Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudják a szülők feldolg...

Hogyan tudják a szülők feldolgozni, ha a gyerekük kirepül a fészekből és már a saját útjukat járja? Én úgy látom, a saját szüleimnek ez nehéz.

Figyelt kérdés

6 éve már, hogy elköltöztem 28 évesen (F), havonta másfél napra hazamegyek látogatóba (pl szombat reggel - vasárnap délután), de van magánéletem, van egy párom, dolgozom, tanulok mellette, így ennél ha szeretném se lehetne többet belepréselni.


A probléma az, hogy mindig amikor visszajövök otthonról, látom főleg anyumon, mennyire örülne ha minél többet és többet lennék otthon. Természetesen megérti ő is és apum is, hogy visszamegyek, de egyszerűen már nem fér bele az, hogy annyit járjak haza, mint egyetemistaként, amikor 1-2 hetente mentem haza.


2022. máj. 22. 16:23
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
88%

Ezen mit kell feldolgozni???

18 évig dolgoztam azon, hogy egy életképes, önálló fiatalt engedjek el az egyetemre. Sikerült.

Számomra végtelenül megnyugtató, hogy ha velünk bármi történik is, megáll a saját lábán.

2022. máj. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
73%

Most erre mit lehet mondani? Majd ha szülő leszel, meglátod.


Szerintem minden szerető szülőnek nehezére esne elfogadni, ha a gyerekét, akit mindennél jobban szeret és sok-sok évig nevelt, csak havonta egy alkalommal látna.


Természetesen, nem tud ezzel mit kezdeni az ember, ha a gyerek messzire költözik, de nem várható el, hogy ne hiányozz neki. Mi pont emiatt nem is költöztünk nagyon messze, heti 1-2 alkalommal találkozunk velük, attól függően, hogy jön ki, szerintem ez nem sok, nem kevés. Nem vagyunk együtt naponta, de nem is havi egy alkalommal találkozunk.


Nekem is van kisgyerekem, és fájna, ha ennyire nem lennék része az életének. Elfogadnám, nem cseszegetném, de attól még magamban hiányozna, most ezzel nem tzd mit csinálni az ember.

2022. máj. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
91%
Hogyan lehet feldolgozni, hogy oviba kell adnom a babámat aki eddig mindig velem volt? Hogyan lehet feldolgozni, hogy haverkodik, nincs mindig itthon? Hogyan lehet feldolgozni... Simán, mivel mind tudjuk, hogy ilyen az élet. Az nem tudja feldolgozni aki saját, önző érdekeit nézi. Szomorkodik picit az ember, elmúlt egy időszak, de ebből a gyerek semmit nem lát, semmit nem visz magával teherként. Ha azt nézem, neki mi a jó.
2022. máj. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
86%
Nézd a jó oldalát, legalább jo a akpcsolatotok.
2022. máj. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudom. Én nagyon szeretem a gyerekeimet, de nekem kifejezetten könnyebbség volt, hogy önálló életet kezdtek. Végre eljött az én időm, hogy kikapcsolódjak, magamra is gondoljak.
2022. máj. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Heti több alkalom mondjuk elég durva kettes. Nem érzel enyhe Pán Péter szindrómát?
2022. máj. 22. 17:31
 7/25 anonim ***** válasza:
76%

Heti 1-2 alkalmat mondtam. Ha szerinted durva mondjuk heti két alkalommal összefutni a szüleiddel, akkor jó sz*r kapcsolatotok lehet :D


N

2022. máj. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
88%

Azt kellene feldolgoznom, ha ilyen gyereket neveltem volna.

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..

2022. máj. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
88%
8-as, azon teljesen megdöbbentem én is!
2022. máj. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
96%
Ott van ebből nagy gond (inkább hiszti) ahol a szülők a szülőséget életük főszerepének tekintik. Ami 70-80 évből ugye 18-20. De úgy tesznek mint ha ők ezért jöttek volna a világra.
2022. máj. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!