonultunk beszélgetni egy szobába és őszintén bevallottuk, hogy egyikünknek sem hiányoztak a szüleink. Én meg csak nem is tudtam aggódni értük pedig elég sokat utaztak. Normális hogy egy 13 éves fiúnak és egy 19 éves lánynak ennyire ne számítson, hogy a szülei ott vannak-e vagy sem? Mikortól van az a függetlenségi kor,(vagy hogy mondjam) amikor már leválik a gyerek a szüleiről?



2022. júl. 7. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem jó a kapcsolatod velük, akkor természetes, hogy nem hiányzik neked a szüleid jelenléte. Nem vagytok olyan érzelmi kapcsolatban, mint kéne, de szerintem ez elég sok családban van így.
2022. júl. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Teljesen normális, nekem mondjuk ennél sokkal durvább volt, mert amikor elmentek kettesben valahol a lelkem mélyén reméltem hogy nem jönnek vissza. De úgy soha, vagy hagyjanak el, vagy igazából bármi történhetett volna velük felőlem csak ne jöjjenek vissza. Azóta se felhőtlen a kapcsolat.
2022. júl. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja a teljesen normális arra vonatkozik hogyha rossz szüleid vannak. A jót nem ismerem úgyhogy nem tudom az milyen lehet
2022. júl. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Így érthető miért nem.
2022. júl. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Túl kevés idő telt el.

2 hét az egy sima nyaralás, persze, hogy nem akarjátok, hogy vége legyen.

Teljesen normális és ne aggódj emiatt.

2022. júl. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!