Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hány éves voltál amikor...

Hány éves voltál amikor édesapád elhunyt, milyen volt a kapcsolatod vele és mit örököltél utána?

Figyelt kérdés

2022. júl. 8. 23:15
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
6%

Miről írtok ti itt...? Be vagytok rúgva vagy mi...? Jó nagy tévedésben vagytok! A banki kölcsönt igenis kötelezően lehet örökölni!

Ha meghal egy apuka például és csak a gyerekei vannak örökösök, akkor bizony a bank által felvett x millió a gyerekeket fogják terhelni!

Be is cseszne, ha a bank ilyen könnyen lemondana a tőlük felvett kölcsönről! Akkor már rég csődbe ment volna rengeteg bank...

Sajnos, nem ritka az olyan eset, amikor a szülők a kölcsön lejárta előtt meghalnak és a gyerekek meg nyőghetik tovább a súlyos tízmilliókat akár évtizedekig!

Nem rég beszélt egy középkorú, ötvenes házaspár a tévében a svájci frank alapú hitelükről. 30 milliót kell még visszafizetniük.

Úgy számolták, hogy sajnos jó esély van rá, hogy a gyereik is fizetni fogják a kölcsönüket!

Volt egy húsz év körüli srác is, akinek az apja a cége miatt hatalmas összeget vett fel, de az anyukával együtt elhunyt autóbalesetben. Így a srácnak kell visszafizetnie 50 millió forintot! El kellett adnia a családi házukat is...

Szóval... Baromságokat ne írjatok! Köszi!

2022. júl. 9. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

34

Nemlétező

Semmit

2022. júl. 9. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
18 voltam. Nem volt jó a kapcsolatunk, utált engem aztán én is megutáltam őt. Semmit sem örököltem, mert nincstelenül halt meg. Árvaellátást mondjuk kaptam utána. Ennek 12 éve.
2022. júl. 9. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
95%

36 voltam. Egy negyed lakást örököltem utána.

Nagyon jó kapcsolatunk volt.

2022. júl. 9. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

11-es, tök nagy tévedésben vagy, olvass utána hivatalos oldalakon, hogy megy az adósság öröklése. Ne annak higgy, amit a tv-ben mondanak, mert ott nem ismerhetsz meg minden részletet.

Csak adósságot örökölni nem lehet, jobban mondva vissza lehet utasítani az ilyen örökséget. HA valaki elfogadja az adósságot, az azért van, mert általában ott van valami érték is, így végül pluszban jönnek ki az örökösök....

2022. júl. 9. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
93%
Én 16 vagyok, már el is hunyt..
2022. júl. 9. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
92%
26 voltam, egy vidéki ház felét, úgy hogy anyám volt a haszonélvező.
2022. júl. 9. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
98%

17 éves voltam. A lakásunk felét, és a nyaralót (nyilván haszonélvezettel).

Imádtuk egymást, még 30 év után is fáj az elveszése.

2022. júl. 9. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
93%
26 voltam, amikor édesapám 53 évesen, 2016-ban elhunyt. Nagyon rossz volt a kapcsolatunk. Csak a rogyadozó házunkat és a jelzálogot örököltem tőle, semmi mást.
2022. júl. 9. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Egyeseknek mi az öröm abban, ha ezeket a válaszokat lepontozzák? Mi az ami nem hasznos benne,vagy mit nem hisznek el? Abban mi nem hasznos hogy 26 éves voltam mikor apukám meghalt, és egy fél ház tulajdonjogát örököltem? De most komolyan? Én tudom jobban, vagy a lepontozó?
2022. júl. 9. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!