Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hány éves voltál amikor...

Hány éves voltál amikor édesapád elhunyt, milyen volt a kapcsolatod vele és mit örököltél utána?

Figyelt kérdés

2022. júl. 8. 23:15
1 2 3
 21/28 anonim válasza:
98%

18 éves voltam. Egy hatod lakás és egy picike erdő rész amit örököltem.


A kapcsolatomat inkább olyan közönbösnek mondanám. Az alkohol egy idő után fontosabb volt számára a családnál.

Valahogy olyan idegennek tűnt számomra. Csendes visszahúzódó ember volt. Nem igazán osztott meg semmit a magáról.

2022. júl. 9. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
25%
Sajnos még él... Szerintem ez mindent elmond a kapcsolatunkról.
2022. júl. 9. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
97%
24, és nem nagyon volt már emberi kapcsolatom vele, mert az alkoholizmus már eléggé lerombolta az elméjét addigra.
2022. júl. 9. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
82%
Ja, és egy lakás felét örököltem.
2022. júl. 9. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
98%

"Ha nem fogadom el, akkor nem lett volna hol laknunk."


Tehat az adósság mellett örököltél egy ingatlant is.

2022. júl. 9. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
97%
2 voltam, semmilyen kapcsolatban nem voltam vele, és nem örököltem semmit.
2022. júl. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
98%

11


"Miről írtok ti itt...? Be vagytok rúgva vagy mi...? Jó nagy tévedésben vagytok! A banki kölcsönt igenis kötelezően lehet örökölni"


Te vagy az, aki tévedésben van, ha azt hiszed, hogy "kötelezően lehet örökölni" az örökség értékét meghaladó hitelt.


Ha szeretnél arról tájékozódni, hogy mit mondanak erről a jogszabályok, akkor érdemes elolvasnod, amiket belinkelek a hozzászólásom végén.


Amúgy ha a jogi háttérrel nem vagy tisztában, legalább gondolj már bele józan ésszel, hogy mégis hogy lenne igazságos és elfogadható, ha a jogszabályok jobban védenék egy magánszemélynek hitelező bank érdekeit, aminek lehetősége van eldönteni szerződéskötéskor, hogy kinek milyen feltételekkel hitelez, mint egy olyan - akár 18 év alatti, akár 18 év feletti - magánember érdekeit, akinek sem befolyása, sem személyes felelőssége nincsen abban, hogy a szülei mennyire hoznak felelős pénzügyi döntéseket, és mennyire kerülnek olyan helyzetbe, hogy - akár önhibájukból, akár önhibájukon kívül - haláluk után tartozást hagynak maguk után.


Hol lenne az igazságos, méltányos és jogilag védhető, hogy az örökség mértékén felüli tartozás, akár több tíz millió szakadjon olyan valaki nyakába, akinek az esetek többségében pont annyi mozgástere és felelőssége van a szülei pénzügyi döntéseit illetően, mint neked a szomszédaid vagy a kollégáid pénzügyi döntéseit illetően?


Szóval ha érdekel, hogy mi a valóság, mit mond erről a törvény:


[link]


[link]

2022. júl. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
96%
Ha lemond mindenről akkor az adósságról is egyben.
2022. júl. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!