Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megjegyezhetem a saját szülőmn...

Megjegyezhetem a saját szülőmnek, ha szerintem valamit nem jól csinált?

Figyelt kérdés

Én 21 vagyok, anyum 54. Ma boltban voltunk. A kasszás lehúzta az összes dolgot. Az én telefonomra le van mentve anyum kártyája is. A kasszás kimondta az összeget, mondtam, hogy kártyáva lesz. Ebben a pillantban anyum bejelenti, hogy kint megvárlak és kivonul a teli bevásárlókocsival. Hirtelen köpni nyelni nem tudtam, hisz még nem fizettük ki a dolgokat. (A kasszás reakcióját nem tudtam felmérni, mert az én agyamban csak ez járt, hogy mi történt, így úgy éreztem, az is látta és ledöbbent rajta, aki 1000 km-re van.)

Gyorsan érintettem a telefon, lassan, de elfogadta a terminál. (Utólag jutott eszembe, hogyha pl. valami rendszerhiba lett volna és nem tudok mobillal fizetni akkor ott álltam volna, hogy nem tudom kifizetni a dolgokat, amit más anyum elvitt a boltból)

Kiérve jeleztem anyumnak, hogy megvárhatta volna, hogy megtörténjen a fizetés. Nem is értem hova rohant, semmivel se jutott előrébb. Egyből elkezdett dúlni-fúlni, hogy mit szólok már megint be, mit nevelem állandóan.

Később mikor megjegyeztem, hogy csak neki szabad cseszegetni engem, akkor azt mondta, hogy de ő nem nyílvánosan teszi. Ezután inkább nem szóltam hozzá, míg más téma nem jött fel.


(Néha rá szoktam szólni, ha olyat csinál, ami szerintem nem helyénvaló. Pl. színházban még nem jön más szomszédos ülések háttámlájára rakja a karjait. De ha csak megjegyzem, hogy húzza össze a táskája cipzárját, azon is kiakad.)


2022. júl. 9. 17:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%

Most konkrétan mi a problema? Ketten voltatok, te jelezted hogy te fizetsz.

Ha nincs senki a másik ülésen, nyugodtan oda teheti a karjat, és úgy hordja a táskáját, ahogy ő akarja.

2022. júl. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem ezekben a helyzetekben anyukád viselkedik éretlenül. A 4 éves unokaöcsém csinálja azt, hogy megsértődik valamire és elvonul duzzogni. Itt nem az a helyzet áll fent, hogy fel órás oktatást adsz anyádnak, hogy mit kellene csinálni, hanem csak megjegyzed ha hülyeséget csinált. Normális családban ez nem kéne hogy baj legyen
2022. júl. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem bunkóság elindulni kifele a cuccokkal, amik még nincsenek kifizetve. És az is bunkóság, hogy ott álltok, együtt vásároltok, és egyszer csak ott hagy.

Színházban, moziban amíg mást nem zavar, nyugodtan lehet használni a szomszéd székek karfáit, vagy akár kis táskát is le lehet tenni. Majd felszabadul, ha jönnek.

A táska cipzárjáért szerintem oké szólni, főleg népes helyen, nehogy valaki belenyúljon.

2022. júl. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
31%
Tudatosítani kellene vele, hogy felnőttél. Nem azt mondom hogy mindig neked van igazad, de hajlamosak a szülők beleragadni a buta kisfiam - lányom helyzetbe ahol mindent jobban tudnak.
2022. júl. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
68%

Ha a pénztáros nem szólt, akkor neked is felesleges volt.

Az üres székekre miért ne tehetné a kezét?

Talán azért akadt ki anyukád, mert mindenért belekötsz. Olyanért is, ami tök hülyeség.

2022. júl. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
71%
Megjegyezheted, csak van aki úgy reagál rá, mint egy óvodás.
2022. júl. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, hogy hogyan jegyezted meg, milyen hangsúllyal.
2022. júl. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
65%
Hű, de "bossy" vagy ha úgy vesszük, boszi lehetsz! Ne dirigálj anyádnak! A boltból nem kellett volna kirohannia, de úgy tűnik, te rendszeresen utasítgatod. Mért ne tehetné fel a karját az üres ülésre? Nem dolgod, hogy őt neveld, te se viseled el!
2022. júl. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
62%
Persze, jogod van hozzá.
2022. júl. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Ezen a székes dolgon sokan fennakadtak. Direkt szinházt írtam, az egy elegánsabb hely. Szétterpeszkedni szerintem nem a helyén való. Az más ha a táskáját odateszi addig míg nem jön oda valaki.


Igen, a táskásnál olyan helyzetre gondoltam, ahol simán előfordul, hogy kikaphatnának belőle valamit.

2022. júl. 9. 21:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!